Klíč

• USA The Skeleton Key (více)

Caroline si užívala bouřlivé roky mládí a nebyla se svým otcem, když umíral. Stala se ošetřovatelkou, která pečuje o přestárlé a umírající. Je odlišná od svých cynických kolegyň z domova důchodců, protože každou smrt prožívá a bere ji jako prohru. Nakonec už to tam nevydrží a přijme práci jako ošetřovatelka ochrnutého starce Bena v osamělém domě uprostřed bažin, kde on žije se svou manželkou Violet. Dům je velký, ponurý a má spoustu místností. Caroline dostane od Violet univerzální klíč, ten odemyká všechny místnosti v domě. Jen do jediné Violet nesmí. Zvídavá mladá dívka použije univerzální klíč a vstoupí do dveří, které by raději nikdy otevírat neměla. (TV Nova)

emdvojka

Je tam minimum napätia, minimum sympatii a empatii k hlavnej postave, pretože i keď sa to všetko tvári pochmúrne a snaží sa to navodiť tu správnu atmosféru tajomna a tajomstva v konečnom dôsledku Kľúč ponúka len otrepané scénky, ktoré ničím neohúria / zvuky v dome, búrka v noci /. Vyvrcholenie a pointa je samozrejme jedna z tých naozaj prekvapivých, ale práve na tom je celá stopáž filmu postavená. Autori sa snažili, aby ani náznakom nedali najavo, čo Vás na konci čaká. Ale aj tak je to pritiahnuté za pačesy a dejovo je to v momentoch hluché a slepé, ale zasa na druhej strane je to ale ako celok nad moje očakávanie i zábavne. Film Uťeč však bol v okruhu takýchto tém lepšie spracovaní. ()

hrumsrt

I přesto, že bych se na Klíč už znovu asi nepodíval, stejně si ho budu navždy vážit... Ian Softley po masivním úspěchu Světu podle Prota, který vůbec považuji za jeden z těch filmů, který stojí za diváckou pozornost, dostává možnost přijít s něčím odvážnějším a splnit si svůj tvůrčí sen, a tak přichází s hororem jménem Klíč.. Hlavní hrdinkou je empatická ošetřovatelka Caroline, která je nám hned od začátku představována jak příklad ošetřovatelky, jež si svojí prací kompenzuje svoje vlastní životní pochybení a doufá, že ji tahle profese přivede osobnímu rozhřešení.. Dostává se k práci snů, pracovat jako soukromá ošetřovatelka pro starce v osamoceném rodinném domě a aby pro ni bylo snadné se všude dostat, všechno zařídit získává od manželky svého klienta univerzální klíč, kterým se dostane do každé místnosti v domě.. V domě nejsou žádná zrcadla, žádná zábava jen jedna zamčená místnost, do které má Caroline zakázaný přístup... Co je za dveřmi? Proč všechno působí, že něco není v pořádku? A když ji prosí stařec o pomoc, co má dělat?.. Poutavá pouť za odhalením všech tajemství a historických souvislostí.. Podívejte se, bude to stát za to! Finále příběhu je nezapomenutelné, chytré, originální a jako divák jsem ho rozhodně nečekal. P.S. Kate Hudson to s podezíravostí a zvědavostí sama skvostně táhne! 75% ()

Gardenboy

Solidny film....po tychto hodnoteniach som cakal vecsiu sracku, ale milo ma to prekvapúilo, hlavne nadupany zaver....akurat vyslednu pointu (ako to s nimi nakoniec bolo) som dost nepohopil. Ale aj tak ... 15 minut brutalne nadupanych, to je sila... su to dobre 4* ()

Ufon

Velká očekávání vzbuzující a slabé dojmy zanechávající pokus o mysteriózní horor. Něco z Kruhu, něco odjinud, nevyužitý potenciál černé magie voodoo, herci bez charizmatu i výraznosti (určitou výjimkou byla paní domu) a hlavně větší část filmu dost velká nuda. Nebýt toho konce, dám hvězdičku jen jednu. ()

Sosak

Tak neuvěřitelně nevýrazný a nezajímavý film, až to snad ani není možný. Ne že by byl špatně natočený, ale pět minut po skončení zapomenete o čem to bylo, jaký to bylo a že jste se na to vůbec dívali. Zápletka je sice překombinovaná, snaží se šokovat a nejdete tu i dost vizuálních efektů a zvládnutá prostředí, ale prostě mě to absolutně nechytlo. ()

cyright

Už si ani nepamatuji, kdy se mi naposledy stalo, že bych nedokázal předpovědět konec filmu. Ke Klíči jsem klíč předčasně nenašel a zejména tím si vysloužil extra hvězdičku. Bez toho by se jednalo o obsahově průměrnou žánrovou dojnou krávu. ()

gemi

Solidní thriller (či duchařina - ale jen pro ty, kteří věří :-), který nešokuje lacinými lekačkami. Nic, co by stálo za to mít ve své DVD sbírce a dvakrát ročně hoblovat, ale za zkouknutí rozhodně stojí. ()

Kingjiri

Komentář obsahuje SPOILERY. Moc se mi líbilo, když bylo Hoodoo představovaný jako výmysl, kterej "funguje" jenom proto, že mu lidi věřej a jsou kvůli tomu dělat různý (hrozný) věci. To byl fakt hodně dobrej nápad. Jenomže na konci Hoodoo skutečně zafungovalo, když došlo k výměně osob a z hodně slušnýho horovýho thrilleru snímek rázem spadnul do průměru horovýho žánru. Docela jsem uvítal špatnej konec, ale stejně všechno mělo zustat na rovině, že je Hoodoo blbost. Jinak ale pěkně natočený, párkrát jsem se leknul, škoda toho konce, tři silnější hvězdy. ()

haWranka

Nejlepší na tomhle filmu je moment překvapení. Proto, pokud se chystáte na něj mrknout, vyvarujte se čtení informací, spoilerů apod., jinak vás toho moc nečeká. ()

Skautka

Jelikož jsem se teď zaměřila na horory jako takové, myslela jsem si, že tenhle bude taky dobrý. Ovšem jsem nucena tenhle film srovnávat s jinými mnohem lepšímy horory. Tenhle film bych možná ani hororem nenazvala. Proč? V hororu jde zásadně o strach. A ten jsem já neměla. Je to spíš opravdu takové misteriózní drama. Nápad i zápletka dobrá, ale chybí tomu ta správná chuť. Je to takový nemastný neslaný akorát na konci se člověk dozví kdo je v jakým těle. 3 hvězdy za snahu režiséra :). Možná, že kdyby hudbu dělal někdo jiný byl by to jiný šálek čaje. Hudba je totiž v hororech mnohem důležitější než se zdá. ()

Wann

Docela pěkný horůrek....Celou dobu jsem bavil , pěkné zpracování , pěkný příběh a snad jediné co bych vytkl je že by se z toho dalo vytěžit mnohem víc ...4* ()

danny_21

Další ze záplavy duchařin, které se rojí jako houby dešti - tentokráte s prvky woodoo. Ale jo, celkem se to dalo, sem tam nějaká lekačka, hezké pozadí Kate a překvapivý závěr - že se zakončí tímhle směrem jsem nečekal, takže pár procent navíc od průměru si zaslouží - 60 %. ()

Mitopus

Po dokoukání třetí série American Horror Story se stále ještě nacházím ve voodoo Lousianském rauši, a tak jsem doufal, že mi ho tenhle film prodlouží. New Orleans, močály a francouzština by tam byly, ale to je tak všechno. Film je hrozná nuda a potenciál tématiky, který je sám o sobě obrovský je uboze (ne)využitý. V podstatě mohli natočit stejný film kdekoliv jinde v USA pod hlavičkou jiného Temného umění a vůbec nic by se nestalo; ale to je holt osud filmů vyrobených pomocí versifikátoru... Koho zajímají furt nějaká blbá zrcadla když může přijít Baron Samedi? Ostatně blbým zrcadlům je už věnovaný jeden celý blbý film. A docela dobrá pointa to stominutové čekání na to vúdú prostě nezachrání. ()

Zemřela herečka Gena Rowlands

Zemřela herečka Gena Rowlands

15.08.2024

Ve věku čtyřiadevadesáti let odešla obdivovaná americká herečka oceněná čestnou Cenou Akademie a dvěma Zlatými glóby, Gena Rowlands. Zemřela ve středu 14. srpna ve svém domě v Indian Wells v… (více)