Reklama

Reklama

Před dvěma lety dobyl film Noční hlídka, první díl fantasy trilogie režiséra Timura Bekmambetova celý filmový svět. Tisíce fanoušků okouzlilo propojení moderní sci-fi, fantasy a východních mytologií. Denní hlídka pokračuje ve vyprávění příběhu o souboji Světlé a Temné strany, který se odehrává v současném Rusku, ale v podstatě i napříč celými dějinami civilizovaného světa.

Anton se dostane do komplikované situace. Ač je sám členem Noční hlídky, jeho syn Jegor je na straně Temna. Anton se snaží svého syna uchránit i přes jeho excesy a zametá po nich stopy i před vlastními lidmi. Naopak Temná strana trpělivě vyčkává, až v sobě Jegor po narozeninách probudí monstrózní sílu. Mír mezi oběma stranami je příliš křehký na to, aby ho nedokázalo narušit sebemenší nedopatření, kterého se hlavní hrdinové v nastalých zmatcích dopustí. Až když je Moskva téměř srovnána se zemí, přijde na řadu Křída osudu, posvátný předmět, který může Antonovi dovolit vrátit se v čase a zabít své vlastní dítě. Cesta zpět však nebude jednoduchá.

Film byl do ruských kin uveden v lednu roku 2006 a během několika málo dní se stal komerčně nejúspěšnějším domácím titulem všech dob. Oproti prvnímu dílu film vznikl s daleko větším rozpočtem, což je nejvíce patrné v akčních scénách, historických reminiscencích a v tricích. Diváci se tak dočkají nejen fascinující historické bitvy, ale i divoké automobilové honičky končící na stěně jedné z moskevských moderních budov. Film, jehož strhující tempo se okolnímu světu představilo až letos na několika klíčových filmových festivalech přichází do českých kin přesně dva roky po úspěchu Noční hlídky, kterou vidělo přes šedesát tisíc diváků. (oficiální text distributora)

(více)

Videa (1)

Trailer 2

Recenze (356)

Socrates 

všechny recenze uživatele

Jak jsem si tak pročítal komentáře, tak nejvíc všichni špačkujou nad tím, jak to bylo zmatený a ztráceli se v tom apod. Možná jsem byl proti nim ve výhodě, jelikož jsem zkouknul oba díly v jeden den, a to asi doporučím i potenciálním koukačům, protože se mi povedlo vše vidět křišťálově čistě a dějem nebloudit. Navrch musím ještě zmínit, že hlídka Denní je lepší hlídky Noční. ()

Falko 

všechny recenze uživatele

Opät je to podobny mix chaotickeho deja ako aj pri NOCNEJ HLIADKE (2004), ale za to je tu na ruske pomery este viac velmi kvalitnych vizualnych a akcnych efektov (zaver filmu), ako v prvej casti, len chvilkami je to az moc chaoticke a niekedy som bol v deji strateny, ale to este dokazem odpustit. Bekmambetov ma talent na taketo filmy, pricom nie kazdemu moze jeho styl natacania vyhovet. Mne sa pacil aj Wanted (2008), ale celkom som zvedavy aj na tretiu cast Twilight Watch (2009)... 16.02.2009 ____ Konstantin Khabenskiy - (Anton) +++ Mariya Poroshina - (Svetlana) +++ Dmitriy Martynov - (Yegor) +++ Vladimir Menshov - (Geser) +++ Galina Tyunina - (Olga) +++ Hudba: Yuriy Peteenko +++ ()

Reklama

xxmartinxx 

všechny recenze uživatele

Je to stejně stylové jako předchozí díl, ale to se brzo okouká. Příběh je také o něco méně přehledný a celkově to působí na to, jak jednoduché to vlastně je, moc chaoticky... Chvílemi jsem měl pocit, že si film hraje na složité drama, i když zápletka i pointa je vlastně docela "primitivní"... Není to špatné, ale není to ono... ()

Lateef 

všechny recenze uživatele

Příběh je košatější než jabloň v nejlepším věku a podle toho, co jsem si přečetl o knižní předloze, nebylo možno jej zachytit ani ve 140-ti minutové stopáži. Proto je děj chaotický až hrůza a orientuje se v něm strašně těžko. Na druhou stranu, pokud jím tak nějak projdete, budete svědky nevšedního stylu zpracování a ponoříte se do světa, ve kterém by si Neo ani neuprdnul. Přechody mezi realitou a Šerem jsou skvělé, stejně jako vizuální efekty. Nechápu, jak je možné natočit za tak skromný rozpočet obrazy postapokalyptické Moskvy, automobil svištící po kolmé stěně budovy a vůbec všechny demoliční sekvence, včetně ruského kola drtícího setmělé ulice nebo pádu moskevské vysílací věže. Škoda, že se ve filmu a celém příběhu tak moc špatně rozhlíží. Uvidíme, co přinese Šerá hlídka - plánovaný třetí díl. Doufejme, že se pod ní podepíše opět Timur Bekmambetov a završí tak svoji kouzelnou trilogii. ()

flanker.27 

všechny recenze uživatele

Tak takhle teda ne. Nechápu proč takhle, dynamickej, napínavej a přehlednej děj knihy je přetavenej v rozlítanou klipovou koláž nemající s předlohou mnoho společného. Jednička si šla sice po vlastní koleji, ale pořád v rámci světa knihy. Dvojka na knihu dělá dlouhý nos a svět Hlídek a Inkvizice zcela mění v jeden dlohý klip. Ano, Bekmambetov má nepochybně talent pro vizuální stránku, jenže tady působí jako by po deseti letech bez práce chtěl narvat do jednoho filmu všechny nápady, co se mu honily hlavou. Stejně tak trestuhodně ořezané jsou charaktery postav, Anton je v knize docela akční řízek, tady se prostě jen propotácí ke křídě, Alyssa, Jegor a další taky s předlohou moc společného nemají. Nebo Zavulon, který tu vypadá, jako by si odskočil z Modré ústřice. Dvě hvězdy za docela vtipnou výměnu těl. Verdikt: Co funguje v klipech, nemusí fungovat ve filmu. Proti jedničce prostě pád. ()

Galerie (56)

Zajímavosti (7)

  • Bekmambetov v pokračovaní nakladal s predlohou ešte voľnejšie ako v Nočnej hliadke a v podstate opäť čerpá námet z prvého Lukjanenkovho románu. (ash99)
  • V závěru filmu je možné na posledním billboardu zahlédnout režiséra Timura Bekmambetova. (ČSFD)
  • Při honičce když Anton proskočí plakátem, na druhé straně vyletí z velké reklamy. Je to reklama na film 9. rota, kde jedním z hlavních hrdinů je Alexej Čadov, představitel "upírka" Kosti. (grovik.net)

Související novinky

Bekmambetov a nový Ben-Hur?

Bekmambetov a nový Ben-Hur?

21.08.2013

To je rozhodně odvážná představa. Studio MGM se už nějakou dobu ohání plány natočit novou verzi Ben-Hura. Nepůjde však o remake slavného filmu z roku 1959 (těžko můžete překonat totální klasiku,… (více)

Reklama

Reklama