Million Dollar Baby

• USA Million Dollar Baby (více)

Mladá žena Maggie Fitzgeraldová osloví trenéra boxu Frankieho, aby ji trénoval. Když jí odmítne s tím, že holky netrénuje, tak začne chodit do jeho boxovací tělocvičny, o kterou se stará bývalý boxer Eddie. Maggie je velmi chudá a pokorná, každé ráno chodí běhat, celý den pracuje jako servírka a večer chodí boxovat do tělocvičny, kde jí Eddie občas poradí, jak se zlepšit. Frankie je naštvaný, nic se mu nedaří, žije sám, jeho dcera s ním nemluví a tělocvična je prodělečná. Když od něho odejde nadaný boxer, tak se rozhodne dát vytrvalé Maggie pár tréninků. Maggie poslouchá všechny rady a hodně se zlepší. Když je připravená na zápas, tak jí Frankie přehodí manažerovi. Frankie sleduje zápas Maggie se zkušenou boxerkou, a když vidí, že jí manažer neporadí, tak si přetáhne Maggie k sobě a slíbí jí, že už jí neopustí. Frankie je bručoun, ale ve své práci patří k nejlepším a dovede tvrdohlavou Maggie k vítězství. Maggie nepřestává dřít, začnou chodit na zápasy, ve kterých knokautuje všechny soupeřky v prvním kole. Když už nemá s kým soupeřit, tak ji Frankie posune o váhovou třídu výš. V boxu je velmi dobrá, ale neumí si chránit obličej. Frankie má o ni strach, a tak odmítá nabídky na box se silnými soupeřkami, aby nepřišla k úrazu... Frankie se rozhodne vzít Maggie na zápas do Anglie, kde vyhraje. Po zápasech v Paříži, Bruselu aAmsterdamu se vrátí do USA jako slavná boxerka. Maggie dostává další nabídku na zápas o titul, Maggie za vydělané peníze koupí dům své matce, která se o ní nezajímá. Matka je naštvaná, že jí kvůli domu přestane sociálka posílat dávky, a tak jí Maggie bude muset začít posílat víc peněz. Matka ji neocení, stydí se za její práci a Maggie to moc mrzí... (TV Prima)

D||X

Emoční nálož. Dokonalý příběh, scéna Maggie padající v ringu se pro mě osobně zařadila mezi nejemotivnější scény vůbec. Tento film se nám snaží něco říct, není to jen bezduché plácání, ale je to snímek, který v sobě ukrývá poslání. Výkon Hilary a Clinta ... bezkonkurenční. Je to pětihvězdičková paráda, kterou malinečko kazí pouze naivní závěrečná scéna v nemocnici... Tohle by nikdy nikomu neprošlo. ()

Ounak

Pan Eastwood to zase dokázal je to prostě pan režisér a pan herec ! Jeden z nejúžasnějších filmů se sportovní tématikou! Viděno na DvD (T) ()

Alister

Opět oskarovej cajdák a důkaz, že amerika miluje svoje hrdiny. Příběh je určitě hodně silnou záležitostí, ale tempo filmu je rozporuplné, a navic ,tak jako jindy, si nejsem uplně jistej, co že to chtěl Eastwood říci. Masíroval americkej sen, aby ho nechal zásahem "vyšší" moci vyhasnout? Opět je zde mrzout, u něhož dochází v průběhu filmu k obratu. Je tu Freeman s výrazem kouzelného dědečka, který nejen že každou svou rolí dokážě zahřát výrazně u srdce, ale je i schopen pozvednout celý film mnohdy daleko výrazněji než hlavní postava. Výtky mám k tomu, že Eastwooduv počin nepůsobí celistvým dojmem. Film si lze rozdělit na dvě části Ta první je Rockym v sukních se vším všudy." Boxer má srdce." - Neni nic upřímnějšího než si nandat rukavice a prát se s životem všemu navzdory. Samotný prostředí boxu je tady jen metaforou na něco vážnejšího, jak se ukáže v druhé části. Ta se zaobírá či spíše nimrá v pohledu na člověka, kterej měl chuť žít a byl ochotnej se za to rvát, a kterej ze sameho vrcholu spadnul až na dno, protože to tak prostě je,a když vidíte ve filmu Eastwooduvu tvář, je v ní vepsána od samého začátku krutá realita života, krutá osudovost a zřeknutí se boha, jako vyšší spravedlivé moci. Shrnu-li to: první část slouží k výstavbě vysokánské kostrukce, právě tak vysoké, aby posléze v části druhé spadla s co největším srdcerivnym humbukem. Určitě mi tenhle poněkud křečovitej styl nesedí. Takže mimo to, že Eastwood popřel existenci boha a vypořádal se tak s věřícíma,tak také vyjádřil svůj názor na eutanazii, která je dle něj u statečných lidí vysvobozením z těžko změnitelné nemohoucnosti. Poměrně hořký snímek, který snad končí náznakem barevně. ()

kecka007

Tak tohle je vskutku dílo!. ze začátku to vypadá jako další ,,trapárna" z boxové scény,kdy ignorující trenér začne trénovat amatéra,jedou na mistrovství a vy očekáváte,jak se hrdinka bude bít,bude dostávat,pak se ale zvedne a rozkope černošče hubu,pojede domu s pásem,urovná si vztahy s rodinkou,každý měsíc bude dávat příspěvky na ,,šéfovu" tělocvičnu,dál se bude věnovat boxu,ale už jen tak povrchově a bude žít šťastně až do smrti.Chyba lávky! Tak emocionální zážitek jsem už dlouho nezažila,musí to vyvolat city i v tom nejchladnějším člověku.Skvělý námět,herecké výkony,hudba,srdceryvný závěr,prostě všechno,co by měl dobrý a hlavně kvalitní film mít.Právem dávám 5* a vřele doporučuji. ()

desnik

Zdraví nebezpečné! Každý by se na tenhle film měl koukat asopň ve dvojici...abyste si vzájemně na konci bouchli do zad....až budete mít vyražený dech! Eastwood se vyznamenal... ()

Linsang

Jo, jo, Clint dobře ví, jak ze mě vymáčknout potoky slz... Hodně smutné, i když tam byla i ta naděje. Bohužel ne pro Maggie, a to jsem jí to tak přála. Clinte, co mi to děláš??? ()

dennuska

Jednoduchá forma a maximální nálož emocí. Celý film staví prakticky pouze na dvou bodech - taktu režie Clinta Eastwooda a herecké "trojhře". Dohromady to dává zprvu nenápadné drama, které se však vryje pod kůži dřív, než si to vůbec uvědomíte. Herecká individualita by nefungovala tak, jak by měla, kdyby kterákoli jednotka nenaplnila svoji úlohu až po okraj. Hilary Swank je živlem, Eastwood se nastavil jako prolomený kus ledu a Morgan Freeman stojí na vrcholku toho trojúhelníku, je zde jako v roli filozofa, filozofa, který s nejvyšším charismatem přidává další dávku emocí. Celý film graduje, graduje a graduje, rozproudí krev v žilách, ale před samotnou extází vše utne. A přidává už jenom čistý cit, ještě mnohem silnější, ale úplně z jiného soudku. ()

enzo_cz

Víc než trošku cílené vyděračské sportovní drama z prostředí boxu. Nebýt některých klišé a menšího patosu, jde o geniální počin. Takto je to "jen téměř dokonale zvládnutý film". ()

Tominko12

Najsôr som si tento film pozrel asi 5-6 krát a až teraz koment. Je to proste majstrovské dielo. Absolútne geniálne natočené, každá sekunda filmu má svoju cenu, logiku a zmysel. Clint Eastwood to geniálne zahral, geniálne zrežíroval a k tomu citlivo pridal aj krásnu hudbu, ktorá ma ešte dorazila. Film o rýchlom vzostupe a ešte rýchlejšom páde, o tom, aký sú ľudia verní a aj falošní a tiež film o priateľstve. Hillary Swank bola úžasná a skvele do toho pasoval aj Morgan Freeman. Jeden z mála filmov, pri ktorom som vypustil aj slzu. V záverečných pasážach filmu je to fakt všetko na zamyslenie. ()

Standey

Spolu s Alim jeden z nejlepších filmů z boxerského prostředí. Bojové scény sice nejsou tak reálné jako u Aliho, ale obsazení a režie to vynahrazuje. ()

Otan

Eastvoodovi filmy si poslední dobou pouštím víc ,ale upřimně řečeno,stále mi tam něco chybí,i když jsou jeho filmy spíš klidné,což nikoho asi nepohorší.Tento film o pár hercích není špatný počin.Skvělá Swank a Freeman,o němž nevím jestli to hrál ,nebo takový fakt je.Pro mne naprosto cizí boxerské prostředí by taky šlo.Ale myslím, že si každý vybaví pár filmů,kdy sejde ze světa mladá holka a že je s toho po těle smutno,i když i to takto ukázat je taky kousek umění.Přesto všechno,nebo právě proto tento hezký film pro mne ale jedničkou není.81% ()

diablo26

Dlho som tento film prehliadal, čakal som niečo ako Rocky len na ženský spôsob, klasický príbeh kde sa z outsidera stane hviezda. Do polovice filmu to aj tak vyzeralo ale potom sa to zvrtlo... ()

miraporthos

Skvělý film, který se v první půlce tváří jako další variace na Rockyho a spol. Jinak tady bylo řečeno snad už vše. Dovolím si ovšem poznámku ke komentáři, který tady připojl Lima. Jako katolík jsem si tenhle film vychutnal, je to jistě zajímavý podnět k diskusi a přemýšlení. Rozhodně bych nebyl tak ortodoxní jako již zmíněný kolega Lima. Nesnižoval bych myšlenkový odkaz filmu jednoznačným konstatováním. Je tomu skutečně tak? Umění má nabízet otázky, ne dávat jejich řešení. Vše totiž můžeme vidět i opačně - viděno optikou smrti (a snad i života po smrti, když chcete), co Maggie měla z toho, že se jí splnil sen být slavnou boxerkou? Není smysl života přece jen v něčem jiném? A nic není tak černobílé, jak by se mohlo zdát. Myslím, že tohle Clint a jeho kolegové říct nechtěli. Prostě představit příběh o tom, že sláva, Americký sen atd. není všechno. A otázky morální, nechť si každý zodpoví sám podle svého přesvědčení. Proto každý rozumně uvažující člověk film ocení a provokující, stále se vracejíí otázky jsou lepší než jakékoli zjednodušující pohledy prvoplánově ortodoxní (ať už z jakéhokoli úhlu pohledu). Howgh a nikdo mě nepřesvědčí o opaku :-). ()

raadec

Obrovská touha po Oscarech čpí z tohoto filmu, ten závěr je sladký jako americká Coca-Cola, hrozně nereálný. Ať se na mě nikdo nezlobí, ale pravděpodobnost takového zranění v ringu je pro mě menší než pravděpodobnost, že by do Maggie prásknul blesk a zůstala ochrnutá. Tohle vážně ne, překombinované, měli to nechat bez toho zranění. Jinak zbytek příběhu skvělý, dvě citově velmi strádající osobnosti si k sobě postupně nacházejí cestu.. Jedinou cenu bych udělil Oscar pro Hilary, fenomenální výkon. No a Danger, škoda nezmínit tohle eso, opravdu jediný boxer na světě, který nemá co nabídnout kromě statečného srdce:)) ()

raru

Tak tento film zvládol Clint na jednotku.Skvelá dráma o boxerke, ktorá sa cez nesmiernu drinu a podceňovanie dostane skoro až na vrchol boxerského Olympu.Potom je to všetko v prdeli,no a ten koniec,sánka dole šéfe Clinte. ()

montel

Frankie Dunn (Clint Eastwood) je boxérský trenér, vychovávající nadějného boxera, který mu však v nejdůležitějším momentu kariéry pláchne ke konkurenci za pořádnýma penězma a Frankův sen vyhrát mistrovský titul tak zůstává stále nesplněný. Do jeho tělocvičny však přichází servírka Maggie (Hilary Swank), která i přes svůj pokročilejší věk oplývá velkým potenciálem. Frankie sice ženy trénovat nechce, ale Maggie je neodbytná a tak se Frankie nakonec nechá přemluvit. Z Maggie je zanedlouho stroj na vítězství a tak se oba dva můžou těšit na zápas o titul...Eastwood ve své klasické roli zachmuřelého stárnoucího ranaře podává perfektní výkon hlavně za kamerou. Před ní, si pozornost vysloužila zejména Hilary Swank, která předvádí pravděpodobně svůj nejlepší výkon. Dlouho jsem chtěl dát pět hvězd, ale nakonec mě odradil ten až moc depresivní závěr. Je to těsně pod hranou. 75% ()

Nejlepší filmy desetiletí dle ČSFD.cz

26.05.2006

Eastwood dobyje japonský ostrov

Eastwood dobyje japonský ostrov

07.07.2005

Po komornej, Oscarmi ovešanej boxérskej dráme Million Dollar Baby sa Clint Eastwood vrhne na nakrúcanie snímky FLAGS OF OUR FATHERS. Pôjde o vojnovú drámu podľa knihy Jamesa Bradleyho, ktorú pre… (více)