Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Mahoney, mohutný Hightower, střelec Tackleberry, bláznivý Zed, imitátor Jones, dračice Callahanová, nesmělá Hooksová se tentokrát musí postavit nové výzvě, před kterou je postaví jejich velitel Lassard. Tou je program Občané na hlídce. Myšlenka celé akce je prostá: jedinou cestou, jak se lze vypořádat s pouliční zločinností, je angažovat prostého občana. Lassard se tedy rozhodl přivést vybrané dobrovolníky na policejní akademii, kde by se cvičili v technikách sebeobrany a boji proti zločinu po boku uniformovaných policistů. I tentokrát má však Lassard proti sobě a své občanské "domobraně" zarputilého nepřítele poručíka Harrise s jeho nohsledem a lichometníkem Proctorem. A tak zatímco Lassard odjíždí, aby se zúčastnil výročního mezinárodního sjezdu policejních náčelníků, převezme Harris velení nad Akademií a zcela záměrně a cílevědomě začne Lassardův projekt sabotovat. Jenže v příhodné chvíli Mahoney s kolegy a jejich civilní cvičenci ukáží, co v nich je. Předvedou Harrisovi a všem, jak dokáží využít svých nově nabytých zkušeností. (TV Nova)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (210)

videofil 

všechny recenze uživatele

Tak ze všech čtyřech dílů, které jsem měl možnost vidět, se mi právě tento líbí ze všeho nejmíň. A podle hodnocení ostatních uživatelů a návštěvníků CSFD stránek nejsem sám. Dokonce je to i poslední díl, ve kterém hraje Steve Guttenberg. Možná už tehdy věděl, proč to zabalit. Slušný prostor dostala postava Zeda, kterému scénáristé dokonce dopřáli ženskou. Ve filmu se objevila také v té době ještě nepříliš známá Sharon Stone, které tento film ke kariéře stejně nepomohl. Logicky. Český dabing je stejně kvalitní, nějaké vtipné hlášky si ale nepamatuji. Osobně si myslím, že kdyby tento díl nevznikl, nic moc by se ani nestalo. Pobavil mě snad jedině Bubba Smith jako šaman říkající: " JAMAJAMAJAMAJÁMA..." . To bylo tak vše, u čeho jsem se zasmál. ()

Zodd 

všechny recenze uživatele

Už je to opravdu nějaký ten pátek, kdy jsem se díval na tuto sérii, nicméně vím, že jsem tento díl viděl jako poslední, protože při mým prvním dětským zájmu o Police Academy tento díl kdoví proč při vysílání série přeskočili. Každopádně jsem se narozdíl od dalších dílů bavil. Je tu pořád Gutenberg jako Carey Mahoney, za což jsem byl vděčný, i když nemá zas tak významnou roli jako dřív. Jsou tu ale pořád bývalý gangster Zed s 'malým mužem' Sweetchuckem, kteří mě bavili hlavně jako stand-out duo ve třetím díle. Taktéž mě bavila ta šílená babka. Tvůrci se tu více utrhli ze řetězu, ale rozhodně bych ho neoznačil jako někteří 'nejhorším' nebo 'nejblbějším' dílem. Ale každý má právo na svůj vlastní názor, to respektuji. ()

Reklama

Godhaj 

všechny recenze uživatele

,,Víš, že vypadáš trochu jako Tom Cruise ve filmu Top Gun?“ ,,Jó?“ Je to skutečně tak, že s každým dalším dílem jakoby ubývalo tvůrčích sil. Známé postavy už nedokáží nijak překvapit a stávají se ztělesněním jedné maximálně dvou vlastností. Snad jen Zed mi dokázal ještě vyčarovat úsměv na tváři, jinak je legrace málo a vtipy jsou ubohé a trapné. Příběh se potácí na pomezí frašky, nepochopitelnou roli v něm hraje skupina skateboardistů (ale zase jsem si mohl prohlédnout, jak vypadal Tony Hawk za mlada) a všichni z občanské patroly v čele s paní Feldmanovou, která jakoby vypadla z Kameňáků. Tackleberry bohužel nedostal tolik prostoru co dříve a už jen přihrává na smeč paní Feldmanové. Alespoň na Sharon Stone se příjemně dívalo. A úvodní píseň Citizens on patrol, to muselo být zlo už tenkrát. ()

Sosak 

všechny recenze uživatele

Propad k imbecilitě a laciným natahovaným fórům je znatelnější a znatelnější díl od dílu. Postupně se série Policejních akademií propracovala k degeneraci původně originálních postav, trapnému moralizování za pomoci klišovitých happy-endů a rádoby strhujícímu finále na neobvyklých dopravních prostředcích. Čtyřku už víckrát vidět nemusím, stejně jako díly po ní. ()

tron 

všechny recenze uživatele

„Poviem vám na rovinu, z tých vašich šiat je mi zle.“ Štvorka vtrhla do kín len rok po trojke a aj keď to možno nie je žiadny zázrak, stále sa ako-tak drží zubami nechtami pôvodného ducha série a ja tomu tie mizerné 3* dám, aj keď ako hovorí klasik nedám ich rád. Skutočný zošup kvality ale nastal až odchodom Stevea Guttenberga, čo sa odohralo už v nasledujúcej časti, po ktorej (vrátane) už séria nikdy viac nebola taká, ako v prvých štyroch dieloch. V Policajnej akadémii 4 Lassard odchádza na pracovnú cestu a dočasne ho nebude zastupovať nikto iný, než legendárny kapitán Harris v podaní G.W. Baileyho. Na tom je zaujímavé, že si ho fanúšikovia so sériou podvedome spájajú a pritom vynechal ako dvojku, tak trojku (počas tejto prestávky sa s Guttenbergom stihol stretnúť v roku 1986 aspoň v hite Číslo 5 žije, keď už nie v Policajných akadémiách). Kapitán Harris urobí všetko pre to, aby sabotoval Lassardov ambiciózny nový občiansky program, v rámci ktorého chce do zboru prijať civilov v čele s militantnou agilnou dôchodkyňou pani Feldmanovou, ktorá si okamžite získa Tackleberryho drsné srdce. Vracajú sa Mahoney, Hightower, Hooksová, Jones, Lassard, či „pán Zed“ a Sweetchuck. Pikoškou je výskyt 29-ročnej Sharon Stone. Nesmie chýbať Modrá ustrica a plno situačných gagov s pádmi, sekundovými lepidlami, kakancami od holubov, prasknutými okuliarmi, ovoniavaním guliek, „toi-toikou“ a Jonesovými zvukmi. ()

Galerie (28)

Zajímavosti (15)

  • V jedné scéně Proctor (Lance Kinsey) zastaví u veřejného WC a utíká vykonat potřebu. Jeho auto zůstane nastartované, ale když k němu v další scéně o pár vteřin později přijde Mahoney (Steve Guttenberg), tak už má motor vypnutý. (Pulos)
  • Na konci filmu vyskočí Tackelberry (David Graf) z dvouplošníku a nechá Zeda (Bobcat Goldthwait) se Sweetchuckem (Tim Kazurinsky) samotné v letadle. Když ale pak padají, je vidět, že na zadním sedadle, které by mělo být prázdné, sedí pilot řídící letadlo. (Hopkins)
  • Film mal pôvodne režírovať Jerry Paris, režisér predchádzajúceho filmu Policajná akadémia 3 (1986), ale ten pred natáčaním zomrel. Režisérska taktovka bola ponúknutá scenáristovi Genovi Quintanovi. Ten si však nebol istý, či to zvládne, a tak ponuku odmietol. V deň premiéry filmu povedal producentovi Paulovi Maslanskemu, že svoje rozhodnutie ľutuje, a ten mu zveril scenár a réžiu filmu V dobrom i zlom (1990). (beso74)

Reklama

Reklama