Svérázný Joe pracuje jako uklízeč v rozhlasové stanici, je terčem posměchu kvůli tomu, jak vypadá. Nechá si všechno líbit, nic ho nedokáže urazit, protože má zvláštní dar vidět všechno pozitivně. Jednoho dne omylem vpadne do živého vysílání, kde ho sarkastický moderátor Zander využije jako ideální cíl svých jedovatostí. Neplánované zpestření programu se však vyvine nečekaným směrem. Joe ignoruje posměšky a začne vyprávět svůj příběh o tom, jak ho rodiče jako osmiletého kluka opustili na parkovišti v Grand Canyonu a jak se o sebe snažil postarat. Otupělé posluchače fascinuje jeho příběh plný neúspěchů i neobvyklý optimismus, který mu pomáhá vytrvat na cestě za snem o rodině a lásce. (TV Nova)

0kozel

Pro mě už je to taková klasika. Viděl jsem ho už několikrát a vždy se na to rád podívám. Přemýšlel jsem proč tento film na rozdíl od spousty podobných nezapadnul. Došel jsem k tomu, že hlavní hrdina je celkem sympaťák, který mu se dá fandit, je to sice místy bláznivý, ale ne úplně ujetý a důležitou roli asi hraje forma filmu, kdy se jedná o vyprávění životního příběhu v rozhlase a v neposlední řadě Joeův optimistický nadhled. Původně jsem dal tři hvězdy, ale dnes jsem jednu přidal. ()

tron

„Začni si trénovať vypľúvanie zubov.“ Tak tento film som totálne neplánoval vidieť, ale len čo sa objavilo logo produkčnej spoločnosti sympaťáka Adama Sandlera Happy Madison, vedel som, že som v dobrých rukách. Teda, JA som v dobrých rukách. Či aj vy, to viete len vy – máte radi Sandlera alebo sa mu radšej vyhýbate? Ja ho mám rád a dostal som „klasickú“ sandlerovskú nálož: v šialených roličkách nečakane obsadené slávne tváre (Christopher Walken), šokujúce hefty (stvrdnutý obsah lietadlového WC, atómový výbuch), brutálne komické postavičky, drastické dialógy (o aligátorovi, ktorý slečne zožral rodičov, ale ešte mu stihli prebodnúť srdce) a nesmie chýbať tradične záchodová scéna. Mne sa to páčilo. ()

choze

Mám slabost pro Davida Spadea ještě z časů kdy na kabelovce šikanoval Chrise Farleyho, protože takového hajzlíka, aby jste pohledali, ale Joe Dirt, kde si naopak zahrál onoho dementního Farleyovského dobráka je vážně bída a to přesto, že obsahuje oba vtipy, které podle mě dělají dobrou komedii - psa ukájejícího se o hrdinovu nohu a ránu do rozkroku... ()

Z0oMb3E

Mne sa táto komédia zdala až moc dobrá. Neviem čím to je ale kvôli pár scénam som musel stopnúť prehrávanie, vyrehotať sa a pokračovať v sledovaní. Priemerná komédia čo sa tíka deju nadpriemerná do fórov. V tomto filme môžeme hľadať paralely s Forrestom Gumpom. Odporúčam sledovať po písomkách, skúškach alebo ťažkej práci, je to úplný relax. ()

lennyd

Bude to znít hodně ujetě, ale tenhle filmík mi trošku připomíná Forresta Gumpa (ne nebijte mě). Trošku zaostalejší hrdina hledá svě rodiče, a při svému putování zemí vstupuje do života různých lidí a mění je. Kdyby to celý nebylo pojatý jako teen-road-movie se spoustou fekálního humoru, mohlo to být daleko lepší.... ()

• Film se nátáčel v Moab v Utahu, v Santa Claritě, v El Segundu, Carsonu, Los Angeles, v Santa Paule v Kalifornii a v Arrows v Arizoně. (rafix)
  • Postavu Robbyho stvárnila americká rocková ikona Kid Rock. (Lukoh)
  • Všechny scény Dennise Millera byly natočeny během jediného dne. (Cheeker)