Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Drama
  • Komedie
  • Dokumentární
  • Akční
  • Animovaný

Recenze (4 913)

plakát

Běžná selhání (2022) 

Pokus o úplně jiný film, který zůstal někde napůl cesty. Velmi dobrá sestava hereček v propleteném příběhu se sci-fi pozadím a závěrem směřujícím k naději. Ale i přes délku pod hodinu a půl jsem se chvílemi nudil... (50%)

plakát

Room (2015) 

Svět z pohledu pětiletého chlapce, který vyrůstal v extrémních podmínkách jediné místnosti bez oken, je jistě fascinující místo. Oba herci v hlavních rolích jsou výborní. Ale prostě mě to do sebe nevtáhlo a zůstal jsem jen nezúčastněným pozorovatelem. Proto mi možná film přišel příliš dlouhý na nevhodných místech.

plakát

Insider: Muž, který věděl příliš mnoho (1999) 

Psychologické drama podle skutečných událostí stojí na perfektně seštelovaném scénáři, Alu Pacinovi a Russellovi Croweovi v hlavních rolích a systematické a soustředěné režii Michaela Manna. Kdo má velké prachy, má velkou moc. A postavit se proti nim, na to je potřeba sakra kuráž.

plakát

Furiosa: Sága Šíleného Maxe (2024) 

Zběsilá cesta byla před devíti lety nečekaná akční šlupka, až jsem si ani nebyl jistý, jestli stojím o nějaké její pokračování. George Miller na to ovšem šel lišácky, a místo pokračování se vrátil do minulosti. Furiosa byla v podstatě hlavní postavou už minule, takže to byla jasná volba. A nejlepší na tom je, že její film je natolik výrazně jiný, že snad ani nemá cenu výsledky srovnávat. Takže u mne George Miller znovu zvítězil hlavně díky tomu, že se neopakoval (lepší čtyři hvězdičky).

plakát

Dvě tváře lásky (1996) 

Nápad udělat z francouzského psychologického dramatu z roku 1958 americkou romantickou komedii mi sice přišel přinejlepším podivný, ale kupodivu se to celkem podařilo. Všechny výtky by směřovaly ke scénáři, ale výsledek je romantický i vtipný a herecká sestava v čele s trojicí Streisandová, Bridges a Bacallová je výborná. Příjemný závan starých časů.

plakát

Každý den odvahu (1964) 

Hroutící se ideály mladého socialisty ve výborném podání Jana Kačera. Deziluze, tápání v životě, tápání ve vztazích s ostatními. Portrét morální krize má v Schormově podání výpovědní hodnotu dodnes.

plakát

Kuciak: Vražda novináře (2022) 

Horší, než jsem čekal. Novinářské rozkrytí slovenské mafiánské chobotnice přesvědčivě ukazuje, kdo tam měl skutečnou moc. Plné faktů, přehledné, strhující.

plakát

Proč jsme tak naštvané (2024) (TV film) 

Nevýrazný pokus přiblížit problémy současných žen na ploše necelé půlhodiny. Šárka Homfray svoji část dokumentu profesionálně utáhne, ale matka s dětmi na mateřské ani důchodkyně podobné parametry nemají. Obávám se, že si moc lidí tohoto dokumentu vůbec nevšimne (50%).

plakát

Všechno dobře dopadne (2022) 

Zkušený dokumentarista Miroslav Janek tentokrát natočil oříšek, se kterým si moc nevím rady. Filozoficko-hudební dokument o včelách a včelařství. Pokud se ptáte, jak s tím souvisí Vratislav Brabenec, tak odpověď je snadná: stejně samozřejmě jako velryby. A totéž platí o tom panu dirigentovi, co tam připravoval nějakou náboženskou klasiku. Z tohoto celku mi prostě všude něco trčí, bez ohledu na to, z jakého směru se dívám...

plakát

Noční klid (2024) 

Atmosférický pohled do nitra manažera, jehož život vykolejilo krátké střetnutí s neznámým mužem na letišti. Jak málo stačí, aby se člověk začal chovat paranoidně. Na film natočený po nocích se třemi herci velmi slušné. Oceňuji, že u nás pořád někdo točí filmy jinak, než je tu obvyklé, i když odměnou pak bývají prázdná kina...