Saw: Hra o přežití

• USA Saw (více)

Krvavá hra s pravidly ostrými jako pila... Ve špinavé sklepní umývárně se proberou z bezvědomí dva muži, fotograf Adam a doktor Lawrence Gordon. Oba jsou připoutaní okovy k potrubí a nemají tušení, jak se zde ocitli. Mezi nimi leží muž s prostřelenou hlavou. Z magnetofonových pásek, které u sebe najdou, se muži dozvědí, že se stali oběťmi sadistického maniaka, zvaného Skládačkový vrah. Jeho specialitou je vhánět nic netušící lidi do důmyslných pastí, z nichž zpravidla není úniku. Každá z nich však má svůj skrytý význam. Oběti se vlastně ocitají v krvavém očistci, a jen málokoho čeká vykoupení. Pro Adama a Lawrence platí v této smrtící hře pravidlo, že místnost opustí živý jen jeden z nich... Psychothriller, který si libuje v rafinovaných krvavých nástrahách, natočil jako svůj debut režisér James Wan ve spolupráci s hercem a scenáristou Leighem Whannellem. Nízkorozpočtový snímek se stal senzací na festivalu Sundance v roce 2004. Kromě šokujících výjevů totiž nabídl i to nejlepší, čím se vyznačovaly podobné snímky z poslední doby, zejména thriller Sedm, horory typu Cela a Kostka, ale i nesčetné počítačové hry s dobrodružnou tematikou. (Česká televize)

Luciaaas2

Tak tahle série mě zatím neomrzela a dostává mě čím dál tím víc. Doufám, že posledním sedmým dílem Saw nekončí a hra bude pokračovat dál. Jedničče musím dát plný počet, jelikož tento díl, film, mě natolik srazil na kolena, že zůstanu jeho věrným fanouškem. Jednička je naprosto dokonalá a nemám co vytknout. Chytrá hra na kočku a myš, film plný napětí, zvratů a konec, u kterého padá lidem čelist. James Wan je hodně slušným režisérem a nebylo by na škodu, kdyby se vrátil aspoň k jednomu dílu. ()

uprchlice

Zamotaný spletenec událostí,  který rozpoutal v roce 2004 krvavou hru o přežití.  Vynikající režisér James Wan natočil perfektní kombinaci strachu, brutality a násilí. Nacházíme se ve špinavé místnosti,  kde jsou uvězněni dvě hlavní postavy.  Adam a doktor Gordon jsou nuceni hrát nelítostnou hru se šíleným maniakem zvaným skládačkový vrah. Hra začíná. Pekelná hra, kde čas je proti vám a "hráči" se musí řídit podle pravidel. Čas nelze zastavit a je ho málo a obětí přibývá.  Herec Tobin Bell v roli Jigsawa zaslouženě vstoupil do hororové říše díky právě tomuto filmu. SAW je nelítostná zábava plná mučení a krve, která vám poněkud pocuchá nervy a zamotá hlavu. ()

Legi36

Málokdy se stane, že mě film dokáže šokovat. Ať už svým příběhem, průběhem nebo samotným závěrem. Saw: Hra o přežití to dokázal. Příběh vytvořil takový, že ho dokáže natahat na několik dalších dílů dopředu, dokáže z něj dokonale těžit a bohužel také dokazuje, že původní první díl se nikdy nepřekoná, i když ti další budou šokující a napínavé stejně jako tento, opravdu první a jediný dobrý díl, který stojí za to ho vidět a který patří mezi jedny z mála nejlepších filmů současnosti, tedy z mého hlediska, jen ta reklamní kampaň a využívání dobrého nápadu kazí celkový dojem z teď už docela početné série, a jak to tak vypadá tak to dále bude pokračovat. I tak tento film zůstává unikátem, který se jen tak v davu neztratí. A ten závěr? mně opravdu šokoval.Je málo originálních filmů, když už se nejedná o vtip, tak aspoň o napětí a zajímavý příběh. Tenhle film ho má. Má výborný nápaditý příběh, parádní napínavé scény, a hlavně to, co řadě dobrým filmům chybí, neskutečně nečekaný závěr. Nejlepší thriller/horor co jsem snad kdy vůbec viděl!!! ()

montel

Dva muži, kteří se vzájemně neznají se probudí v místnosti nějakého sklepení, připoutáni silným řetězem k velkým silným trubkám. Oba si přečtou vzkaz od skládačkového vraha, který je unesl. Jeden z mužů má do šesté hodiny ranní zabít toho druhého, jinak jeho rodina zemře. Hra o přežití může začít... Nejlepší díl z celé série je jednoznačně tento. Po prvním shlédnutí jsem byl doslova šokován závěrečným finále. Dnes už to taková bomba není, ale i tak se film zařadil do klasik svého žánru. 75% ()

Mrtvobog

Tak Saw I je oproti pokračovaniam dosť slabým odvarom, čo sa týka brutálnosti. Napriek tomu sa tu nevsádza len na túto kartu, ale sa pracuje hlavne s logickými zvratmi (a v tom je Saw I najlepší) a akou-takou psychológiou postáv, ktorých tu zase nie je tak veľa ako v ďalších pokračovaniach. Kultové bolo pílenie nohy, nechutné, zároveň vynikajúce, ale tým to práve všetko začalo. ()

stepanvaj

Naprostá hororová klasika. I když ve filmu vidím zjevnou inspiraci snímkem Se7en, s kterým se SAW zkrátka nemůže rovnat je tento film v mnoha ohledech revoluční. Výborná atmosféra, skvělý příběh, kéž by tímto filmem série skončila... ()

miky222

Tak trochu jsem nepochopil ten konec, a ve filmu bylo pár dost hloupých nelogičností (třeba že mrtvola uprostřed místnosti má prostřelenou opačnou část hlavy, než ve které ruce má revolver. To ty dva nenapadlo???, a nebo na konci si chce doktor přitáhnout mobil krabičkou, o milimetr na mobil nedošáhne. Má po ruce pilu, která je delší má optimální tvár pro přitažení mobilu, ale doktor si s ní radši uřízne nohu...). Další nevýhoda je, že jestli chce docela pochopit jedničku,musíte vidět další dva díly, které už nedosahují stejné kvality. Ale jako celkem to je slušný horor. Lepší 3 hvězdy. 65% ()

komando20

Ozaj neskutočne napäti film čakate čo sa stane a rozmyšlate čo by ste robili vy kebyže sa v takej situaci ocitnete pre mna dnes už KULTOVKA SAW žit nebo umrit ,vyberte si :) ()

D||X

Už uběhlo spoustu času od doby kdy jsem první saw viděl, ale doteď si pamatuji jeho napínavý průběh a hlavně ten šokující závěr, který musel každého nechat s vytřeštěnýma očima. ()

Krupe

Síla. Při pižlání pilkou jsem mu věřil, že si ji fakt řeže. Dobrý děj, od první do poslední minuty. Závěrečný zvrat mi přijde také dobrý. Sledoval jsem jedním dechem, sem tam přes prsty :) ()

frantad

Přiznám se, tohle je moje "krevní skupina" :) U takových filmů se dokážu bavit. Výborná myšlenka, skvĕlé zpracování. ()

Spike86

Ten závěr je zde poznamenán až příliš velkou potřebou veletočů a zvratů, přestože to nakonec docela zapadá, ale už je to prostě přespříliš. Ta scéna, ke které je jasné, že to musí dojít, od chvíle, kdy se na scéně objeví pilky, je absolutně zbytečná, postrádající smysl, je to humus a je zde pouze na efekt a pro účely šokování. Ale je prostě absolutní nesmysl, že se k tomu odhodlá po uplynutí času, kdy už to nemá žádnou logiku. 70% ()

prometheusll

Dobrý film. Skvělá zápletka,drama thriller do toho a výborná hudba. Doporučuji spíše na večerní dobu.Loutka skvěle udělaná,. A ta maska toho kance byla tak strašidelná,že jsem se docela i bál. Fakt dobrý ()

Kraliczech

Byl jsem k Saw skeptický, protože jsem nejdřív viděl pozdější díly, které jsou pro mě jen snůška morbidních scén, u kterých jediná emoce bylo svědění končetin. Každopádně, 'jednička' je fajn. Jeden z mála (hodně hodně mála) hororů, které mají smysl a asi jediný, kterého smysl je mi blízký a o kterém jsem se párkrát bavil s kamarádem studentem psychologie. Co udělá člověk pod bičem strachu o sebe i blízké. A co s ním udělají krizové situace. Každý ať si v tom najde své. Plus koukat na to s přítelkyní je lepší nápad než se zdá. 4/5 kvůli tomu že přece jen nemám rád krev. ()

Hanulityda

Na závěr filmu jsem opravdu čuměla s otevřenou hubou. Takový konec jsem nečekala! Jediné, co mě na filmu zklamalo bylo, že Adam spárům vraha neunikl, ale co se dá dělat. ()

James Wan chce oživit Netvora z Černé Laguny

James Wan chce oživit Netvora z Černé Laguny

13.08.2024

James Wan, talentovaný režisér a tvůrce populárních děsuplných pecek jako Saw: Hra o přežití nebo V zajetí démonů, zřejmě chystá návrat ke svým hororovým kořenům. Po práci na zakončovacím snímku DC… (více)

Příští rok dorazí jedenácté Saw

Příští rok dorazí jedenácté Saw

12.12.2023

Hororoví mistři spojí síly

Hororoví mistři spojí síly

19.11.2022

Samuel L. Jackson si zahraje v Saw

Samuel L. Jackson si zahraje v Saw

09.07.2019