Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Xavierovi je neuvěřitelných třicet let. Co se to s ním děje? Není ani student, ale ani opravdu dospělý člověk, který ví, jak se věci mají. Kariéra opravdu nic moc, sny o renomovaném novelistovi se rozplývají. Jeho zaměstnáním je pak psaní reportáží a projevů a vrcholem jeho skvělé kariéry je spolupráce na scénáři pro TV seriál. Jeho sentimentální povaha ho vede v rytmu dobrodružství života ze dne na den, z noci na noc. Zdá se, že i když svede každou ženu, není s nimi schopen vydržet - i když jde o tak krásné a ušlechtilé bytosti, jako jsou Kassia nebo Wendy. Je schopen se už konečně srovnat a zaměřit svůj život na nějaký cíl?

Film Erasmus 2 navazuje na první díl, Erasmus a spol. (2002), který si získal v evropském kontextu velmi dobrý zvuk. Svěží romantická komedie s velmi kvalitním mezinárodním obsazením dává najevo svůj velký potenciál. (oficiální text distributora)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (62)

dr.Orlok 

všechny recenze uživatele

Pokračování skvělé komedie z roku 2002 je hrozně přeplácané. Ne že by to bylo na úkor kvality, ale je toho nějak moc. V prvním filmu se děj odehrával převážně v Barceloně. Tady to je Paříž, Londýn a Sankt Petěrburg. K stávajícím postávám se přidávájí nové a nové. Příběhů je příliš mnoho ( vyprávění pohádky je poněkud samoúčelné ) a na některé se ke konci filmu zapomene ( scénář k "Vášni v Benátkách"). Možná to byl záměr ukázat dnešní svět jako bordel , kdy se hlavní (anti-) hrdina vyspí s každou ženou, kterou potká. A množství lokací opodstatnit ve filmu zmíňenou globalizací. Ale po projekci zůstává taková pachuť, že jsem viděl mnoho dobrých nápadů, ale jen tak ledabyle poskládaných k sobě. Jednotlivé nápady jsou však samy o sobě vtipné a dobře vypointované. ()

kOCOUR 

všechny recenze uživatele

Inteligentní, zábavné, stylově natočené, ale hlavně PŘESNÉ. Už dlouho jsem neodcházel z kina s tak dobrým pocitem. Jak vidno, občas lze záživně popsat velké životní pravdy a netopit se přitom v tunách podlézavých klišé. Parádní film s netuctovým feelingem pro všechny ty, kteří zoufale poposedávají někde na prahu třicítky a neví, co se životem. A taky pro všechny, co mají dojem, že fekálních amerických komedií už bylo vážně dost. ()

Reklama

Gore 

všechny recenze uživatele

Měl jsem sto chutí skočit do televize a dát Xavierovi (Duris) minimálně pěstí. Choval se, tvářil a jednal jako absolutní idiot. Ještě, že mu ta lesbička dala pěstí za mě. A Martine (Tautou) se zas chovala jako úplně rozmazlená kráva, co neví, co chce. Takže když ve filmu pobíhaj dvě krajně nesympatický a ještě k tomu hlavní postavy, tak ten film je k nepřežití. A ještě navíc děj filmu je nudnej a natahovanej. Proč, do pr*ele, musí mít přes dvě hodiny. 90 minut by bohatě stačilo. Ta jedna hvězdička je jen za Cecile de France. ()

chrispe 

všechny recenze uživatele

Zatímco první díl byl mimo jiné o objevování jiných kultur, tento se zaměřuje na objevování sebe sama a hlavně na téma honby člověka za dokonalostí aneb co když tam za rohem nás čeká NĚCO lepšího?! Je to míň civilnější jak první díl, kouneme se do Paříže, Londýna a Petrohradu a setkáme se se všemi Erasmáky - s některými víc (díky za perfektní Isabelle v podání Cécile De France) a některými méně. Wendy krásně prokoukla a Xavier je pořád tak trochu hňup. Mají už jiné starosti a přesto pořád stejné. Nevím jestli to není tím znovushledáním, páč já na to většinou slyším... ale dávám tentokrát o jednu hvězdu víc. ()

Heraldika 

všechny recenze uživatele

Jeva, druhý díl skoro lepší nežli první! Kdo by to byl řekl? Asi my všichni, kdo už nějaký ten pátek žijeme "dospělejší" život, ale úplně dospěle se stále necítíme. Ještě se nechce zabřednout do stereotypu, občasná pošetilost je vítána, přátelé jsou nade vše a toho pravého ne a ne najít. A za chvíli nám zaklepe ta obávaná třicítka na dveře, abychom řekli: "Welcome thirties!". Moc pěkné. Opravdu. ()

Galerie (29)

Zajímavosti (5)

  • Pro porovnání, první Erasmus měl přibližně poloviční rozpočet, ale jen ve Francii vydělal 17,3 mil. dolarů. (imro)
  • Snímek s rozpočtem 12,5 mil. dolarů vydělal ve Francii do 5. července něco nad 1,7 milionu. (imro)
  • Mimochodem, první díl se jmenuje „L’Auberge espagnole“, tedy něco jako španělský hotel. Je to název domu, ve kterém se odehrával děj filmu, ale ve francouzštině to také znamená místo, kam každý může přinést cokoli svého a podělit se o to s ostatními. (imro)

Reklama

Reklama