Medvěd

Phobia

Dojemný příběh osiřelého medvíděte a jeho adoptivního ochránce - jako přecitlivělé kinder jsem si u toho pobrečela, zasmála se, rozněžnila a chvilkama nedýchala napětím, byla jsem okouzlena krásnou přírodou a znechucena lidmi. Dospělost sebou přináší cynismus a tak se sledování tohoto Annaudova snímku už tucet let úspěšně vyhýbám, abych film nedegradovala sarkastickými průpovídkami... Některé věci je lepší ponechat sladkým vzpomínkám, neničit si dětské dojmy a moct udělit těžce nostalgických 5 hvězdiček. ()

ainny

Jenom jméno režiséra mě přimělo si Medvědy pustit neb filmy se zvířaty většinou protrpím s balíčkem kapesníků, a proto se jim vyhýbám. Ovšem všude musí být výjimka, v tomhle případě trpím i brečím ráda. Scéna, kdy si prcek myslí, že je drsňák - ten největší - a zažene tu "veeeelikou kočku" patří k nezapomenutelným. ()

berg.12

Tenhle film nemá být žádnou dokumentární sondou do života medvědů. Oba medvědi v něm fungují jako čistokrevní herci, u kterých chování nevychází z jejich zvířecí podstaty, nýbrž ze scénáře. Nicméně film ani v nejmenším nepůsobí strojeně (jako spousty jeho zvířecích kolegů). Opravdu mi vadil jen medvědí "dabing" (hlavně Youkův), který z logických důvodů musel s většinou zvuků vznikat v postsynchronu. Viděl jsem totiž film o filmu a dost možná i díky němu má film hodnocení, jaké má. Že během natáčení nebyl nikdo roztrhán, napaden, ubodán, utopen, považuji po jeho zhlédnutí za malý zázrak. Annaud tady sice předvádí svůj typický styl a definitivně stvrzuje roli nekorunovaného krále filmových slunce západů, ale k tomuhle příběhu o medvědím přátelství mi to vůbec nevadilo. Svého animovaného disneyovského kolegu navíc poráží tak o dvě tlapy. ()

Ainy

Pro mne bezkonkurenčně nejlepší film natočený o zvířatech s hlavním hereckým obsazením - se zvířaty. Nádherný, dojemný a poučný příběh o přátelství medvíděte a dospělého samce, které v přírodě neuvidíme, protože dospělí samci většinou mláďata zabíjejí. Ve filmu není nouze o akci a dobrodružství a popravdě fandila jsem medvědům a ne těm lovcům ;-) ()

Gilmour93

Dolomity vydávané za Britskou Kolumbii, trocha Čajkovského, psychedelické Pojarovy sny a prostý příběh o krutosti i kráse uprostřed nespoutané přírody. Annaudovi by se dal vytknout kalkul s dojemností a postsynchrony medvíděte ve stylu Milerova Krtečka, ale proč to dělat, když mnohem vzrušující je nechat žít.. Styďte se, pane Bloome a pane Cagi! Berete miliony dolarů a přehraje vás chlupáč za pár lososů, borůvky a sklenici medu.. ()

• Během natáčení se na place vystřídalo 14 medvíďat. (contrastic)
  • V průběhu natáčení se žádné zvíře nezranilo. (contrastic)
  • Jelikož v divočině zpravidla samci medvědů pojídají medvíďata, připravili filmaři pro medvěda Barta malou hru s pomocí plyšového medvěda velikosti a barvy srsti stejné, jako mělo skutečné medvídě. Když trenéři cítili, že je připraven, představili ho skutečnému mláděti medvěda a Bart ho vřele přijal. (Valsadora)