Hodiny dne

• Španělsko Las horas del día (více)

Abel žije se svou matkou v malém městečku v okolí Barcelony. Veškerý jeho život se odehrává mezi malým rodinným obchodem, domem jeho matky, postelí jeho dívky, kioskem na rohu ulice a místními bary. Jako majitel obchůdku s oděvy nezažívá kromě dohadování se s prodavačkou Trini o zvýšení platu žádné vzrušení. Na rozdíl od svého kamaráda, majitele novinového stánku, je srozuměn s tím, že člověk se má spokojit s tím, co má. Nečiní si žádné ambice, svým nezájmem o cokoliv se omrzí i své nezaměstnané partnerce. Stále stejné problémy, stejné tváře, stejné rozhovory. Přesto se pod zdáním klidného a zdvořilého muže otevírá propast. Propast, pro kterou není vysvětlení, ale nevyhnutelně se opakuje. Jednoho čtvrtečního odpoledne Abel opět vraždí V příběhu nejde o detektivní zápletku, morbidní sexuální pozadí nebo o psychologický portrét, který by vyjímal nás ostatní z tohoto znepokojivého fenoménu. Abel je v očích ostatních normální člověk, který jako oni vstává, jde do práce, jí, směje se, trpí (oficiální text distributora)

Filmotéka

Uživatel Formát Jazyky Přidáno Pozn.
dominikapete DVD
12.09.2015