Harry Potter a vězeň z Azkabanu

• Velká Británie Harry Potter and the Prisoner of Azkaban (více)

Třetí školní rok nezačíná pro Harryho nejlépe. Nejprve poruší zákaz kouzlení mimo školu, když se nechá vyprovokovat urážkami strýcovy sestry Marge na adresu svých rodičů. Když pak odejde od Dursleyových a záchranným autobusem se dopraví do hostince Děravý kotel, setká se sice s Hermionou a Ronem, také se však dozví, že z azkabanského vězení uprchl nebezpečný Sirius Black a že to má něco společného s ním. Co, to mu však nikdo nechce říci. Nakonec se málem stane obětí azkabanských strážců mozkomorů, kteří prohledávají bradavický vlak. Zachrání ho muž podřimující v kupé, který se představí jako profesor Lupin. Jak se ukáže, je novým učitelem obrany proti černé magii. Další změnou je jmenování Hagrida učitelem péče o kouzelné tvory. Školní rok probíhá v napjaté atmosféře, protože kolem školy krouží mozkomoři, kteří ji mají chránit a pátrat po Blackovi. Po značných komplikacích Harry zjistí, že Black byl přítelem jeho rodičů a je jeho kmotr, údajně to však byl on, kdo jeho rodiče vydal Voldemortovi a zabil kouzelníka Petera Petigrewa, který se je pokusil chránit. Situace se dramaticky vyhrotí, když se velký černý pes zmocní Rona a odvleče ho tajnou chodbou do Chroptící chýše. Když se však Harrymu a Herminoně podaří proniknout za nimi, čeká je nejedno šokující překvapení. (TV Nova)

platzman

Knihu jsem moc rád neměl (líbila se mi o dost míň než třeba 1ka a 4ka), ale Cuarón předvedl, jak se měla točit celá heptalogie. Film dospěl. Bohužel aby s dalšími díly spadl k průměru, ze kterého se už asi nevyhrabe.... ()

Mis_heel

Nejoblíbenější a nejzdařileji natočený díl z celé Potterovské ságy. Oproti předchozím dvěma dílům a také později natočeným dalším dílům je vězeň z Azkabanu nejlepší. Bohužel se v některých částech rozchází s knižní předlohou, ale to by ani tak nevadilo, protože jinak je to vymyšlené velmi dobře. Moc jsem se těšila na Garyho Oldmana v roli Siriuse Blacka a samozřejmě nezklamal. Režie a scénář jsou skvělé a také i hudba a ostatní efekty jsou naprosto úžasné. Jak už jsem řekla… zatím nejlépe zfilmovaný Harry Potter. ()

Mr. Zero

bezpochyby nejlepší zfilmovanej potter. režisér si s tim pohrál. film má vlastní takovou zvláštní atmosféru muže za to hlavně hudba a hrátky s detailama ()

tuberatanka

Film je oproti Columbusovým slaďákom o triedu lepší - je uveriteľnejší, civilnejší a temnejší. Pokrivkáva skôr scenár - až na záverečnú polhodinu, je to neuveriteľne prepchaté, doslova sa tam skáče od témy k téme. Pamätám si zmätené reakcie niektorých divákov po odchode kina typu "vôbec som nechápal, o čo tam vlastne ide". Nemyslím si, že by scenár bol neprehľadný, ale je priveľmi hutný, a je tam priveľa menších epizódiek, ktoré sa príliš nerozvinú naplno - a stráca sa v nich hlavná zápletka, ktorá je v knihe dosť jasná a dobre vybudovaná. Jedinou výnimkou je záverečné polhodinové vyvrcholenie, kde sa konečne zmiernilo tempo a príbeh tam je vyrozprávaný detailne a do hĺbky. Asi najlepšie filmové spracovanie potterovskej ságy (6 a 7. diel som nevidel), ale nie že by to znamenalo nejak veľa. ()

Acinore

Děj je úplně mimo mísu (podle knížky), ale i tak musím říct, že je to nejlepší zfilmovaný díl! Temnější, krásný okolí, hudba, efekty, a nesčetně moc skvělejch momentů a scén (viz Harry a Klofan) :) takže zaslouženě 5* ()

SONYAGENT

Harry i ostatní herci stárnou a příběh začíná nabírat na otáčkách, postupně se začínají rozmotávat lehčí otázky a zároveň zamotávat kruté pravdy a děsivé příběhy.. Začíná to!! ()

spawn866

Harry Potter je celkem dobrý film, nečetl jsem sice knihu, ale myslím si že ve filmu, vlastně ve všech dílech, teda alespoň na mě působí Harry Potter dojmem že vůbec neovládá magii. Sem tam ho někdo naučí pár kouzel, ale snad ve všech dílech se naučil dohromady max. pár kouzel a pak se z ničeho nic dokáže ubránit Voldemortovi, no opravdu nevím jak to bylo v knize, ale ve filmu je Harry Potter fakt velkej hňup! Myslím si že mohli Harryho Pottera ve filmech naučit trošku více té magie aby nevypadal jako hňup. ()

BrunoBanani

Tak v tomto se asi shodnu se Spáčilovou, tedy že je to nejlepší díl z Poterrovské série. Skvělá atmosféra a napětí a Radcliffe dokonce není ani tak dřevěný, jako mi přišel od pátého dílu. Komentář mám krátký, jelikož to hodnotím na závěr po všech osmi filmech. Asi nejlepší Potter. ()

Lenka414

Podľa mňa najlepšia časť celej série. Prvé dva diely sa na seba dosť podobali a teraz prišla zmena. Nádherná výprava, hudba a celé to dávalo iný dojem. Nádherne sa pozeralo na školu, na prírodu, na okolie Hagridovho domu. Herci vyrástli, pribudlo pár nových, ktoré sa stali mojimi obľúbenými (Gary Oldman ako Sirius, David Thewlis ako profesor Lupin). Obľúbila som si ich už v knihe a títo herci ich zahrali skvele. Vôbec ma nesklamali. Celé to bolo temnejšie, dospelejšie, pre mňa uspokojivejšie ako prvé dva diely. Po tomto filme ale Harry Potter išiel dole vodou a okrem piatej časti (ktorá bola dobrá hlavne vďaka Garymu) ma už nič tak neohúrilo ako trojka. ()

Chegí

Pro mne jeden z nejhorších dílů. Úplná proměna prostředí, kulis, zkrátka celého prostředí, ve kterém se příběh odehrává, způsobilo pocit, že nejdete na třetí díl ságy Harryho Pottera, ale na první díl něčeho co vypadá jako Harry Potter, ale odehrává se jinde. Cuarón eivdentně neviděl dva předchozí díly. ()

Odyssey

Jediný výborně zfilmovaný díl Harryho Pottera, který vystihuje atmosféru knižního příběhu. I když zde není několik podstatných věcí vysvětlených (autoři Pobertova plánku nebo Siriusův útěk z Azkabanu) a dost věcí z příběhu je vynechaných, dokážu to překousnout. Protože mi přijde, že Cuarón jako jediný režisér této série knihy opravdu četl a pochopil o čem svět Harryho Pottera je. Moc rád bych viděl jeho verzi i dalších dílů této série. Možná by to nebylo takové znesvěcení světa, který vytvořila J. K. Rowling jako v Yatesově podání. 80% ()

sikky

Jeden z nejlepších filmů z celé série. I po letech si nejdřív vybavím krajinu v okolí Bradavic, ale hlavně famózní vrba mlátička v průběhu ročních období. A závěrečné titulky nemají chybu :-) ()

Monika001

Poslední potterovka, která se věrně držela knižní předlohy, kterou já osobně upřednostňuji. Film se stává temnějším, děsivějším a už to není jen pohádka. Od tohoto dílu nastává skutečný souboj a ve finále se Harry Potter podobá spíše válečnému filmu. Podle mě dobře zvládnutá problematika cestování v čase, vše do sebe logicky zapadalo a vytvářelo pěkný dojem. ()

surprise

Přinucen okolnostmi jsem jako první "potterovku" shlédl tento díl a nechápal jsem. Přinucen dalšími okolnostmi jsem si doplnil vzdělání a shlédl i díly předcházející + přečetl knihy a hned jsem zvedl hodnocení. Nelze jinak - musíte být zasvěceni a přistoupit na to, že jde o film pro náctileté a dospívající. Poté tento film vyniká nad předcházejícími. ()

Ounak

Nejlepší ze všech dílů to bezesporu. Krásná krajina , výborná kamera.Jako nečtenář i milé překvapení ze scénáře. Možná je špatně , že režisér nezůstal s Potterem až do konce. ()

sysoj psojic

Jednoznačně nejlepší díl celé série. Cuaron vtiskl snímku vlastní představu o podobě kouzelnického světa. Nepředkládá nám knižní plagiát. Snímek na vás dýchne snově pohádkovou atmosférou. Film je vizuální lahůdkou, příběh je dynamický. V konkurenci ostatních Potterů vychází jako jednoznačný vítěz. (87%) ()

teseth

Jedno z nejlepších pokračování o HP. Bohužel mám mnohé výhrady ohledně filmu versus knižní předloha. Tam to trochu drhne a strhává to hodnocení jen na polovinu. Ale za skvěle ztvárněného lupina dám nakonec 4. Temná atmosféra a ještě temnější příběh. Tak jsem si tento díl představoval. ()

Zemřel herec Michael Gambon

Zemřel herec Michael Gambon

28.09.2023

Fantastická zvířata od Alfonsa Cuaróna?

Fantastická zvířata od Alfonsa Cuaróna?

19.05.2014

Filmy s Harrym Potterem vydělaly v kinech 7,7 miliardy dolarů. Případné další díly jsou zatím v nedohlednu, u Warner Bros. ale vymysleli, jak se do kouzelnického světa vrátit jinak. 18. listopadu… (více)

Abrams: SW VII, robopoldové a magie s Cuarónem?

Abrams: SW VII, robopoldové a magie s Cuarónem?

29.01.2013

J.J. Abrams se oficiálně stal nejvytíženějším filmovým a televizním tvůrcem na planetě. Především: studio Disney oficiálně potvrdilo, že DžejDžej opravdu podepsal smlouvu na režii Star Wars: Epizody… (více)

Oscaroví tvůrci míří do Prahy

Oscaroví tvůrci míří do Prahy