Úplné bezvětří

Thriller podle románu Charlese Williamse se odehrává v Tichém oceánu a téměř celý na jedné lodi. John a jeho žena Rae chtějí strávit nějaký čas sami, daleko od lidí. Avšak jejich samotu nečekaně naruší trosečník, kterého zachrání. (NFA)

moore

Podobných filmů bylo natočeno bezpočet, tenhle ale vyniká. Jinak řečeno - mezi slepými je jednooký král. ()

moviepill

Očakával som thriller a dočkal som sa. Nicole Kidman to všetko vo filme odbojovala a preto jej postave Rae patria moje sympatie. Sam Neill hrá priemerne, zato Billy Zane je v niektorých scénach až prakvapivo desivý. Skrátka, slušný film za 4*. ()

weasel.p

Jaktože tenhle film není v červené barvě? Je to jeden z nejlepších thrilerů. Musím uznat, že celý film odehrál Billy Zane a to tak skvěle, že jeho postava je vám celou dobu protivná a říkáte si "vždyť já bych tomu otravnýmu vyšinutýmu blbovi vlepil pár facek a kopnul ho přes palubu", ale prostě nemůžete a jen sledujete trápení Nicole Kidman. K tísnivé atmosféře přispívají i záběry z Orphea a nejasnost, jak se tam věci seběhly a co je vlastně Hughie Warriner zač..a na závěr výborná titulková skladba. ()

Cechyno4

Hodně působivé. Cizinec na palubě, který se zpočátku chová jako přítel, ale až později jej pár poznává důkladněji. Film na pozdní večerní hodiny. ()

papuchalk

Psychologický thriller - odehrávající se na jednom místě a s pouhými třemi postavami - vyžaduje jediné: prvotřídní herectví jako hrom. Bohužel Billy Zane to dvojici Kidman - Neill docela dost kazí. Přesto Bezvětří patřilo k tomu lepšímu, co šlo v devadesátých letech v kině vidět. PS: Když člověk vidí mladou Kidmanovou po tak dlouhé době, uvědomí si, kolik plastických operací za život asi tak prodělala... ()

Mikakel

Napínavé, chytlavé, záživné a opravdu tento příběh vas po chvíli vtahne do děje a prožívat vse a představujete si ze jste tam právě vy...3,5*** ()

Nerajohn

Moje hodnocení bilancuje mezi 3 a 4 hvězdami. Slušný námět i atmosféra, ale řada nelogičností. Proč si sakra nezavolala rádiem pomoc ? Nakonec bych dal 4, ale posledních 5 minut filmu byl trochu výsměch. ()

MFZB

Po dlhom čase nejaký dobrý thriller s dobrým obsadením, dobrou réžiou a vcelku dobrým príbehom. Film bol napínavý ako sa patrí, len ten koniec nemusel byť, to tam bolo zbytočne prekrútené...75% ()

Muf911

Teď jsem si to po letech pustil znovu. Moje vzpomínky byly vesměs pozitivní, tak jsem si chtěl film oživit. Musím uznat, že nejlepší je předloha. Už kdysi a i nyní jsem obdivoval hlavní hrdinku za její duchapřítomnost, i když samozřejmě pár kiksů se dopustila. Režisér film pojal trochu jako horor, což je podle mě na škodu a proto nemůžu dát plné hodnocení. Hororové zdlouhavé pasáže, kdy divák jednom čeká, kdy to vybafne, to mě nutilo. U podobných filmům dávám přednost akci, ne nataženým scénám, kdy hraje rádoby strašidelná hudba a já stejně vím, jak to dopadne. ()

lwp

V pamäti som mal tento film pomiešaný s Mysom hrúzy a tak som si opäť oba pozrel a tento sa mi zdá lepší. Aj keď démonický DeNiro tiež nieje na zahodenie ;-) ()

petrce

Opravdu to byl napínavý a zajímavý film, nebýt trochu přehnaného konce jinak věrohodného příběhu. Nicole Kidman to tam moc a moc slušelo. ()

CradleSKS

Zajimavy thriller s prakticky v te dobe neznamou Nicole Kidman, ktera se myslim zmenila k lepsimu, prinesl ke konci trochu nudnou zapletku a vyvrcholeni, ktere myslim, ze film trochu zkazilo. Zacatek byl zajimavy, prubeh taky, hlavne diky skvele zahrane postave trosecnika Billy Zanem, jeho sileny pohled a zpusob chovani bylo desive. Ale celkove se mi film celkem libil, prestoze misty postradal spad.. ()

Návrat krvavého kapitána

Návrat krvavého kapitána