Noční můra v Elm Street

• USA A Nightmare on Elm Street (více)

Nancy (Heather Langenkamp) prožila smrt svých přátel. Matka a její blízké okolí si myslí, že se zbláznila a vytváří si vlastní postavu, která je zabila. Jenže postupem času napovrch vyplouvají důkazy, že vrahem je Freddy Krueger (Robert Englund), který se jí zjevuje prostřednictvím snů. Nancy zjistí, že v minulosti zabil 20 dětí a rodiče se sami pomstili, když selhaly vyšetřující orgány. Nezbývá jí než se vydat do posledního nerovného boje s Freddym a záchranou jí může být právě její otec (John Saxon). (Rodriguez)

Venus7

Tento film jsem asi kdysi viděla. "Asi" píšu proto, že se mi to nejspíš muselo líbit, protože jsem doma měla (a přečetla) všechny díly Noční můry v Elm Street v knižním vydání a asi bych si je nekupovala, kdybych nebyla navnaděna stejnojmennými filmy. Z filmu jsem si ale už nepamatovala v podstatě nic a když jsem ho viděla teď, tak opravdu nechápu, co mě na tom tehdy tak upoutalo. No, byla jsem asi ještě dítě a pro děti, tedy ty odrostlejší, to možná tak ještě je. Ale i když si odmyslím to, že film byl natočen v osmdesátých letech a podle toho vypadá, tak prostě nechápu, co je na tom filmu tak skvělého. Celkem jsem se nudila, některé postavy, vč. Johnyho Deppa, byly na přesdržku a ten konec tomu nasadil korunu. Po přečtení některých zdejších komentářů docházím k závěru, že vysoké hodnocení je způsobeno čistě nostalgií většiny diváků. Ano, i já mám tendenci hodnotit filmy, které se mi líbily jako dítěti, více hvězdami. Jenže tenhle film si z dětství už nepamatuju, takže na mě nostalgie nepůsobila. Ale jinak nápad se sny byl dobrý. ()

salokin

Byl jsem zklamaný. Filmu podle mého chyběla atmosféra nebo napětí a to všechno jenom umocňoval slaboučký scénař a nepřesvědčivý herci. Ne že by Englund nebyl dost děsivej, ono jenom když zrovna nestojí v záběru, tak to za nic moc nestojí. ()

Helled

Je to opravdu skvělé zpracování fantasy a hororu takový podžánr fantasy a hororu je opravdu skvělý Robert Englund byl v roly Freddyho Krugera nezapomenutelný zpracování vražd bylo skvělé protože si je užíval a rozbíral je do podrobna tento podžánru v tomto hororu je celkem blízko filmům Paranormal Activity Kukuřičné Děti a taky Horor v Amityville tento film už navždy zůstane legendou chtěl jsem původně dat 4 hvězdy ale na tak skvělý film to má nízké hodnocení takže dám pět hvězd. ()

pajuscherry

Na tenhle horor nikdy nezapomenu, byl to první horor, který jsem v dětství viděla a pak se bála usnout.:D pochopitelně jsem zkoukla všechny díly, ale opět musím napsat, že jako skoro všechny filmy na pokračování je jednička nejlepší.;) ()

Pythonator

Nic moc film, nic moc horor, ale nápad to má. Bezpochyby je to kultovní záležitost a Freddy Kruger je jeden z nejhnusnějších a nejsympatičtějších záporáků vůbec. Jako kluk jsem se po tom filmu bál usnout. ()

assassinGH

Klasika hororovej filmografie ktorá nie je ani tak hororová. Vidieť tento film o 30rokov neskôr od jeho natočenia ma dopad na to že stráca svoje strašidelné čaro. Avšak stále si zachoval atmosféru ktorá je jedinečná. Prechody medzi realitou a snom mali svoje hororové čaro. Aspoň bolo vidieť že Johnny si už v pubertálnom veku črtal svoj charakter herca. ()

tuctovychlap

samozrejme, moje hodnotenie vychádza z pocitov pri prvom sledovaní a to už je dobrých...hmmm..nooo...proste veľa rokov..ale ostalo to vo mne ako horrorová klasika danej dekády..a taky - sejmul i Johnnyho Deppa..he he.. napriek môjmu vysokému hodnoteniu sa musím priznať, že kým z Piatka 13 mám všetky filmy, od Freddieho sú to len tri kúsky.. ()

ajaxx

Zhléduv tento snímek v období mé puberty, ač byv bez bázně, notně jsem se třásl. Ono samo o sobě je to horor prachobyčejný, ale ponurá atmosféra, skvělá hudba a samozřejmě patologicky šílený Freddy udělá své. Dnes vpravdě už tolik necvakám zuby, ale i tak je cítit napětí i po tolika letech. Jistě, milník v podobě takových hororů to byl, každopádně zlatým písmem se zapsal spíše pro své provedení a navíc, Robert Englund, ač jinak velmi dobrý herec v různých rolích, zůstane už navždy pro všechny Freddym Kruegerem. ()

DannyBurino

Celkem zajímavý námět, záporák a atmosféra. Jenže moc mě to nechytlo, přišlo mi to plně nevyužitý a příběh má hromady děr. Jako třeba jak Freddy může žít ve snech? ( mám rád vysvětlení ), a hrozný český dabing nepomáhal. ()

Euros

Nejlepší horor, jaký jsem kdy viděl. Robert Englund je famózní a upřímně, několikrát se mi o Freddym zdálo...naštěstí, byl to jen klasický sen =D Všechny díly jsem viděl několikrát, nejvíc se mi asi líbí Bojovnící ze sna, ale první díl může být jen jeden...100% ()

uprchlice

Freddy je zábavný. Freddy je strašlivý. Freddy je děsivý. Já jsem se bavila od začátku až do konce. Freddy je prostě úžasný. Vraždí pomalu a překvapeně.V roce 1984 natočil Wes Craven Noční můru v Elm Street a dal život Freddymu Kruegerovi, který je jedna z nejděsivějších hororových postav. Natočeno je to velice kvalitně a napětí by se zde mohlo krájet. Wes si pečlivě vybíral hlavní postavy a myslím si, že s výběrem chybu neudělal. Mladíčký Johnny Depp opravdu zazářil a po boku Heather Landercamp tvořili skvělý pár, který ve snu bojuje s podivínem Kruegerem a jeho ostrými noži. Brutalita zde stoupla také velice vysoko a pokud jde o hudbu, ta vyděsí opravdu každého. Noční můra v Elm Street je opravdu na vysoké úrovni popularity a dodnes diváka vyděsí tak moc, že z toho bude mít kvalitní noční můru. ()

CheeseFigure

Tak po Halloweene, Piatku trinástom a dokonca aj Leprechaunovi prišiel čas, aby som svoj filmový zoznam obohatil o ďalší slasher. A rad prišiel na jeden z najslávnejších, na Nočnú moru. Tak som sa do toho pustil a ostal som sklamaný. Prvá vec, ktorá ma sklamala bol počet postáv, ktorý je celkom malý, čo je škoda. Ocenil by som viac, aj keď úplne vedľajších...proste zomrie spolužiak v škole, tak nejakú scénu z triedy jak na to reagujú ostatný alebo aspoň keby na ulici hlavné postavy stretli niekoho, prehodil by pár slov a šlo sa ďalej, nech to pôsobí, že školu (neviem v akom meste sa dej odohráva a som lenivý to dohľadávať) navštevuje viac ako len štyria ľudia. A koniec bol dosť zmätočný a nechal ma v stave ,,čo to bolo?,, (ale nie v tom dobrom význame tohto spojenia). Kladmy snímky sú dobré smrti (pri tomto žánri dôležité) a Freedy Kruger, ktorý je ikona. Určite zhliadnem aj ďalšie diely. ()

Honza__St.

V žádném případě nejde o moji krevní skupinu. Ne, že bych vůbec neměl rád horory, ale spíš vyhledávám ty, které jsou hlavně o atmosféře, která by se dala krájet (př. Čelisti nebo Vetřelec), a ne potocích krve a údech lítajících všemi směry. Navíc mi tato série svého času naháněla hrůzu, aniž bych ji vůbec viděl. Když máte šest let a pubertální bratranec vás non-stop straší Freddy Kruegerem, nemáte zájem takový filmy vyhledávat. A jelikož jsem od zmíněného bráchance jasně slyšel, že jednička je nejhorší (v hororově pozitivním slova smyslu, a to teda je), vyhýbal jsem se jí donedávna jako čert kříži. A dobře jsem udělal, jelikož vidět první díl v dětských letech, už bych asi skončil ve vypolstrované cele (takhle mám ještě jednu - dvě pětiletky čas :D). Můj názor na tyhle slasher horory to nezměnilo, ale musím uznat, že jde o hodně povedené dílko, navíc tady narozdíl od pokračování nechybí ani výše zmíněná atmosféra, která by se dala krájet. Hranici béčka Freddy sice svými rukavicemi neprošpikoval, ale i tak je to sakra povedené hororové béčko. Hlavní škoda je, že (samozřejmě jako u většiny slasher hororů) takřka rok co rok následovaly další a další díly horší a horší kvality, vynecháme - li třetí a částečně i pátý díl. "Jedna, dvě, Freddy už jde..." :D ()

datel13

Byl to horor nebo parodie? Nepovedlo se ani jedno, navic jsem nepochopil zaver.. Byla to teda vsechno nocni mura, holka to rozlouskla, a v posledni scene se auto zmeni na freddy-karu a vsechno je zas jinak? Smesnej hlavni hrdina, nesympaticky teenageri, neprijemnej 80kovej elektro sound.. Tohle ma bejt jeden z nejlepsich hororu? Vratte mi 80 minut myho casu.. ()

Xmarc

Určitě převyšuje řadu podobně ražených hororů, hodně i díky solidnímu zpracování a ději, kde naprostá většina selhává. ()

Feacher

Jeden z TOP hororů minulého století. Skvěle vymyšlený příběh, průběh, závěr ve stylu Kevina a otevřený konec pro druhý díl. Co dodat.. až na výjimečně horší český dabing, perfektní.. 95% ()

Star Wars a Pán prstenů se dočkaly obří pocty

Star Wars a Pán prstenů se dočkaly obří pocty

15.12.2021

Americký národní filmový registr se letos opět rozšířil o několik významných děl, mezi něž byl konečně zařazen také fantasy počin režiséra Petera Jacksona Pán prstenů: Společenstvo Prstenu. Snímek z… (více)

Zemřel herec John Saxon

Zemřel herec John Saxon