Havran

V tomto spletitém příběhu ďábelského čarodějnictví se uprostřed záblesků humoru roztáčejí kola hororu. Klasika režiséra Rogera Cormana byla inspirována gotickou básní Edgara Allana Poea. Trojici čarodějů bojujících o magickou nadvládu zde hrají Vincent Price, Peter Lorre a Boris Karloff. Dr. Erasmus Craven (Price) je mág z patnáctého století, který odešel po smrti své ženy Lenore do ústraní. Jednou v noci jej poctí svou návštěvou mluvící havran, kterým je ve skutečnosti bývalý čaroděj dr. Adolphus Bedlo (Lorre). V ptáka ho proměnil kouzelnický mistr dr. Scarabus (Karloff) za to, že se ho Bedlo odvážil napadnout. Craven vrátí Bedlovi lidskou podobu a vděčný muž mu za to prozradí, že na Scarabově hradě spatřil ženu nápadně podobnou Lenore. Oba se společně s Cravenovou dcerou a Bedlovým synem vydají na hrad, kde záhy zjistí, že na ně Lenore a Scarabus ušili boudu. (Cinemax)

_aandyy_

Je to takové zvláštní podání Havrana... Není doslovné a úplně přesné, ale když to srovnám třeba s jinou básní, i když nesrovnatelnou - Májem, který byl u nás zfilmován katastrofálním způsobem, je tohle velice solidní provedení. Film vám dá alespoň možnost se zasmát, i když jde zpočátku o velmi temnou záležitost, recitování Havrana Vincentem Pricem je velice silné - opravdu doporučuji. Od té stísněné Havranovy atmosféry se upouští a najednou vidíme barvy, magii, prazvláštní kouzla, takové uvolnění... Velice příjemný film. A mimochodem, ještě, že film nebyl nadabován do češtiny, protože postavu Vincenta Price by tím pokazil každý, sebelepší dabér :) ()

Tiiso

Zajímavý film po všec stránkách. Ale člověk musí mít štěstí a trefit se s ním do správné nálady. Jinak to v půlce vypne. ()

Duke90

Vincent Price - muž, jehož hlas bych chtěl poslouchat každý večer před spaním a zároveň bych se přitom třepal hrůzou. Jeho fantastické hlasové zabarvení s nesporným uměleckým talentem dovolují tomuto herci proplouvat téměř každým filmem s totální lehkostí a "The Raven" není výjimkou. Druhý velikán klasického hororu - Boris Karloff je Priceovým důstojným hereckým "protivníkem". K tomu si přidejme ještě vykuleného Lorea a neokoukaného Nicholsona v menší roli. To vše v prostředí krásných dobových kulis s nezaměnitelným humorem právě díky mistru Priceovi. Za mě opravdu velká spokojenost! ()

mac000

Jeden z komerčně nejúspěšnějších Cormanových filmů, údajně natočený za pouhých 15 dní. Plejáda filmových hvězd žánru hororu let 40. a 50. spíše baví než děsí, herci (zejména Peter Lorre) při natáčení hodně improvizovali oproti scénáři. (V. Price:"Budete potřebovat něco, co vás ochrání před chladem... No, myslel jsem oblečení!" / dodá, když P. Lorre  sáhne po sklenici vína/) ()

pepino

Půvabné a vtipné pohádkové zpracování klasické básně působí, ačkoliv se to nezdá, velice mile a téměř se dotýká žánru komedie, naopak od žánru horor se tento film odtahuje ( hororové zůstávají pouze interiéry sídla dr. Scaraba). Scéna "závěrečné bitvy" je takovou třešničkou na dortu. Není to sice ne 5 hvězdiček, ale můžu zaručit, že nudit se nebudete, ba naopak, budete se bavit. ()

Kenneth

Začátek filmu velmi dobrý a vtipný. V okamžiku, kdy ale opustili Cravenův dům, to šlo od 10 k 5. Jakýsi závěrečný souboj čarodějů, to už byla skoro holá tragédie. ()

Lewaso

Veselé a vtipné i po tolika letech. A Jack Nicholson jako velice jemný a odvážný mladík? To jsem ještě neviděl... :-) ()

sibskyn

Co říct uběhne to rychle a nenudí to, ale je to jen taková blbinka na jedno zkouknutí a pak se může Dvdčko hodit někam do kouta. ()

Miroslav.Zac

Někdo psal, že je Havran lepší, než Komedie plná hrůzy, já si to ale nemyslím. Spíš naopak. Tohle je takový lehčí odvar, ale pořád odvar humorně zábavný, rychle odsýpající a s rozumnou stopáží. ()

Karlsberger

Absolutně nesnáším dnešní horory, ve kterých jde jen o jumpscary. Tato klasika z roku 1963 je příkladem hororu, tak jak ho mám rád. Ve filmu je vše, jak má být. Skvěklé herecké výkony, výborná kamera, podařený střih, na tehdejší dobu kvalitní efekty a hlavně úžasná atmosféra. ()

Zemřel Roger Corman

Zemřel Roger Corman