Million Dollar Baby

• USA Million Dollar Baby (více)

Mladá žena Maggie Fitzgeraldová osloví trenéra boxu Frankieho, aby ji trénoval. Když jí odmítne s tím, že holky netrénuje, tak začne chodit do jeho boxovací tělocvičny, o kterou se stará bývalý boxer Eddie. Maggie je velmi chudá a pokorná, každé ráno chodí běhat, celý den pracuje jako servírka a večer chodí boxovat do tělocvičny, kde jí Eddie občas poradí, jak se zlepšit. Frankie je naštvaný, nic se mu nedaří, žije sám, jeho dcera s ním nemluví a tělocvična je prodělečná. Když od něho odejde nadaný boxer, tak se rozhodne dát vytrvalé Maggie pár tréninků. Maggie poslouchá všechny rady a hodně se zlepší. Když je připravená na zápas, tak jí Frankie přehodí manažerovi. Frankie sleduje zápas Maggie se zkušenou boxerkou, a když vidí, že jí manažer neporadí, tak si přetáhne Maggie k sobě a slíbí jí, že už jí neopustí. Frankie je bručoun, ale ve své práci patří k nejlepším a dovede tvrdohlavou Maggie k vítězství. Maggie nepřestává dřít, začnou chodit na zápasy, ve kterých knokautuje všechny soupeřky v prvním kole. Když už nemá s kým soupeřit, tak ji Frankie posune o váhovou třídu výš. V boxu je velmi dobrá, ale neumí si chránit obličej. Frankie má o ni strach, a tak odmítá nabídky na box se silnými soupeřkami, aby nepřišla k úrazu... Frankie se rozhodne vzít Maggie na zápas do Anglie, kde vyhraje. Po zápasech v Paříži, Bruselu aAmsterdamu se vrátí do USA jako slavná boxerka. Maggie dostává další nabídku na zápas o titul, Maggie za vydělané peníze koupí dům své matce, která se o ní nezajímá. Matka je naštvaná, že jí kvůli domu přestane sociálka posílat dávky, a tak jí Maggie bude muset začít posílat víc peněz. Matka ji neocení, stydí se za její práci a Maggie to moc mrzí... (TV Prima)

klúčik

Na tento film som bol celkom zvedavý. Musím priznať , že príbeh boxerky ma nesklamal. Výborný dojímavý film. 80%. ()

casioa....

Film, na konci ktorého budete zrejme tak isto ako ja, riešiť dilemu...ktorú Frankie myslím vyriešil tak, ako mal. Pri dilemách často prídu slzy-ale tak to už býva. Film (aspoň pre mňa) s podtitulom "never surrender" ktorý, Vám bude servírovaný každou minútou. Clint je pán herec a pán režisér. Skutočná káva 2v1. Tak si nalejte... ()

Jane18CZ

Výborně propracované postavy, celý příběh má hluboký nádech a mě osobně vzal za srdce. Hillary mi do hlavní role opravdu sedí, není chvilka kdy bych o ní pochybovala, stejně tak jako Clint Eastwood. K tomu lehká melodie, která film provádí, se mi vryla do paměti a kdykoli spustím znovu tento film, už se mi hrnou slzy do očí. ()

bari68

Hilary Swank, Clint Eastwood a Morgan Freeman, to je trojlístok, u ktorého ich herecké koncerty asi ani nemusím spomínať.Tým pádom , film, jeho námet a réžia sú brilantné. Film o boxe, nesnázach jednej ženy a boxerského trenéra. ...To asi tak v kocke.Ale pozor ! Táto fráza, resp. táto veta nie je kopírovaná Rockym , Zúriacim býkom ani Ťažkou váhou. Zo zočiatku trochu pomalý rozjazd, ktorý ale urýchľuje doslova ,,suprový,, záver, ktorý je skutočne veľmi dojímavý , ktorý je čerešničkou na torte a ktorý ostane ešte dlho v našej mysli. ()

Pollock

Kdo umí ten umí a Eastwood se mezi tyto režiséry rozhodně řadí. Z boxerskou tématikou jsem zase tolik filmů neviděl (kromě Rockyho apod.) ale zde je úplně nový pohled do duše osamnělé boxerky, které se po nějakém tom přemlouvání ujme zkušený trenér Eastwood a dostane ji až "na vrchol" Dokonce se člověk dozví i něco o tom jak správně hýbat při boxu nohama, ale hlavně hodně o tom jak dokážou být lidi hnusný a zároveň nevýslovně krásní. ()

WDY

To nasere. I když vlastne ne. ("I got to thinking what you said Mr. Scrap." "What was that Danger?" "Anybody can lose one fight." "That's the truth. Go on put the gloves on, you must have a lot of training." "Will do Mr. Scrap, shotrly.") Jo a taky to s tím ledem :D ()

Jaccobos

Váhám - váhám, jestli dát 4* nebo 5*. Totiž konec se mi trochu vytratil. Líbil se mi box - až sem si zvykl, líbila se mi vytrvalost a bojovnost Hillary, líbilo se mi i Clintovo prvotní mrzouctví, líbilo se mi laskavé chování Morgana Freemana, vnímal sem pozorně všechno krásné i smutné, chutné i nechutné, co Clint v tomto vynikajícím hlavním chodu naservíroval, líbilo se mi to celé (až na "Clintovského" kněze - s tím má Clint problém i v Grand Torinu) a pak jenom ten konec mi zůstává trochu zahalen tajemstvím a ...marně dumám, co tím myslel.... ()

see_sawandrew

Co na tom, že Eastwood akorát hraje rošádu s různými klišé, když jeho filmy pokaždé emocionálně válí. Touha a odvaha jít si za svým cílem ještě nikdy nebyla tak sugestivně natočena, Rocky Nerocky. Nejkrásnější film o odhodlání. Maggie se nikdy nevzdala toho, co chtěla. Nikdy. 95% "Jsem bojovník, mami. Jsem bojovník." ()

hefoo

Úžasný film, Clint je aj bude navždy pán režisér, pán herec, jeho filmy su jednoducho skvelé najmä staršie. Tento film som pozeral dávnejšie, dokázal vomňe vzdbudiť emócie, síce som slzu nevyronil ale dojem bol veľký. Smekám. ()

korndaddy

Skoro to bylo jako happy end. Amatérská boxerka v podání vynikající Hilary Swank se pod vedením mrzutého trenéra dostane až k boji o titul a vítězí. Bohužel, žádný happyend se nekonal a přišlo, co já sem nečekal. Perfektní boxerské drama, možná i nejlepší co sem kdy viděl, skvělá Hillary Swank, Morgan Freeman se svýma 110ti zápasama, Clint Eastwood se svojí mrzutou náladou, kamera, která si nádherně hrála se světlem a stínem a to vše po taktovkou Clinta Eastwooda na mě zapůsobilo skvěle. Možná i nějaká ta slza byla na krajíčku. 5* ()

KoRner

Film, ktorý ma spoľahlivo rozplače ako žiadny iný. Krásny, aj keď trochu schématický príbeh. Ale možno v tom tkvie jeho výnimočnosť, pretože má ku človeku blízko. ()

Mistickzz

Pre mňa osobne lepší film ako Gran Torino. Ďalší z Eastwoodových filmov, ktorý som videl dávnejšie a musel som si oživiť spomienky naň. Je to snímok plný emócii, boxu a ľudskosti. Morgan Freeman mal skvelú rolu plnú skvelých monológov a oscara si ozaj zaslúžil. Výborná dráma. 88% ()

MARTIN*I

Hodně drsný, hodně emocionální, hodně dobře ztvárněný a hodně dobře natočený - to dělá 4*. Aby mě film takhle zasáhl a abych ho takhle prožíval, to asi umí jedině Eastwood. ()

Ragdoll

Krásné a dojemné drama od mistra režisérů Clinta Eastwooda, který se v tomhle žánru přímo vyžívá a dokáže si s ním pořádně pohrát. Příběh je velice dobře pojatý, jeho smutná stránka na nás po dokoukání silně doráží, až mnohdy nedokážeme udržet své emoce na uzdě a dáme jim volný průběh. Herecké výkony jsou naprosto excelentní, Hilary jim však dominuje, zdaleka její nejlepší vážná role. Navíc, když vidím ve filmu boxerský ring, tak slintám blahem: pro můj vkus je to příjemná doplňková laskominka. Bohatý scénář je další důvod, proč se snímek nachází v Top200 a celkově nemám nic, co bych vytkl.Clintovi ta role uzavřeného bručouna sedí a je správné, že se ve svých tvorbách obsazuje i herecky, protože nikdo jiný by neodvedl lepší práci (to samé vidíme např. v Gran Torinu). A to, že jsem na tom byl v kině, můj hluboký zážitek ještě znásobilo. ()

Tom:)

Kvalitní film na čtyři hvězdy. Ale že by to byl takový zázrak to zas ne :) Většina míst, kde by měli být nějaké jakože "city" je pěkně klišoidních a vyhnaných do extrému - pes, scény s rodinou, scény s dopisy, prostě prakticky všechno. Pro mě to nebylo uvěřitelné. Ale řemeslně dost dobré a jen Freeman vydá sám sebou na jednu hvězdu. ()

janik.sk

Hilary ako namakaná boxerka mi vyrazila dych. V nádhernom tele nádherná nezlomná duša. Zistenie, že cudzí ľudia nám môžu byť bližší ako vlastná krv. ()

Kuny27

No tyjo! Rocky a Gran torino ... Já ženský netrénuju. Kvalitní film známého westernovce Clinta Eastwooda a jeho box. Naprosto zasloužené oscary. Ať už to je "mokušle" anebo pan "děravá ponožka" :). Takovéto filmy mě vždy dostanou :) Zkrátka se koukněte a udělejte si svůj komentář. ()

Nejlepší filmy desetiletí dle ČSFD.cz

26.05.2006

Eastwood dobyje japonský ostrov

Eastwood dobyje japonský ostrov

07.07.2005

Po komornej, Oscarmi ovešanej boxérskej dráme Million Dollar Baby sa Clint Eastwood vrhne na nakrúcanie snímky FLAGS OF OUR FATHERS. Pôjde o vojnovú drámu podľa knihy Jamesa Bradleyho, ktorú pre… (více)