Playboy Cooper a nesmělý Ed jsou bratři, navzdory naprosté vzájemné odlišnosti. Ed má jediný víkend na záchranu své kariéry, ale Cooper má o ideálním prožití konce týdne jiné představy. Chtěl by trhnout rekord v uloveném počtu dívek a Eda chce vzít na tuhle ďábelskou jízdu s sebou. Bez ohledu na to, jak se upjatý a neurotický bratříček bude bránit. (oficiální text distributora)

gumli odpad!

Film som stiahol omylom.Myslel som že to bude austrálsky film,čo som chcel.Ale dočkal som sa neuveriteľnej sračky.No,možno nie pre každého.Kto je zvedavý ako pes žerie svoje vlastné hovno,alebo debil serie na záchode,šplechajúce hovna a kopu prdov a ďalšie debility,tak to je akurát preňho.Tvorcovia tohoto skvostu museli mať IQ ako kvasená uhorka alebo zdochnutý potkan. ()

Tommassi3

Chris Klein ve své typické roli sebevědomého proutníka, jemuž vychází vše, na co sáhne, se jako dokonalý protiklad snaží pomoci svému nesmělému bratrovi, v podání sympatického Brendana Fehra, looserovi s obsesivní zálibou v natáčení videí.. Svižná komedie, která si vůbec na nic nehraje, vyznívá v konečném zúčtování velmi příjemně a lehce nadprůměrnou z ní činí naprosto dokonale padnoucí "home video" prostřihy !! ()

david666

Předvídatelná obyčejná komedie, ktará se hodí spíš za kulisu k nějaké činnosti než k bedlivému sledování. Je zde plno gagů založených na různých tělesných zvucích, které již dnes moc nepřekvapí. Nic originálního jsem tady nenašel. Taky záběry na zvířata v různých sexuálních a jiných "chutných" situacích po nějaké době nudí. Pozitivum pro chlapy je velké množství pěkných ženských:-) ()

Rex Mundi

Trochu čudný chlapec, ktorý nakrúca svojou kamerou smiešne "domáce videá" - nádejný úvod a nápad s dobrým potenciálom. Na takej myšlienke by sa dal vystavať dobrý "uletený" film, ktorý by bol humorný a inteligentný zároveň. To by však musel po spomínanom úvode nasledovať úplne iný scenár. Bohužiaľ zvyšok filmu je v porovnaní so začiatkom ako ľadová sprcha. V prípade Dlhého víkendu totiž zostalo len pri podpriemernej bláznivej komédii, kde hlavný hrdina je blbec na zaplakanie - lebo keby nebol, tento film by nevznikol. Tisíckrát omletý guláš štýlu "čo sa ešte môže stať", kde jediný ako-tak hrajúci herec je Chris Klein v úlohe obsedantne sukničkárskeho Coopera a jediné skutočne vtipné zábery sú tie "domáce videá". ()

BadoXXII

Nemám rád filmy o úplných sráčoch čo sa ani len nevedia prihovoriť k žene a nakoniec sa z nich stanú kanci čo zbalia poriadnu samicu. Je to už tisíckrát prevarená téma podobných komédií. Ak by v tomto prípade nebol film obohatený o amatérske (dobre vybraté) vtipné videá, tak by to bolo extrémne nudné. 35% ()

• Natáčelo se ve Vancouveru (Britská Kolumbie, Kanada). (BMW12)