Medvěd

nascendi

S hodnotením tohto filmu mám značné problémy. Z filmárskeho hľadiska je to veľmi zručne nakrútený takmer prírodopisný film. Ale za celkové vyznenie si tie štyri hviezdičky určite zaslúži. Keď si človek uvedomí, aké nemehlá sa už objavili vo filme a brali za to ohromné honoráre, tak musí skloniť hlavu pred drezérmi, ktoré od dvoch "hrdinov" príbehu dostali maximum za nepomerne menší honorár. Celý príbeh pôsobí prirodzene, má potrebné napätie a chvíľami dokáže až dojať. Neviem či zvuky vydávané medvieďaťom boli autentické, ale chvíľami mi dosť prekážali, rovnako ako psychedelické vložky. Inak som bol veľmi spokojný. Neviem či ešte existuje v školách povinné čítanie, ale ak by existovali povinné filmy, Medveď by medzi ne určite patril. ()

swamp

Kde se na tohle hrabe Vydrýsek. :) Opravdu nádherný (ano, to slovo je vážně, bohužel či bohudík, vystihující) snímek znázorňující život mladého a naivního medvíděte od chvíle, kdy ztratí svou maminku. Následně se dostává do blízkosti postřeleného medvěda, načež je vzápětí lapen lovci..klasické schéma, ale výjimečné zpracování. A navíc, kdo by nechtěl vidět malé medvíďátko fičící si na houbách. :) ()

Sarkastic

Hezky se nato kouká, zvlášť na roztomilé medvídě a nechce se mi ani věřit, že tohle byl "umělý" film, jak moc byli ti medvědi přirození. Ale přestože jde o kus kvalitní filmařiny, na tu krátkou stopáž se při sledování několikrát dostavila nuda, počínání lovců se mi nezdálo moc uvěřitelné a konec je na mě příliš happy-endový. Proto jen ty 4*. ()

brit84

Pro lidi, kteří se rádi dojímají u filmů i ty, kteří mají vztah ke zvířatům je tento film nutností. Krásný příběh o soužití dvou medvědů a lovcích, kteří se toho strašího pokoušejí ulovit. Nejvíce mě zaujalo, že lovci nejsou vykreslení jen jako slaboduší magoři, kteří si přišli zastřílet na zvířata, ale i jako lidé, kteří mají soucit a umějí odpouštět. ()

MM_Ramone

Skúsený francúzsky režisér Jean-Jacques Annaud sa dva roky potom, čo natočil perfektnú, dychberúcu filmovú adaptáciu románu Umberta Eca "Meno ruže" (Le Nom de la rose), rozhodol, že si zapláva v úplne iných vodách. V roku 1988 sa pustil do projektu s názvom "Medveď" (L´Ours). Tento dobrodružný dramatický snímok sa odohráva v roku 1885 v Britskej Columbii a v hlavných úlohách sú medvede. Fakt, naozaj, hlavné úlohy si zahrali dvaja medvedi (Bart a Youk). Človek by tomu ani neveril, ale boli omnoho lepší herci ako mnohí ich ľudskí kolegovia. Je to niečo vskutku netradičné, no podarilo sa to natočiť naozaj bravúrne. Keď sa zaujímavého, kvalitného scenára chopí talentovaný režisér, tak aj z medveďov dokáže urobiť herecké hviezdy. **** ()

• Film je natočen na motivy knihy Jamese Olivera Curwooda „Král šedých medvědů“, známé také pod názvem „Medvědi“. Tato kniha je inspirovaná skutečnými událostmi, které autor, coby mladý lovec, sám zažil. (Prochy38)
  • Ve filmu se objevilo na 100 žab a 900 000 včel. (M.B)