Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Mezi námi žijí i Jiní, vyvolená kasta stoupenců sil Světla a Tmy, kteří magickou sílu těží z lidské energie. Její používání upravuje Dohoda, kontrolovaná Inkvizicí. V souladu s ní každé dobro musí být vyváženo zlem. Síly Tmy brání právo na neomezenou svobodu lidských činů a pravdu o kruté realitě, síly Světla neustále zvažují, zda svými skutky nevyvolají stupňování nežádoucích následků. Aby se nevymkly zavedenému řádu, vydávají i licence upírům, sajícím lidskou krev. Svou misi realizují Hlídky Světla a Tmy rafinovanou kombinací zásahů a v konstelacích, které připomínají souboje práva se zločinem či rejdy rozvědek. Nerozhodné výsledky jejich permanentní konfrontace pak připomínají situaci světa s jeho neutuchajícími konflikty a nejistotami, zmatením mravních hodnot. Atraktivní způsob zpracování oslovuje zejména mladé hlediště. (oficiální text distributora)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (530)

Lateef 

všechny recenze uživatele

Tenká, ale dlouhá chapadélka východní kinematografie se začínají obtáčet kolem tváří všech a snaží se je nasměrovat a přitáhnout do Ruska!!! Usaďte se, zapněte si pásy a mozky na nejvyšší obrátky, přichází Noční hlídka!!! V prvním díle plánované trilogie je řečeno: 1/ nekonečný boj mezi Světlem a Temnotou je zastaven, jelikož je vyrovnaný a čeká se na rozhodnutí(matrixovský odkaz výběru, každý má svojí volbu, každý se může rozhodnout) "Velkého"...ten má zlomit vyrovnanost obou stran...2/ podle legendy "Velký" povstane do 1000 let a přidá se na stranu Temna...3/ prozatím je ustanovena Denní hlídka, kontrolující aktivity Temna a Noční hlídka, dohlížející na regulérní činnost Světla...divák je vpraven do děje působivým intrem, ve které je svědkem monumentální světlo-temné bitvy(při téhle scéně na mě jemně dýchá odkaz na Petera Jacksona)...následně se přesouváme do Moskvy roku 1992, kde na nás Timur Bekmambetov vychrlí skoro klipově sestříhanou scénu čarodějnické magie(v podobně zběsilém střihu se odehrává i úvodní bitva), tak trošku to evokuje styl Daren Lynn Bousmana...a vzápětí se posunujeme v čase o dalších 12 let dopředu...postupně nám režisér odkrývá vlákna složité pavučiny a dovoluje nám nahlédnout stále hlouběji do příběhu Antona Goroděckého, člena Noční hlídky...připadá mi, že Bekmambetov si vzal od každého trochu, namíchal koktejl s příchutí vypravěčského stylu hollywoodských i evropských režisérů a upgradoval ho ruským exteriérem a slušnými digitálními efekty...není těžké postřehnout symboly typické pro Matrix, Pána Prstenů, Underworld, ale třeba i Hellboy(to asi ta scéna "automobilové akrobacie") a nebo Kontrolls(scéna v metru mi prostě konfekcí přítomných, hlavně Antona, připomněla Revizory)...digitální efekty jsou na ruskou výrobu dost obstojné, samozřejmě, že se ještě nemohou rovnat špičkovým studiím v Hollywoodu, ale stejně vyrobit tohle za necelých 5 miliónů dolarů, je vítězství samo o sobě(boj Antona s neviditelných upírem - rulez!!, padající letadlo, přeměna sovy v člověka, různé zpomalovačky, zrychlovačky, bullet-time sekvence)...řeknu Vám, že se začínám v téhle trilogii šťourat jako kdysi v LOTRovi nebo ve SW...a druhý díl se blíží!!! 34 miliónů dolarů(výdělek celosvětově) ()

Allien.9 

všechny recenze uživatele

Bože, ony mi nestačí hvězdičky! Ani po vizuálně povedených trailerech jsem od Rusů nečekala nic víc, než slabou (a o poznání přeplácanější) verzi dnes již kultovního "Matrixu". Po zhlédnutí jsem si však uvědomila, jak moc jsem se se svými úvahami pletla. "Noční hlídka" mi totiž doslova vyrazila dech a okamžitě skončila v mé sci-fi topce, kde se bude hřát ještě pěkně dlouho. A to nejen díky vizuálním orgiím (Hollywoode, máš co dohánět), ale i všemu ostatnímu - od herců (Anton rulez!!!), přes senzační hudební doprovod, až po samotný děj a neskutečně vymazlené scény jako je boj s upírem či proměna Olgy zpět v člověka.:-)) ()

Reklama

tombac 

všechny recenze uživatele

Tohle by od ruského filmu divák věru nečekal. Noční hlídka stála jen 4 milióny dolarů, ale ve výsledku vypadá jako nefalšovaný vysokorozpočtový americký spektákl. Avšak na ruský způsob. Je to velice osobitá, zajímavá a neotřelá záležitost s pěkným vizuálním kabátkem, jež kloubí dohromady akci, humor a poetiku. Občas film působí trochu zmatečně, obsahuje zbytečnou dějovou odbočku (Vír), charaktery členů Noční hlídky kromě Antona jen lehce načrtne a ve druhé polovině začne ztrácet dech, ale to nejsou nijak závažné nedostatky. Herci jsou vesměs sympatičtí. Mužští členové Noční hlídky vypadají jako banda ožralů, než jako paranormální jednotka, hlavní hrdina Anton není žádná obdoba Nea, je to spíše normální člověk obdařený neobyčejnou schopností.. Ve výsledku hodně fajn film. Jen si Rusové mohli odpustit ta opakovaná a přebujelá hejna digitálních vrán. ()

Isherwood 

všechny recenze uživatele

Rusové si hrají na písečku, pokukují přitom po výtvorech Američanů či Novozélanďanů a jejich výsledné dílo se tomu v základech dost podobá. Jenomže je navíc jaksi méně uhlazené, špinavější, ostřejší a samotný pohled na něj vyvolá dosti rozporuplné reakce. Timur Bekmabetov se bez jakýchkoliv skrupulí vyžívá ve všech hračičkách, které jsou momentálně na filmařském poli k mání. Zrychlovaná a zpomalovaná kamera, která navíc všechno snímá přes temné filtry, fašisticky rychlý střih, za který epileptici zaplatí záchvatem a před ostrým hudebním doprovodem plným burácejících samplů by pokorně sklonili hlavu i pánové z Media Ventures. Jenomže scénář (ač je jeho námět jakkoliv originální) chvílemi silně postrádá hlavu a patu, vzájemné vazby mezi postavami často nemají ani základ logiky a jako celek působí nesmírně chaoticky, což při výše zmíněném stylu vyprávění zmate i toho nejpozornějšího diváka. A jako poslední hřebík do rakve je dle mého to, že chvílemi je to vlastně nesmírná nuda a že ty dvě hodiny jsou možná trochu moc. Ač je počet hlavních postav vcelku omezený, jediný kdo opravdu za něco stojí je hlavní hrdina Anton, který ač má něco do sebe, dokáže i on diváka řádně zmást ve stylu „co to sakra dělá?“. Ale, ač dávám průměrné hodnocení, je to spíš proto, že to všechno působí nějak „divně“ (a taky proto nedokážu pochopit, jak by mohla fungovat myšlenka panslavismu, když mají naši východní bratři úplně jiné vnímání). Ale on se nám pan režisér do druhého dílu (který budu napjatě očekávat) polepší a bude to mnohem stravitelnější, než tento kousek. Charašó? ()

genetique 

všechny recenze uživatele

Kiežby sa konečne začala nová éra studenej filmovej vojny, kde by konečne niekto americkej produkcii vytrel riť! Pred graficko-vizuálnou stránkou filmu, pred efektovým opojením a zvukovým omámením skladám pred Rusmi klobúk. Takisto aj výprava, akčné scény, nápad a iné veci boli vyperfekciované, no chýbal tomu jednotnejší scenár, to, čo bola dominancia napr. Matrixu. Dej bol na taký slušný nápad bosť hybridne podaný a spracovaný, niekedy aj nezrozumiteľný. Ale teším sa ako mi tieto výhrady zacelia zvyšné časti. 70%. ()

Galerie (130)

Zajímavosti (11)

  • V Antonově pokoji můžeme na moment zahlédnout reprodukci Rembrandtovy malby „Noční hlídka“. (imro)
  • Film vznikl podle stejnojmenného prvního dílu i u nás známé úspěšné série pěti knih Sergeje Lukyanenka. Pokračováními jsou „Denní hlídka“, "Šerá hlídka", "Temná hlídka" a "Poslední hlídka". Tyto knihy, kterých se jen v Rusku prodalo téměř 3 miliony výtisku, budou též zfilmovany a mluví se i o americkém remaku. (imro)
  • Noční hlídka původně vznikala jako dvoudílný TV film, ale producenti nakonec usoudili, že vznikající materiál bude vhodný do kin. (imro)

Související novinky

Bekmambetov a nový Ben-Hur?

Bekmambetov a nový Ben-Hur?

21.08.2013

To je rozhodně odvážná představa. Studio MGM se už nějakou dobu ohání plány natočit novou verzi Ben-Hura. Nepůjde však o remake slavného filmu z roku 1959 (těžko můžete překonat totální klasiku,… (více)

Timur Bekmambetov v Hollywoodu

Timur Bekmambetov v Hollywoodu

09.12.2005

Ruský režisér Timur Bekmambetov si získal velmi příznivé ohlasy za svou drsnou sci-fi Noční hlídka. Ta posbírala, kromě řady pozitivních kritik, několika ocenění, $15 mil. i smutný statut… (více)

Reklama

Reklama