Medvěd

kleopatra

Nemám ráda filmy s dětmi nebo zvířaty ( nebo s dětmi A zvířaty), protože to je ať už úmyslný nebo neúmyslný zkrátka nátlak na diváka, zvlášť - a to je téměř pravidlo- když se jedněm nebo druhým ubližuje. Jenže tenhle film je tak strašně milý, že jsem se tomu úplně poddala a nechala se dobrovolně emocionálně ždímat od začátku do konce. ()

Ainy

Pro mne bezkonkurenčně nejlepší film natočený o zvířatech s hlavním hereckým obsazením - se zvířaty. Nádherný, dojemný a poučný příběh o přátelství medvíděte a dospělého samce, které v přírodě neuvidíme, protože dospělí samci většinou mláďata zabíjejí. Ve filmu není nouze o akci a dobrodružství a popravdě fandila jsem medvědům a ne těm lovcům ;-) ()

Madison

Je možné natočiť film s minimom slov, vsádzať na nedostupnosť dravej prírody, nezmeniteľnosť zákonov bytia, existencie, striedania dňa a noci a pritom vyraziť divákom dych a načisto ich ohromiť? Tento režisér - ktorého zložité francúzske meno si ani netrúfam napísať - má u mňa plus za romancu medzi príťažlivým Číňanom a podmanivou študentkou, ale... toto medvieďa odkázané z jedného dňa na druhý samo na seba, bezbranne sa prizerajúce krutým pravidlám života, musí obmäkčiť srdce snáď každého jedného človeka ()

Lima

Skoro se mi nechce věřit, že nejde o dokument natočený skrytou kamerou, ale hraný film podle scenáře. "Herecké" výkony medvědů v něm jsou tak přesvědčivé, že by to lépe nesvedli ani vycepování míšové z ruské cirkusové školy. A podívaná je to vážně nádherná. Za zmínku stojí také, že méďovy animované sny jou z dílny českého klasika Břetislava Pojara. ()

Deimos

DVD/// Obsazení 8/10 Děj 9/10 Hudba 7/10 Efekty 9/10/// +nádherný příběh, překrásná příroda, dojemné scény, neuvěřitelný scénář, přiměřená stopáž -málo hudby/// Krásný film. Je neuvěřitelný jak to ti méďové zahráli, ale přitom je to všechno tak přirozený. Rád se přikloním k plnému počtu./// Celkem 85%/// ()

• Ve filmu je jak velký samec, tak mládě medvěda grizzly (Ursus artcos horribilis). V knize tomu bylo ovšem jinak. Samec grizzlyho se zde setkal s mládětem medvěda černého - baribala (Ursus americanus). (Prochy38)
  • Ve filmu se objevilo na 100 žab a 900 000 včel. (M.B)