Medvěd

ainny

Jenom jméno režiséra mě přimělo si Medvědy pustit neb filmy se zvířaty většinou protrpím s balíčkem kapesníků, a proto se jim vyhýbám. Ovšem všude musí být výjimka, v tomhle případě trpím i brečím ráda. Scéna, kdy si prcek myslí, že je drsňák - ten největší - a zažene tu "veeeelikou kočku" patří k nezapomenutelným. ()

Stanislaus

Jednoduše nádhera, která pohladí po smyslech a upoutá naplno pozornost diváka. Exkluzivní záběry divoké přírody v čele s dvěma medvědy, jež jsou ohrožováni chtivými lovci. Úžasná kamera a nádherná hudba, která byla příhodně prokládána zvuky přírody. Některé scény byly opravdu nápadité (děsivé noční můry medvíděte). Zvířecí klasika, která - pro mě rozhodně - nikdy nepodlehne času. ()

Frajer42

Já vám nevím. Ten malý medvídek je roztomilý a kdo z nás by ho nechtěl mít doma. Bohužel film mě nechal zcela citově chladným. A když říkám zcela, myslím tím skutečně zcela. Parta lovců medvědů stopuje celý film medvědy. No, celý film vlastně ne. Pouze do doby než jeden medvěd ušetří lovcův život a zapříčiní, že se v lovci hne svědomí. Nakonec se medvědi uchýlí k zimnímu spánku a film skončí. Ani mě tolik nepřekvapuje, že to není film pro mě. Co mě ale dosti výrazně zaráží je obecné hodnocení uživatelů na CSFD, které znovu poněkud nechápu. Objeví se nějaký smutně se tvářící film a zdejší uplakánci automaticky sypou ta nejvyšší hodnocení. Tento film už prostě vícekrát ne. Hvězda za toho malýho. ()

Phobia

Dojemný příběh osiřelého medvíděte a jeho adoptivního ochránce - jako přecitlivělé kinder jsem si u toho pobrečela, zasmála se, rozněžnila a chvilkama nedýchala napětím, byla jsem okouzlena krásnou přírodou a znechucena lidmi. Dospělost sebou přináší cynismus a tak se sledování tohoto Annaudova snímku už tucet let úspěšně vyhýbám, abych film nedegradovala sarkastickými průpovídkami... Některé věci je lepší ponechat sladkým vzpomínkám, neničit si dětské dojmy a moct udělit těžce nostalgických 5 hvězdiček. ()

Hild

To co film u mě vyvolal, když jsem byla malá nelze ani popsat. Když se s někým bavím o filmech o zvířatech, vždycky zmíním tento film a už mám slzy na krajíčku. Jediný film, u kterého brečím od první minuty do poslední minuty. Neuvěřitelné, jak Vás dokáže tak silně zasáhnout malý film o dvou medvědech. ()

• Ve filmu se objevilo na 100 žab a 900 000 včel. (M.B)
  • V průběhu natáčení se žádné zvíře nezranilo. (contrastic)
  • Ve filmu je jak velký samec, tak mládě medvěda grizzly (Ursus artcos horribilis). V knize tomu bylo ovšem jinak. Samec grizzlyho se zde setkal s mládětem medvěda černého - baribala (Ursus americanus). (Prochy38)