Reklama

Reklama

Čarodějky

  • Česko Čarodějnice (více)
Trailer

Obsahy(1)

Po tragické smrti Lukových rodičů si ho babička vezme k sobě. Často mu vypráví o čarodějnicích, jak jsou nebezpečné, jak je poznat a jak se jim bránit. Pak společně odjedou do Anglie. V hotelu, kde bydlí, se shodou okolností koná světový sjezd čarodějnic. Luke se schová v sále pod stůl a vyslechne, že připravují plán na proměnu všech dětí na myši v celé Anglii. Čarodějnice se stanou cukrářkami a do cukroví budou přidávat kouzelný lektvar. Pokusným králíkem se stane tlouštík Bruno Jenkins. Ani Luke však neunikne jejich pozornosti a stejně jako Bruno je proměněn v myš. S babičkou se pak pokusí překazit plány. Luke čarodějnicím sebere jednu ampulku nebezpečného přípravku a vlije ho do jejich řeřichové polévky... (TV Nova)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (127)

ghatos 

všechny recenze uživatele

Pro mě osobně speciální film. Jako šestiletý kluk jsem ho viděl a velmi na mě zapůsobil. Maska hlavní čarodějnice vypadá i po 24 letech od premiéry stále výborně /ani se nedivím, že mě to tak tenkrát vyděsilo :) /. Anjelica Huston svou elegancí a přízvukem výtečně baví. Rowan Atkinson sekunduje také zdatně (dobře jsem se zasmál). Ačkoliv je to strašidelná komedie, obsahuje docela dramatické momenty, v nichž není nouze o nenapravitelné traumata ;) . 75%. ()

Streeper 

všechny recenze uživatele

Nebylo to zlé, ale čekala jsem něco daleko lepšího, hlavně když se to letos dočkalo i remaku, na který se také v nejbližší době chystám. Anjelica byla skvělá a musím říct, že vypadala i dost strašidelně a nechutně jakožto nejvyšší čarodějnice. Na devadesátá léta byly triky vcelku povedené. Příběh byl ale slabší, až moc jednoduchý a předvídatelný. Je to spíše pohádkovější, takže mě to moc nebavilo, ale hodnotím průměrem. ()

Reklama

MickeyStuma 

všechny recenze uživatele

'I přes všechno, co víte o sousedech, se může stát, že vedle vás bydlí čarodějnice, která tráví svůj čas především snahou zabíjet děti.' Jak to tak vypadá, dle začátku tohoto příběhu, ve Velké Británii se zřejmě děti straší čarodějnicemi. U nás v Česku čerty, že? Každopádně tu máme příběh o osiřelém malém chlapci žijící s babičkou, kterak náhodně v sále hotelu narazí na konferenci čarodějnic, kde si vyslechne, jak chce vládnoucí čarodějnice zničit nenáviděné děti. A tak se s vervou sobě vlastní pustí do boje proti nim. A nezastaví ho ani fakt, že je proměněn v myš. Fantasy rodinná pohádka tkvící se televizní obyčejností, tudíž i nulovým napětím a vůbec nějakou atmosférou, může někomu stačit, ale obzvlášť na dnešní dobu leckoho spíše neoslní. Režisér Nicolas Roeg vcelku výrazně znázornil zlo a násilí, což někteří řodiče mohou považovat za neakceptovatelné právě s ohledem menší děti. Ne, tenhle film je pro děti starší. Masky jsou docela zajímavě zpracované, ale v televizní optice bohužel ztrácejí svůj um. Vizuální podoba je prostě taková jaká je. Nic moc. Zub času tedy tento snímek čím dál tím více nemilosrdně ohlodává, čímž ztrácí přitažlivost a své fantasy pohádkové kouzlo. ()

Had6 

všechny recenze uživatele

Tyto ponuré filmové pohádky pro odrostlejší děti vážně nemám rád. Dokážu ocenit atmosféru, kterou navozují svou chladností. To umí vážně mistrně, ale jinak... Jediné co se mi ve filmu líbilo, byla královna čarodějnic a její neskutečně ohavný obličej. Jinak spíše lehký podprůměr. PS: Nic proti kouzlům a čarodějnicím. ()

Rex Mundi 

všechny recenze uživatele

Práve som rozmýšľala, že napíšem, že ide o film pre deti, ale radšej to neurobím. Čarodejnice majú niektoré znaky detského filmu, či dokonca rozprávky, ale zároveň vám z ich strašidelnej atmosféry môže behať mráz po chrbte. Menším deťom by som ho určite nepustila, ale dospelý, ktorý má dosť fantázie, si ho užije. A keď uvidíte Anjelicu Huston ako hlavnú čarodejnicu, pochopíte, prečo dostala onedlho rolu Morticie - aj keď ide o odlišné postavy, Anjelica má proste tú iskru mágie v oku ;-) ()

Galerie (27)

Zajímavosti (13)

  • Zabralo osm hodin, než maskéři přeměnili Anjelicu Huston do role hlavní čarodějnice. (ČSFD)
  • Anjelica Huston získala za tento snímek Cenu filmových kritiků z Bostonu, Cenu filmových kritiků z Los Angeles a Cenu kritiků Národní společnosti pro nejlepší herečku. (Terva)

Související novinky

Anna Hathaway mezi čarodějnicemi

Anna Hathaway mezi čarodějnicemi

18.01.2019

Oscarová herečka Anne Hathaway (Bídníci, Temný rytíř povstal) se ujme hlavní role v připravovaném remaku Čarodějek z roku 1973. V novém filmu od režiséra Roberta Zemeckise (Let) ztvární předsedkyni… (více)

Zemeckis a hororové Čarodějky

Zemeckis a hororové Čarodějky

21.06.2018

Robert Zemeckis (Forrest Gump, Let) natočí remake fantasy hororu Čarodějky vycházející ze stejnojmenné knihy Roalda Dahla. Novou verzi budou produkovat oceňovaní tvůrci Guillermo del Toro (Faunův… (více)

Freddy a Frankie plánují návrat

Freddy a Frankie plánují návrat

08.01.2008

Dnes potěšíme příznivce dvou slavných hororových ksichtů. Freddy Kruger a Frankensteinovo monstrum jsou sice i přes žánrovou příbuznost dva naprosto odlišné a vzdálené fenomény, ale v uplynulých… (více)

Reklama

Reklama