Nově zvolená starostka rozhodla, že každý, bez ohledu na velikost, váhu, pohlaví, vzhled či fyzickou sílu, může vstoupit do místní Policejní akademie a po jejím absolvování se stát ochráncem pořádku. Když velitel akademie, major Lassard, spatří nové adepty na místa policistů, směsici roztodivných postaviček, podivínů, nemotorů a nekňubů, přikáže svým podřízeným, aby jim dali pořádně zabrat a vyhnali jim z hlavy přání být policisty. Každý totiž může kdykoli školu opustit. Z davu dychtivých čekatelů na policejní odznak postupně vystupuje do popředí několik svérázných figurek: mohutný a poněkud těžkopádný černoch Moses Hightower, háklivý na každou narážku týkající se barvy kůže, lehce trhlý imitátor zvuků Larvell Jones, drobná a nesmělá černoška Laverne Hooks s vysokým dětským hlasem, bojácný tlouštík Leslie Barbara, fanatický pistolník Tackleberry a samozřejmě zlodějíček a povaleč Corey Mahoney. Ten jediný nemůže ze školy odejít dobrovolně, skončil by totiž ve vězení. Může však být vyhozen. A tak je zcela jisté, že začíná válka nervů, kde na jedné straně stojí Mahoney, na druhé důstojníci akademie v čele s poručíkem Harrisem. Po náročném výcviku, se nezkušení nováčci ocitají v ulicích města... (TV Nova)

tlamiczka

Nádherně pubertální komedie z dob, kdy ještě film nebyl zaplavelený politickou korektností :-) Myslím, že spoustu hlášek i přirovnání z tohohle bijáku používají lidé dodnes (viz proslulý bar "Modrá ústřice" :-D ) ()

Milky.

Příjemná komedie ze staré doby, kdy se nikdo nepodělal z nekorektnosti. Dnes už se ale smíchy neválím jako kdysi za dětských let a některé přehrávání a pitvoření mi přijde spíš blbé než vtipné. Ale doba se prostě vyvíjí. Už jen z nostalgie si to ty čtyři zaslouží. A udivuje mě, že si z mládí nepamatuju to množství nahých ženských co se tam tehdy objevily. Dneska už by ten film v žádném případě neprošel, ať kvůli nahotě tak spoustě nekorektních narážek. ()

FunThomas

Celkem dobrá komedie, která je pro diváka nenáročná. nejsou zde k vidění žádné oslnivé herecké výkony, ale rozhodně pobaví a to se počítá. ()

waits

Kolikrát se mi líbí fakt úplný hovadiny, ale tady jsem vtipných momentů mnoho nenašel. Vlastně jsem se nesmál vůbec a postavy mi byli jedna vedle druhý nesympatická. A proč že byl Mahony tak cool? Nevím, nerozumím. ()

RomeroIsGod

Tomuhle kultu jsem nikdy nepřišel na chuť. Nevím proč, ale natvrdlý policajti mě neberou. Průměrná komedie, která s dalšíma dílama šla víc a víc do kopru. 60% ()

nonick1

S trochou nostalgie dávám plný počet této - dnes už kultovní - policejní taškařici. Mahoney... Lassard... Tackleberry... Modrá ústřice - už to samo o sobě stačí k tomu, aby člověku začaly cukat koutky úst. Škoda, že další pokračování už nedosáhla kvalit prvního dílu, ke kterému se člověk rád vrátí i po mnoha, mnoha letech ;-) ()

Zeek

Tak tuhle komedii můžu kdykoliv. Nezapomenutelné scénky a vtípky, které mě nikdy nezevšední. Další díly této bezva komedie už jsou bohužel slabší. Moje hodnocení: 80% ()

Vakomlok

Tohle už je komediální klasika, to Policejní akademii nikdo neodpáře. Spousta skvěle ujetých charakterů a spousta opravdu kvalitní zábavy. A nezapomenutelný G.W. Bailey jako kapitán Harris. ()

Jeremiah

Jednozačně nejpovedenější díl ze všech "Policejních akademií". Pokud chci zapomenout na trable, pustím si tento film, vypnu mozek a užívám si gagů. Navíc je to zpestřeno i pohledem na velmi žádoucí Kim Catrall, takže proč né za 4 ? ()

El-Barto

Zábavná komedie, která i po x-tém shlédnutí solidně pobaví. Jen je škoda, že každý další díl jde s kvalitou do ... Každý další díl je trapnější a míň vtipný, což mě docela mrzí. ()

Bozvav

Neuvěřitelná sranda i po letech. Dnes už filmová legenda. Steve Guttenberg jako Mahoney je neskutečně dobrý a ostatní také. Geniální komedie, co se nikdy neokouká. Kopec srandy, skvělé žertíky a vtipné dialogy, dobrá muzika. Za mne 100%. ()

Rathalos

Tak toto je uz klasika,nezabudnutelna seria o policajtoch,ktoru videl uz asi kazdy clovek,jedna z naj komedii v historii filmu...:-) ()

zdeny99

Kultovní komedie, která byla ve své době velmi originální. Dala světu spoustu postav v čele s Mahonym a Tackleberrym. I dnes téměř po 40 letech se na ni dá stále dívat. [29749. hodnocení, 497. komentář, 80%] ()

mls

Komédia, ktorú som videl snáď už sto krát a aj tak sa pri nej vždy smejem. Je už obkukaná, ale keď som ju videl prvý krát tak som ju určite považoval za svoju najobľúbenejšiu a teraz ju mám stále rád. Neviem kde vyberali tých hercov :) ()

Za zvuků hudby... předěláváme

Za zvuků hudby... předěláváme