Reklama

Reklama

Před dvěma lety dobyl film Noční hlídka, první díl fantasy trilogie režiséra Timura Bekmambetova celý filmový svět. Tisíce fanoušků okouzlilo propojení moderní sci-fi, fantasy a východních mytologií. Denní hlídka pokračuje ve vyprávění příběhu o souboji Světlé a Temné strany, který se odehrává v současném Rusku, ale v podstatě i napříč celými dějinami civilizovaného světa.

Anton se dostane do komplikované situace. Ač je sám členem Noční hlídky, jeho syn Jegor je na straně Temna. Anton se snaží svého syna uchránit i přes jeho excesy a zametá po nich stopy i před vlastními lidmi. Naopak Temná strana trpělivě vyčkává, až v sobě Jegor po narozeninách probudí monstrózní sílu. Mír mezi oběma stranami je příliš křehký na to, aby ho nedokázalo narušit sebemenší nedopatření, kterého se hlavní hrdinové v nastalých zmatcích dopustí. Až když je Moskva téměř srovnána se zemí, přijde na řadu Křída osudu, posvátný předmět, který může Antonovi dovolit vrátit se v čase a zabít své vlastní dítě. Cesta zpět však nebude jednoduchá.

Film byl do ruských kin uveden v lednu roku 2006 a během několika málo dní se stal komerčně nejúspěšnějším domácím titulem všech dob. Oproti prvnímu dílu film vznikl s daleko větším rozpočtem, což je nejvíce patrné v akčních scénách, historických reminiscencích a v tricích. Diváci se tak dočkají nejen fascinující historické bitvy, ale i divoké automobilové honičky končící na stěně jedné z moskevských moderních budov. Film, jehož strhující tempo se okolnímu světu představilo až letos na několika klíčových filmových festivalech přichází do českých kin přesně dva roky po úspěchu Noční hlídky, kterou vidělo přes šedesát tisíc diváků. (oficiální text distributora)

(více)

Videa (1)

Trailer 2

Recenze (356)

Slarque 

všechny recenze uživatele

První film bohužel vydělal dost peněz, takže byl nadopován i rozpočet pokračování. To se tak utopilo v záplavě efektů, ve které se nějak ztratil samotný příběh. Nejlepší mi přišla ta část, kde Antona hrála Galina Ťuninová. Nejen proto, že to byla ženská, ale že byla minimálně o třídu přesvědčivější herečka (50%). ()

Falko 

všechny recenze uživatele

Opät je to podobny mix chaotickeho deja ako aj pri NOCNEJ HLIADKE (2004), ale za to je tu na ruske pomery este viac velmi kvalitnych vizualnych a akcnych efektov (zaver filmu), ako v prvej casti, len chvilkami je to az moc chaoticke a niekedy som bol v deji strateny, ale to este dokazem odpustit. Bekmambetov ma talent na taketo filmy, pricom nie kazdemu moze jeho styl natacania vyhovet. Mne sa pacil aj Wanted (2008), ale celkom som zvedavy aj na tretiu cast Twilight Watch (2009)... 16.02.2009 ____ Konstantin Khabenskiy - (Anton) +++ Mariya Poroshina - (Svetlana) +++ Dmitriy Martynov - (Yegor) +++ Vladimir Menshov - (Geser) +++ Galina Tyunina - (Olga) +++ Hudba: Yuriy Peteenko +++ ()

Reklama

Rover 

všechny recenze uživatele

No nářez! Jak miluji knižní předlohu, tak mohu milovat i tento parádní film. Navíc výborní herci.. proč já víc nesleduju ruskou kinematografii? Třeba Světlana byla parádní, stejně jako Olga (hlavně když posloužila jako schránka pro Antona). Uchvátila mě i Moskva, ale především nezaměnitelná a geniální Timurova režie! HUDBA: Yuri Poteyenko - hodně ulítlá, občas brutální rock, což bylo hodně vtipný (Světlana se žene za upírem), jindy typický orchestříky, legrace. ()

petero 

všechny recenze uživatele

I keď som znova miestami netušil prečo sa deje to čo sa deje, musím povedať, že pokračovanie Nočnej hliadky ma prekvapilo svojím rýchlim dejom naplneným veľkolepými samoúčelnými trikmi. Ruský tvorcovia špeciálnych efektov nesklamali, film je ešte lepšie zostrihaný, režisér sa viditeľne bavil a odviedol ďalšiu skvelú prácu. ()

Allien.9 

všechny recenze uživatele

I když si "Denní hlídka" nezaslouží takové ovace jako její starší sestra, byl by hřích ji nevychválit. Je sice pravda, že se za ty dva roky lecos změnilo (temnou, depresivní atmosféru nahradila akce a bylo přidáno i několik odlehčujících vtipů), ale ne všechno bylo ke škodě. Věršina postav má o poznání více prostoru (snad jen s výjimkou Olgy, i když jak se to vezmeXD), efekty jsou ještě geniálnější a děj se začíná rozvětvovat, díky čemuž film působí o mnoho velkolepěji než komornější jednička. Aspektů, které mi zabraňují udělit Bekmambetovově megalomanské řežbě plný počet, je mnoho, mezi ty nejvýraznější patří například až přehnaná "ujetost", jež se projevuje především během Jegorovy narozeninové oslavy. Ale ať už je film sebe rozpačitější, zjištění, že už žádná další "Hlídka" nevznikne, mě upřímně ranila.:-( ()

Galerie (56)

Zajímavosti (7)

  • Při honičce když Anton proskočí plakátem, na druhé straně vyletí z velké reklamy. Je to reklama na film 9. rota, kde jedním z hlavních hrdinů je Alexej Čadov, představitel "upírka" Kosti. (grovik.net)
  • Bekmambetov v pokračovaní nakladal s predlohou ešte voľnejšie ako v Nočnej hliadke a v podstate opäť čerpá námet z prvého Lukjanenkovho románu. (ash99)
  • Uvedení filmu předcházela masivní reklamní kampaň. Představitel hlavní role Konstantin Chabenskij pak dokonce 1. ledna zahajoval promítání v Moskvě a coby vosková figurína tentýž den pózoval na premiéře v Petrohradu. (suicide)

Související novinky

Bekmambetov a nový Ben-Hur?

Bekmambetov a nový Ben-Hur?

21.08.2013

To je rozhodně odvážná představa. Studio MGM se už nějakou dobu ohání plány natočit novou verzi Ben-Hura. Nepůjde však o remake slavného filmu z roku 1959 (těžko můžete překonat totální klasiku,… (více)

Reklama

Reklama