Ve válkou proti Evropě zpustošeném post-apokalyptickém společenství budoucnosti zvaném Eurasie je planeta zdevastována účinkem nukleárních, biologických a chemických zbraní. Genetik Dr. Azuma (Akira Terao), který je sponzorován protřelou korporací, vyvine techniku zvanou "neo-buňka", schopnou regenerace těla lidské bytosti. Při snaze oživit svého syna, jenž padl při posledních bojích, nastane nečekaná nehoda v laboratoři, která ho nejen oživí ale navíc z něj udělá bájného bojovníka CASSHERN. Mezitím je na výrobní lince vytvářena nová rasa mutantů zvaných Neo-lidé, kteří se po krátké době rozhodnou vyhladit lidskou rasu a vybudovat svůj nový vlastní svět. Otázkou tak zůstává, ke které straně se CASSHERN rozhodne přidat. (oficiální text distributora)

yakoob

Kdo moc neholduje japonskému blue-screen anime, některé věci, stejně jako já, nepochopí...Ale uznávám, že konec byl hezký...Ještě, že jsem to dokoukal do konce, jinak bych přišel o tu důležitou myšlenku filmu, a tou není až tak nesmyslnost války (to přeci všichni dobře víme), ale hraní si na boha...Kdyby se všichni řídili radami opravdového Boha, tak takové snímky o válce by nemusely vůbec být... ()

Hakha

Vizuálně povedené dílo, které vyžaduje maximální koncentraci, aby se člověk v příběhu neztratil. Já jsem byl mimo už asi od poloviny, kdy jsem pořádně nevěděl proč postavičky říkají to co říkají a sledoval jsem pouze pěkné obrázky. Největší mínus je délka, kdy těch 141 minut je sakra cítit. Tuto vizuální orgii hodnotím 2,5 hvězdičky… ()

Jossie

Tak v tom jsem se totálně ztratila. Vizuálně je to velmi zajímavé, děj také není špatný, jen je dost nesrozumitelný. Jistě, základní protiválečnou a protirasistickou myšlenku chápu, ale dát dohromady souvislý děj je dost obtížné. Navíc mi to přijde jako dost drsný mix žánrů a je to zbytečně dlouhé. 3,5* ()

genetique

Krásna, pútavá a priam vizionársky audiovizuálna stránka filmu je síce zaujímavá a zúžitkovaná naplno, ale je len jemnou zástierkou prázdneho obsahu. Námet neponúka žiadny prevratný príbeh, niekedy je dej zmätený tak, aké sú rozdielne hodnotenia. Ja sa prikláňam k priemernému priemeru. 65%. ()

Expendable

Film mě bohužel vůbec neuchvátil, vizuálně je to sice pěkné a snaží se to diváka zatáhnout do děje a působit na jeho pocity, ale děj je velmi rozvláčný a plný fleshbacků ve kterých jsem se po chvilce strácel. Navíc těch 140 minut bylo strašně moc, film by byl lepší kdyby měl o půlhodinku méně. Tato stopáž byla až moc dlouhá. Víc jak 2* nemůžu dát. ()

• Poslední film veterána japonské kinematografie Tatsuya Mihashiho. Ten, ačkoliv všechny herecké scény jeho postavy Dr. Furoie v pořádku dokončil, zemřel v době, kdy se snímek nacházel ve stádiu post-produkce. (Conspi)
  • Stejně jako byl režisér, dle vlastních slov, při tvorbě vizuálního konceptu snímku ovlivněn Shakespearovým Hamletem, dle vlastních slov mu stejně dobře posloužila i ruská avantgarda. To je etapa ve vývoji moderního umění, které je poslední vývojovou fází novodobého umění. (Conspi)
  • Titulní skladba "Dareka no Negai ga Kanau Koro" byla napsána a odzpívána bývalou režisérovou manželkou Hikaru Utada. (Conspi)