Harry Potter a vězeň z Azkabanu

• Velká Británie Harry Potter and the Prisoner of Azkaban (více)

Třetí školní rok nezačíná pro Harryho nejlépe. Nejprve poruší zákaz kouzlení mimo školu, když se nechá vyprovokovat urážkami strýcovy sestry Marge na adresu svých rodičů. Když pak odejde od Dursleyových a záchranným autobusem se dopraví do hostince Děravý kotel, setká se sice s Hermionou a Ronem, také se však dozví, že z azkabanského vězení uprchl nebezpečný Sirius Black a že to má něco společného s ním. Co, to mu však nikdo nechce říci. Nakonec se málem stane obětí azkabanských strážců mozkomorů, kteří prohledávají bradavický vlak. Zachrání ho muž podřimující v kupé, který se představí jako profesor Lupin. Jak se ukáže, je novým učitelem obrany proti černé magii. Další změnou je jmenování Hagrida učitelem péče o kouzelné tvory. Školní rok probíhá v napjaté atmosféře, protože kolem školy krouží mozkomoři, kteří ji mají chránit a pátrat po Blackovi. Po značných komplikacích Harry zjistí, že Black byl přítelem jeho rodičů a je jeho kmotr, údajně to však byl on, kdo jeho rodiče vydal Voldemortovi a zabil kouzelníka Petera Petigrewa, který se je pokusil chránit. Situace se dramaticky vyhrotí, když se velký černý pes zmocní Rona a odvleče ho tajnou chodbou do Chroptící chýše. Když se však Harrymu a Herminoně podaří proniknout za nimi, čeká je nejedno šokující překvapení. (TV Nova)

Kubi21

Můj nejoblíbenější Potter. Jak knižní, tak filmový. Konečně to někdo skutečně adaptoval a ne doslovně převáděl knihu. Výborná atmosféra a výprava. Zářný příklad, jak k Potterovi přistupovat. ()

Mykhaluu

Těšil jsem se! Bylo mi lhááno, že tenhle díl je super!! Těšil jsem se na Garry Oldmanna! Jenže on nehrál záporáka!?! OK! Přiznávám se! Přeskočil jsem to nakonec, abych se podíval jak to dopadne. Konec se mi docela líbil! Šly po něm titulky! :) ()

inmax

Celkově nejchválenější díl ale já v tom až tak velký rozdíl nedivím. Po slabé Tajemné komnatě jistě zlepšení, ale na Fénixův řád a zejména na Prince dvojí krve prostě nemá. ()

Jaromír

Pro mě zatím nejlepší díl. Je opravdu zajímavé sledovat, jak dospívají jak samotní herci, tak i postavy. Občas úžasná hudba, až mě mrazilo v zádech! Velice emotivní díl. Jsem opravdu zvědavý na další. ()

kubas369

10/10. Cuarón udělal z Columbovi pohádky zábavné fantasy. Jeho pojetí potterova světa je neuvěřitelně hravé, svěží a kreativní. Navíc Michael Gambon ( Brumbál), Gary Oldman ( Sirius Black), David Thewlis ( Profesor Lupin), Timothy Spall ( Červíček) atd. jsou ve svých rolích, jako nováčci tohoto světa naprosto úžasní. ()

yaqwsx

Dle mě nejlepší díl z celé série. Změna atmosféry jenom prospěla. Filmu jsem více věřil, přistoupil jsem na jeho hru. Navíc perfektně skloubil dohromady vážné části s těmi lehce humornými, díkyž čemu film úbyhal rychleji a působil rpomyšlenějším dojmem. Navíc se zde oběvily scény, které mě přímo dostaly - díval jsem se a jenom se unášel. Příslo mi ale, že si film dlouho vyhrával se začátkem a konec na diváka vybalil velice rychle - u tohoto snímku to mohlo být přesně naopak. ()

Red-horse

Tento díl považuju za nejlepší. Po prvních dvou pohádkových dílech, má tento film konečně hororovou atmosféru. Nejvíce však musím vyzdvihnout obsazení, které se velmi povedlo. - strach nahánějící Sirius, krysa Červíček a strhaný Lupin. Dokonce i Radcliffe se projevuje jako herec a není tak zkoprnělý. ()

Bendiys

Najezdy, odjezdy, prelety, jeraby, jizdy - nejlepsi dil cele knizni serie se na platne nese v pohybu a zesilene atmosfere v sedavych odstinech barev, hudbe i deji. Celkovy dojem mi neustale budou kazit "malickosti" typu mudlovskeho obleceni na hrade, nicmene toto je vrchol cele serie... ()

mchlumak

Osobně se mi víc líbily předchozí dva díly. Zde mi vadilo, že např. profesor Brumbál se chová jako pod vlivem nějakého velmi veselého lektvaru nebo že Draco Malfoy je už regulérní posera. FIlm mi spíš přišel jako fantastická komedie, než rodinná fantasy. ()

Aiwn

Třetí díl série jsem ohodnotil 5 hvězdičkami, a dobře jsem věděl proč. Minulé díly, z nichž se mi dvojka opravdu líbila, se však pro mě s přibývajícím věkem nehodily. Už vidím, jak by dopadl 7. díl, kdyby tam Columbuse nechali. Jeho styl se hodil tak akorát pro první díly. Při dalších by to pak zkazil, což se však u jeho nástupce Alfonso Cuaróna říci nedá. Navíc zde ještě zůstal John Williams, takže je tento díl jeden z nejlepších. Cuarónovo pojetí filmu se mi opravdu líbilo. Už tolik nekopíruje knihu, jeho originální nápady, díky nimž je zde plno pozoruhodných a legračních scének, film pěkně vyplnily. Změna Brumbála, z Harrise na Gambona byla dost viditelná. Osobně mi nový Brumbál zas tolik nevadil, a naopak do dalších dílů je snad i lepší. Představit si Harrise, jak pije v šestce prokletý nápoj, je opravdu dost děsné. Takže mé celkové hodnocení je 90%. Opravdu dobrý film. ()

Barghest

Jeden z mála filmů, který předčil svou knižní předlohu. V Bradavicích máme dokouzleno, a tak můžu konstatovat, že podle mého trojka i nadále zůstává nejlepší potterovkou. Kreace Emmy Thompson jsou opravdu kouzelné a Gary Oldman je přesně takový Sirius, kterého tenhle příběh potřeboval. ()

ikilledjenny

Přechod k dospělejšímu provedení, co dokáže udělat změna režiséra že? Naprosto úžasná atmosféra a opravdový potterovský svět. Skvělá výprava, herci se zlepšují, všechno tady funguje. Cuaron je čaroděj. Pro mě NEJLEPŠÍ zfilmovaný Potter. ()

Brmbolec

Filmy či knihy s HP ma nikdy nezaujímali, ani som nechápal ten hype okolo toho. K filmom som sa dostal až teraz po rokoch akurát keď teraz bežal v kinách posledný diel. Povedal som si, že si to zoženiem pekne vo Full HD a zhliadnem. Dovolím si tvrdiť, že tento diel bol najlepší (prípadne aj s posledným). Skvelá réžia vyťažila so všetkého maximum a film pôsobí veľmi dospelo. 4* ()

Havala

Kvalita serie HP se nesnižuje, snad trošku naopak. Jen zopakuju, vše se povedlo do nejmenšího detailu, zvuk, scenérie, efekty, pěkná řádka dobrých herců - Oldman, Christie, ... No jo, velké výdaje, velké příjmy, a ty jistě byly:-) ()

RigorMortis

Detstvo sa končí, už to nie je sranda... Prakticky prvý Potter, ktorý na mňa narozdiel od svojich dvoch mladších súrodencov pôsobil už dospelo a opustil ten "rozprávkový scenár". Výborná hudba, na herecké výkony sa tiež nemôžem sťažovať a výmena režiséra takisto urobila svoje. Mimochodom, Väzeň z Azkabanu bola moja prvá vlastná VHS, ktorú som si strážil ako oko v hlave :) ()

Adela9

Můj nejoblíbenější ze všech 8 dílů. Úplně něco jinýho než předchozí dva filmy..nádherná krajina,hudba. Takové temné barvy které dodávají šmrnc kouzelnickému světu. Už od tý doby co jsem na tom byla poprvý v kině sem z toho byla nadšená a to nadšení trvá dál..Viděla sem to snad stokrát a znam to nazpamět,ale nikdy mě to nepřestalo bavit. Stačí aby byla šedá obloha, déšt' a koukam na to znovu a znovu!! ()

Syna.1990

Vězeň z Azkabanu je dle mého názoru jeden z nejlepších dílů této série. Je plný výborných "Potterovek" - mlátivá vrba, Klofan, Mozkomoři, Pobertův plánek a mnoho dalších blbinek .. Příběhu nic nechybí, je napínavý, zábavný, akční a já jsem se opět přes dvě hodinky moc dobře bavil. Dávám teda 85%. ()

sniperjozef

Druhý nejlepší díl celé série. Skvěle natočené, muzika převyšující všechny ostatní díly a moje slabost pro Siriuse jako postavu také dělá hodně. ()

Zemřel herec Michael Gambon

Zemřel herec Michael Gambon

28.09.2023

Fantastická zvířata od Alfonsa Cuaróna?

Fantastická zvířata od Alfonsa Cuaróna?

19.05.2014

Filmy s Harrym Potterem vydělaly v kinech 7,7 miliardy dolarů. Případné další díly jsou zatím v nedohlednu, u Warner Bros. ale vymysleli, jak se do kouzelnického světa vrátit jinak. 18. listopadu… (více)

Abrams: SW VII, robopoldové a magie s Cuarónem?

Abrams: SW VII, robopoldové a magie s Cuarónem?

29.01.2013

J.J. Abrams se oficiálně stal nejvytíženějším filmovým a televizním tvůrcem na planetě. Především: studio Disney oficiálně potvrdilo, že DžejDžej opravdu podepsal smlouvu na režii Star Wars: Epizody… (více)

Oscaroví tvůrci míří do Prahy

Oscaroví tvůrci míří do Prahy