Reklama

Reklama

Depeche Mode: Devotional

Obsahy(1)

Památný záznam Devotional vychází poprvé na DVD! Dokument, který pro DEPECHE MODE natočil slavný fotograf a režisér a také dlouholetý spolupracovník kapely Anton Corbijn během jedinečného turné v roce 1993, patří k nejslavnějším v historii pop-music. V době vzniku byl nominován na cenu Grammy jako Nejlepší dlouhohrající hudební video. DVD rovněž obsahuje druhý disk jako bonus, na němž jsou zachyceny koncerty z Frankfurtu a Barcelony, dobový dokument MTV, interview s autorem snímku a další zajímavosti. (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (38)

dzira 

všechny recenze uživatele

Velmi mne mrzí, že jsem tehdy nebyl osobně přítomen. Měl jsem přitom možnost, neboť DM hráli několik koncertů na jižním pobřeží Francie, kde jsem zrovna trávil ve stejné dny dovolenou.... SOFAD je nejlepší deska DM a tento koncertní záznam považuji za neljepší záznam koncertu, jaký jsem kdy viděl (a bylo jich dost...) ()

Trajektt 

všechny recenze uživatele

Už od rána pražského koncertu, který se uskutečnil na Spartě byli slyšet zvěsti o tom, že opilí indiáni /jako,že jsou v černém/ vytrhávají na Letné tramvajové koleje. Když jsem tam s kámošema kolem druhé dorazil, tak mi to jen potvrdilo tyto zvěsti a soukmenovec z polské državy, kterej stál asi 3 metry za mnou s kukučem a la Gore chrstnul před sebe flašku zelený. Naštěstí se nic vážnýho nestalo. Zanedlouho poté nás pustili do areálu stadionu a začal koncert na který většina z těch, co tam byli nezapomenou. Od první skladby Higher Love, kdy všichni byli plni natěšeni až kapela vystoupí zpoza opony až přes hitovky Personal Jesus, Enjoy the Silence, mávající Never Let Me Down Again až po závěrečné Everything Counts. Všichni jsme tam viděli bezkonkurenční promítání projekcí na plátna s propojením pohybů frontmana Davida Gahana /např v písni Walking in My shoes, kdy se snaží držet tempo s ptačími ženami na plátně/. Na Devotional je vidět, že to je posbíráno z více koncertů /francouzský Llévin, německý Frankfurt a španělská Barcelona/. Jsem rád, že jsem tam tenkrát byl a že jsem o tento jedinečný zážitek nepřišel. Ještě svým vnukům o tom budu vyprávět, protože ta atmosféra a hromadné zpívání a celkově ta soudružnost, to na jiných koncertech nezažijete. Za mě a za mé nostalgické vzpomínky na tuto část mého života, kdy už jsem v té době byl tři roky fanouškem nejlepší kapely ve vesmíru musím dát 200%, Aha, tak sorry, prej můžu dát jenom 100%. Tak dávám 100 % ()

Reklama

MM_Ramone 

všechny recenze uživatele

Vždy som bol blázon do rockovej hudby. Preto novoromantická, popová scéna išla mimo mňa. Ale takú veličinu akou boli Depeche Mode sa prehliadnúť nedalo. Výnimočná kapela. Atmosferické, rytmické, syntetické melódie s charismatickým spevom Davida Gahama. Kto by to nepoznal? DVD "Depeche Mode: Devotion" je záznam ich koncertu z roku 1993. V čase, kedy boli na vrchole svojej dlhej kariery. Obrovské pódium, veľkoplošné obrazovky, super projekcia, dokonalé osvetlenie, čistý zvuk. Výborný koncert. Martin Gore * David Gahan * Andrew Fletcher * Alan Wilder * DM **** ()

Sir Ludvig 

všechny recenze uživatele

Anton Corbijn režíruje koncertný záznam, rovnako ako zadné video projekcie a stojí za výtvarným riešením návrhu pódia. Depeche Mode sú na vrchole tvorivých síl. Tento koncert je umenie stojace na dlhoročnej skúsenosti zúčastnených a podopreté najoddanejšou fanúšikovskou základňou. Tento koncert je Dangerous.........!!! ()

Kass

všechny recenze uživatele

Mé nejoblíbenější dílo Antona Corbijna pro Depeche Mode. Turné "Devotional" mělo na kapelu, zmítanou vnitřními démony, sebezničující dopad. Tohle se díky sugestivně pojaté stage, tonoucí ve hře barev a obrazů, podařilo jaksi magicky zachytit a dalo tím vzniknout něčemu jedinečnému. Uhlazenost vystřídala špína. Můžete to milovat. Můžete to nenávidět. Ale těžko vás to ponechá netečným. Říká se tomu umění. ()

Galerie (11)

Reklama

Reklama