Úplné bezvětří

Thriller podle románu Charlese Williamse se odehrává v Tichém oceánu a téměř celý na jedné lodi. John a jeho žena Rae chtějí strávit nějaký čas sami, daleko od lidí. Avšak jejich samotu nečekaně naruší trosečník, kterého zachrání. (NFA)

Gumrice

Pěkný australský film, který vás po celou dobu drží v mírném napětí. Viděla jsem ho několikrát a pořád mě baví. ()

mira007

Když se řekne thriller tak tenhle film je výstavní. Tři herci, širé pusté moře , slunce a přesto to má spád a napětí každým momentem. Ten konec je sice trochu překombinovanej, ale budiž. ()

LordGrayDog

Hrozne pomalý hororový thriller, ktorý sa tiahne ako guma na trenkách. Atmosféra je nulová. Nicole Kidman bola za mlada odporná a určite v dnešnej dobe vyzerá lepšie...čo to kecám...v dnešnej dobe je z nej múmia. Tie 3* sú za to, že mi nejako nevadilo sa na to dívať. ()

thunnus

Nadprůmerný thriller s kráskou v nesnázích Nicole Kidman a psychoušem Billy Zanem. Ve filmu je řada zajímavých momentů včetně jednoho drsného znásilnění hlavní hrdinky. Bohužel závěr není nic moc. ()

crozet

Dobré napínavé drama v poutavém a sugestivním prostředí. Ale hlavně famózní kamera! Perfektní dynamika, naturálnost a autenticita obrazu - zkrátka mistr kameraman... ()

Ad4mson

Naprosto strhující minimalistický thriller s excelentními hereckými výkony. Postav se ve filmu sice vyskytuje asi tolik, kolik je prstů na dvou rukách nešikovného pyrotechnika, ale to filmu jen prospívá. Po krátkém úvodu jsme takřka ihned vrženi na moře a záporák Billy Zane je opravdu skvělý. Hudba od Graema Revella je úchvatná a při závěrečném titulkovém "funícím" songu budete mít ještě dlouho husí kůži. ()

jane1106

Zpočátku poněkud "bezvětrné" tempo nabere na obrátkách jakmile Nicole Kidman přestane být hadrovou panenkou a začne konat. Jinak na působivé, tísnivě izolované atmosféře má lví podíl Revellova geniální sugestivní hudba, která místy nabírá až hororových rozměrů. Pro Billyho Zanea určitě jedno z nejsvětlejších míst jeho filmografie. ()

KosiR_ksr

Napínavý a nápaditý thriller s dobrými hereckými výkony (jen Sam Neill by mohl mít v repertoáru své mimiky více než jen jeden přiblble drsňácky-ustaraný výraz). 70% Následující text může být považováno za spoiler (i když jsem se snažil naznačit co nejméně): Trochu zklamáním je úplný závěr. Kdyby snímek skončil otevřeně při mytí hlavy, pak bych to považoval za prvotřídní závěr a jednoznačně bych hodnotil 80%, ale tvůrci zvolili závěr, za který by se stydělo i leckteré amatérské béčko. ()

jenjan

Zajímavý herecký trojúhelník na hladině "funny gameovského" hašteření v překvapivě svěžím provedení. ()

Hapretor

Předvídatelný pohodový film na večerní relax. Víte, co se stane v následující minutě, ale když to zabaví, tak proč to řešit. Billy Zane je jako psychopat fakt dobrej. ()

Wolvie

Dobří herci,skvěle vytvořená a gradovaná atmosféra,zajímavě se odvíjející příběh.Ve výsledku možná nejlepší Noyceův film. ()

MikeeTheory

Thriller, který ze začátku vypadal velmi slibně, ale nakonec jsem byl trochu zklamán. Čekal jsem větší vygradování a rozhodně i lepší zakončení. Nicméně pro Nicole Kidman to byl určitě dobrý začátek. Kvůli ní tich hvězdiček dám tři. ()

GOREGASM

Velmi napínavý thriller, který by se dal rozdělit na dvě půle, kdy každá bude mít velmi rozdílné hodnocení. První půlka, a možná i trochu víc, napětím nešetří, velmi dobře pracuje s izolovaným prostředím, v němž se hlavní postavy pohybují a velký spoleh je na Nicole Kidman i Sama Neilla. Horší už je to s Billym Zanem, který od začátku své herecké umění nedokáže krotit a přehrává více, než by bylo zdrávo a dost kazí dojem z vypětí, kterým si hlavní postavy projdou. A jelikož se nepovedlo ani samotné finále, kleslo moje úvodní nadšené hodnocení až na... 65% ()

Besyn

Velmi prostá zápletka,kde jsou jen 2 muži,1 žena,2 lodě a jinak jen moře,dala vzniknout výbornému a napínavému thrilleru,u kterého se divák nenudí ani sekundu.Ale pět bych tomu nadával,nato je to až příliš "jednoduché".A Nicole Kidman zde opravdu vypadá trochu jinak,řekl bych tak trošku "přirozeněji" (na té dnešní podobě určitě nejaká plastika bude). ()

Návrat krvavého kapitána

Návrat krvavého kapitána