Válka světů

• USA War of the Worlds (více)
USA, 2005, 116 min

Rozvedený newyorský mechanik Ray Ferrier získává od bývalé manželky na víkend do péče své dvě děti – desetiletou dceru Rachel a náctiletého syna Robbieho. V té době dochází ve městě k podivným změnám v počasí, včetně několikanásobných úderů blesků do jednoho stejného místa. Lidé si to nedokážou vysvětlit, když se začne zvedat zemský povrch, ze kterého vylezou ze svých úkrytů podivné mimozemské stroje. Mimozemšťané ve svých mechanických maskách začnou útočit a zabíjet lidi. Strhne se davová panika a Rayovi je jasné, že musí utéct s dětmi z města pryč. V kradeném cizím automobilu se tedy vydává do domu své manželky, která zde však není. Druhého dne objeví Ray na ulici vrak spadlého boeingu. Na místo přijíždí štáb televizních reportérů, který Raye informuje o tom, že mimozemšťané ve svých strojích zaútočili na všechny světové kontinenty a podařilo se jim zničit velká území a zabít miliony lidí. Ray se rozhodne odvézt své děti k jejich matce do Bostonu, ovšem jejich auto je přepadené davem zoufalých lidí. Ray tedy přichází o auto, ale jsou naloděni na trajekt, který má odvézt obyvatele Bostonu do bezpečí. Loď je ovšem potopena a Ray s dětmi se dostávají na břeh. Ray se musí smířit s tím, že Robbie se rozhodl bojovat proti mimozemšťanům po boku armády, a pokračuje s Rachel na cestě sám... (TV Prima)

Specs

Hlášky: Ray Ferrier: - "Já a můj brácha víme všechno." Rachel Ferrierová: - "Hlavní město Austrálie?" Ray Ferrier: - "Ee... To ví zrovna můj brácha." Robbie Ferrier: - "Ty si myslíš, že se tomu po popětistý zasměju?" & Ray Ferrier: - "Kečup, majonéza, tatarská omáčka, grilovací omáčka. Sakra, co jsi to vzal? Říkal jsem, aby jsi vzal jídlo!" Robbie Ferrier: - "To je všechno, co jsi měl v lednici." & Ray Ferrier: - "Nejsou odsud." Robbie Ferrier: - "Myslíš, jako že jsou z Evropy?" Ray Ferriery: - "Ne Robbie, nejsou ani z Evropy." ()

Pit

K filmu nič, proste 80 percent. Ale zaujímavé je ak sa extrémne spájajú čím daľej tým viac svety KNIŽNÉ + FILMOVÉ a hlavne cítiť , že už viac a viac aj tie HERNÉ. Napríklad takéto podobné MECHY s mega dlhými kopýtkami sa ničia aj v HALF LIFE. Speje to tam, že o pár rokov mám vidinu, nie troch samostatných kategórií zvlášť, ale všetko vždy v jednom kabáte pekne spolu ako jednu nenormálne interaktívnu multimediálnu vecičku v ktorej budeme čítať, hrať a aj pozerať sa !!! ()

Styxos

Sláva, Steven se vrátil zpět k mimozemšťanům. Tentokrát však nepřichází z důvodu, aby nás poznali, ale aby nás vyvraždili. Jeden z nejlepších scifi filmů posledních let. Viděno několikrát a pokaždé s větším a větším napětím. ()

Blackberry

Hm... V tomto prípade asi nebudem moc štedrý. Na Spielbergovi si najviac cením jeho predohru. Okrem mnohých plusov, ktoré režisér s veľkým R má, je práve tento vo filme najjagavejší. Netvrdím, že celý film nie je lahôdkou, ale povedzme si na rovinu: film sa láme a padá práve v čase, keď prídu otec s dcérou do pivnice, kde ich zavolá pán X ... Tu ma naozaj zmrazilo, ale škoda, že tá najlepšia časť filmu trvala tak krátko. Ostatné je už len bohužiaľ takmer bežný béčkový katastrofický film - čomu prispieva aj príliš rýchle rozuzlenie deja (tu som naozaj ani len netušil ako chcú tieto stvorenia zničiť a oni to zakončia tak ako to zakončili - škoda). Tom nesklamal - nebyť jeho pomätenej filozofie života, tak ho mám rád. Ale tak, určite si pozriem tento film znova čoskoro a možno aj pridám hviezdičku. Zatiaľ tri *. ()

HomeAlone

Je to jeden z mala filmov , na ktorom som bol v kine a jednoducho som mu po prvom zhliadnuti nevedel prist na chut . Az na opakovane zhliadnutia sa mi zapacil a aj ked to v podstate obsahuje same megalomanske digitalne zabery , tak film obsahuje aj vela zimomriavkovych komornych scen , ktore robia tento film inym . Je to pecka ()

pfa

No takhle, kdyby se zde odbourala ta jaksi "rodinná" linie příběhu, tady v podobě neskutečně nabourávající (otravné) dětské části v podobě Ferrierovy dcery, jednalo by se celkem o dobrý a pěkný sci-fi thriler. Tento nešvar je dle mě totiž odrazový můstek ke všem dalším kritikám a nelibostem, kde podvědomně pak přehlížíme i to vskutku dobré. Mezi to počítám mimo jiné i trefnou a zajímavou hudbu J. Williamse. Takže tak... [5/1O] (War of the Worlds, USA, sci-fi thriller) ()

jatamansi

Wellesova rozhlasová adaptace románu mohla původně vzbudit hrůzu, ale tahle filmová spíš úsměv. Ve vlně všech sci-fi filmů posledních let ničím nevybočuje. Cruise v mých očích není nijak charismatickou hvězdou a tenhle flák prostě neutáhl. Pokud je někdo opravdu skvělý, je to malá Dakota Fanning. Úžasná talentovaná dívenka, který to možná jednou všem pěkně natře. Už teď je její filmografie úctyhodná. Monstra byla spíš směšná, na těch dlouhých vratkých nohou. „ty stromy jsou divný.“ A nejen stromy. Místo na lodi nakonec také nebylo takovou výhrou, jak se původně zdálo. Tim Robbins, který se mi jen těsně nevejde do topky, to nevytrhne. Byť je s přibývajícími léty stále sexy, a dobře nadabovaný. Má také krásnou bradu, to mne u mužů láká. A perfektní sestřih, ale ten má v podstatě léta. „Tohle není vyrovnaná válka, to je jako když zašlápnete červa. Tohle je likvidace.“ „Budeme s nimi bojovat. Musí mít nějakou slabost.“ Nakonec hnacím motorem právě Robbins. Co se vyvedlo byl zvuk. Zneklidňující, místy monotónní až k zbláznění, rachot, kvílení, šum tlukot. A ještě více znepokojující je pak ticho. Ale chapadlo? Ze všeho nejvíc mi připomínalo anakondu s okem a kdoví čím na hlavě. Dost hloupou anakondu. Cruise Robbinsonovi nesahá po kolena, ani po kotníky. Cruise je libový hezoun a Robbins pan herec. Jeho oči vyjadřují emoce, děs, zoufalství, naděli. A smutek, sametový neskutečný smutek. Jemu stačí se dívat, pohlédnout, prohlédnout. On ví a vidí, a zdá se že i chápe. Když mne film opravdu bere, čekám na reklamu, abych si odskočila. Nevzdálím se ani na vteřinu. Tady jsem si šla klidně během děje nalít vínko a vůbec jsem neměla strach, že o něco přijdu. Taky že jsem nepřišla. A když nezdárný synek řekl „tati“, jedno oko nezůstalo suché. Že by Spielberg ztrácel dech? A John Williams už dávno není originální. Jo, musím si to půjčit v knihovně a přečíst. ()

zolo23

Neviem si pomôcť, ale mňa tento film naozaj dostal. Konečne som pri takomto žánry videl strach ľudí z neznámeho,ich bezmocnosť zachrániť sa.(Nie ako v Dni nezávislosti). Inak skvelá kamera (Kaminski) ,zvuk a vizuálne efekty. ()

jenik71

Oddechová akční sci-fi, při které nijak nepřemýšlejte a jednoduše si to užijte. Je to totiž výborná vizuální podívaná nabitá speciálními efekty, takže si milovníci tohoto žánru přijdou na své. Především před velkým plátnem v kině máte pocit, že jste přímo v ději. Cruisovi role překvapivě celkem sedla a ani malá Dakota Fanning nezklamala. Robbins, přestože se objeví jen na pár minut, byl ve své roli také dobrý. Spielberg takovéto typy filmů prostě umí. ()

spikey1

Spojení Spielberg - Cruise, fungovalo již ve snímku Minority Report, zde se tenhle tandem nepustil do snímku, který chtěl točit Stanley Kubrick, ale pocházejícího z pera slavného H.G. Wellse, největší zajímavostí je jistě to, že když ho předčítal v radiovém vysílaní hlasatel, lidé skutečně mysleli, že se blíží invaze a začali se doma barikádovat. Bojím se, že adaptace románu který je starý kolem 80. let, nejde pořádně převést do moderní podoby v nejlíbivějším kabátku. Jak znáte Spielberga, co se týče kamery a herců je film odveden na jedničku, příběh je prostě už nezajímavý. ()

LondonGirl

To naozaj iba ja nezdieľam to nadšenie z tohoto filmu? No, ja naozaj neviem, miestami to nedávalo logiku, herecký výkon Toma Cruisa tiež nebol jeden z najlepších, zato Dakota potvrdila to, že má pred sebou ešte skvelú hereckú kariéru. A happy end? No comment. Budem sa tváriť, že to nerežíroval Spielberg. ()

Beer Ceps

Přiznávám, že Cruise vůbec nemusím a to možná (spíš určitě) poznamenalo mé hodnocení. Pro mě průměrné sci-fi, kde hlavními hrdiny jsou SPOILER!!! Mikrobi a mimozemšťané se zálibou pěstování červené marihuany. ()

Aqualung

Tak nevím, kdo měl slabší chvíli.Jestli pan Cruis nebo pan Spielberg.Vzali román pana Wellese a udělali z něj americkou rodinně-akčně-vojensko-sci-fi-globální limonádu a ještě notně vyčichlou.Cosi za zmínku stojí, tedy technický spektákl, to amíci umějí.Snad je jednu připomínku-myslím, že vetřelci, ať už by přitáhli odkudkoliv by nebyli tak stupidní, aby se pohybovali po cizí planetě bez skafandrů, či čehosi, co by je nahrazovalo.A technologická civilizace musí mít nutně vyvinutou i medicínu.Těch pitomostí je ve filmu víc...... ()

DeathTheKid

Invaze vzata z netradičního pohledu obyčejného člověka, žádný superhrdina, supervoják, superJežíš. Spielberg namixoval pudové chování a útok zelenáčů do velmi realistické podoby. Jako na rovinu, já bych se v této situaci choval stejně...utíkal nevím kam, schoval se na jedno místo do nevím kdy, dělal chaotická rozhodnutí. Pokud zhodnotím technickou stránku, tak se mi velmi líbila "tam a zpět" kamera a momentové destruktivní scény. A i kdyby nebyl konec tak zvláštně useknutý, nedal bych víc, ale to zase nemůže tak bolet, vždyť je to v jistých mezích velmi realistické dílo. ()

Philoun1

Film nenudí, celou dobu je napínavý, je tam sice několik logických chyb, kterých se tvůrci dopustili, ale plyne svižně a zábavně. Ale ten konec to prostě úplně zazdil. Ani nemám slov. ()

risker

„Zatímco jsme se pachtili za svými cíli, pozorovali nás a studovali, podobně, jako vědec s mikroskopem pozoruje organismy, které se hemží a rozmnožují v kapce vody.” ()

Nový film Spielberga možná našel hlavní hvězdu

Nový film Spielberga možná našel hlavní hvězdu

15.06.2024

Chystaný nový film oblíbeného režiséra Stevena Spielberga (E.T. - Mimozemšťan, Blízká setkání třetího druhu) možná našel hlavní hvězdu. Kolem stěžejní role v dosud nepojmenovaném snímku totiž podle… (více)

Steven Spielberg se chce vrátit k mimozemšťanům

Steven Spielberg se chce vrátit k mimozemšťanům

19.04.2024

Parazit Davida Koeppa našel režiséra

Parazit Davida Koeppa našel režiséra

24.04.2020

David Koepp je nejen filmový scenárista stojící za snímky jako Válka světů, Jurský park, či Mission: Impossible, je totiž zároveň i úspěšným spisovatelem. Jeho nejnovější knížku, v originálním názvu… (více)