Reklama

Reklama

Jedné noci dostal mladý, a nepříliš zdatný žák školy kung-fu Kao nečekanou návštěvu - těžce raněného Chinga, mistra Shaolinu, který ho poprosí o pomoc a úkryt. Ching měl spor s obávanou bandou Tří Draků, kteří se stali jeho nepřáteli na život a na smrt. Kao se od svého přítele a nového mistra naučil staré bojové technice Shaolinu a stáhl se do samoty, aby se jí mohl plně věnovat. Po letech se dověděl, že Tři Draci usmrtili přítele Chinga a usadili se v domě jeho bývalého učitele. A tak nastává den pomsty... (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (69)

Luk80 

všechny recenze uživatele

Není třeba moc přemýšlet nad tím, proč zrovna název Gigant Shaolinu. Shaolin jako takový bylo v té době velice používané slovo a svou prezentací budilo jen respekt. Tahle parta Tří Draků včele s šéfem v zelené vestičce a bílou parukou z pod které okatě čouhaly pravé vlasy mně i v dnešní době nepotěšila. Teda, až na dva momenty, které opravdu stojí za to si třeba někdy pustit znovu. Smrt mistra Chinga způsobená pádem na nastavenou nohu přímo mezi kule a potom závěrečná bitka mezi zdokonaleným Kaem a šéfem Tři draků. Ten zásah mečem byl fajně vyšperkovaný. Doporučuji s VHS dabingem dvou lidí:-) ()

choze 

všechny recenze uživatele

Jeden z prvních kung fu filmů na našem porevolučním videotrhu, který na něj uvedl Intersonic v rámci své shaolinské série. Sedmdesátkově pomalé kung fu scény, herecké přehrávání a navrch český rychlodabing (přes dabing německý) ze začátku devadesátek. A jakmile je hlavní záporák s vražedným bílým copem zlikvidován sympatickým hrdinou, okamžitě naskakuje titulek Konec. Spolu se MSTITELEM S PÍŠŤALOU mé první setkání se světem filmového kung fu. ()

Reklama

PetrPan 

všechny recenze uživatele

Klasická hongkongská mlátička, ovšem s překvapivě otupělými hranami typické příběhové naivity a herecké afektovanosti. Ne, že bychom tu jedno či druhé nenašli, ovšem afektovanost se omezuje prakticky jen na občasná vystoupení dvou nedůležitých "komických" trotlů a naivita je vcelku slušně překryta charismatickými herci v důležitějších rolích. Snad jen představitel hlavního hrdiny Kaa mohl volit pro svou travesti show výraznější make-up a vzrušivější kostýmky. Ale abych zůstal věrný i své prioritní orientaci: Byly tam i pravé nefalšované a hezké kozy! Trojky. Za čtyři. ()

stub 

všechny recenze uživatele

Druhou "hongkongskou" vlnu u nás přivodil Intersonic vydáním tohoto kousku, "Mistra Shaolinu" a i zde již tehdy známých "36-ti komnat". Očekávali jsme, že se dočkáme pokračování posledně jmenované legendy, nicméně jsme s mírným rozčarováním zjistili, že spolu nemají jednotlivé snímky nic společného. Nic to nezměnilo na tom, že jsme si je skvěle užívali, ale kouzlo "Komnat" už se nedostavilo. Tento byl z trojice asi nejakčnější (a tedy ve výsledku snad i nejpopulárnější), zároveň však dějově nejprostodušší a zážitkově srovnatelný s mnoha jinými filmy své kategorie a doby. Btw vždycky mě dostával konec - poslední bitka končí a než frajer doskočí na nohy, zasáhne nemilosrdně střihač a film striktně ukončí;) ()

Ještěřák 

všechny recenze uživatele

Když mi bylo asi osm a půl, SHAOLING GIGANT a NEVERENDING STORY byly dva moje suverénně nejoblíbenější filmy. Pak je překonal BLACK STALLION, pak ALIEN(S), pak GREEN MILE a SHAWSHANK, pak BRAVEHEART. Tedy ne, že bych toho měl v tomhle frackovským věku nějak extra nakoukáno. Přesto je čas splatit účty a napařit tomuto veledílu (erhm, dobrá, a nebo možná jen "dílu") převážně nostalgických 5 hvězdiček, protože do konce života nezapomenu na smrt velkého Mistra třemi noži do zad, Čchuův konec pravděpodobně totožnými noži, apod. ENDE! ()

Galerie (7)

Zajímavosti (1)

Reklama

Reklama