Claymore

Japonsko, 2007, 10 h 24 min (Minutáž: 24 min)

Předloha:

Norihiro Jagi (komiks)

Hóko Kuwašima, Nana Mizuki, Romi Paku, Akeno Watanabe, Ajako Kawasumi, Kotono Micuiši, Minori Čihara, Tamio Óki, Tomokazu Seki, Minami Takajama (více)

Claymore jsou čarodějnice, které loví démony (Youma). Její členové mají nadlidské schopnosti, avšak nepatří ani mezi démony a ani mezi lidi, jsou něco mezi tím. Jsou to ženy, které v sobě mají kousek z Youmi. Za jejich sílu (Yoki) zaplatili velkou daň, a to, že stále tyto rozdílné části bojují mezi sebou, ta která zvítězí, získává vládu nad tělem. Claymore i Yoma mají tzv. Yoki, což je energie, která je schopna jejich těla povznést do stádia probuzení, které by se dalo popsat jako metamorfóza na vyšší vývojový stupeň. Jejich podoba dozná znatelných změn - většinou jsou větší, mají více končetin, drápů, zubů, apod. - u každého je tento stádium jiné. Yoma jsou v tomto stádiu ještě mnohem nebezpečnější a obyčejný smrtelník proti nim nemá šanci. Zatímco Yoma se ze stádia probuzení dokáže dostat zpět, Claymore to nedokáží a pokud se zcela probudí, stávají se hrozbou a ostatní Claymore mají za povinnost tyto bytosti zabít.
Anime popisuje příběh chlapce, který přišel kvůli démonům o rodinu a tu vzápětí nachází v Claymore jménem Clare, kterou doprovází. Clare je Claymore, která je úplně jiná než ostatní jejího druhu, proto k sobě vezme toho chlapce do služby. (Wendycz)

Nirish

Teď nevím, co napsat na začátek a co na konec. Pěkná animace, místy připomínající Hellsinga. Neobvyklý rockový až metalový soundtrack super ač nejsem fanouškem hudebního žánru. Příběh skvělý - pseudostředověký svět plný krvežíznivých démonu různých podob a shopností , proti kterým se mohou postavit pouze speciálně cvičené a s démony křížené bojovnice aka Claymore. Všechny včetně hlavní hrdinky Claire jsou chladné, bezcitné a naše Claymore je jako bonus ze všech nejslabší. To vše se ovšem v průběhu děje mění. Potěšila mě někdy vyčítaná vizuální podobnost postav - koneckonců to slouží příběhu, rozmanitost a vývoj schopností a hlavně charakteru všech účastníků bojů a nakonec krvavý závěr seriálu (konečně anime, kde se o hlavní hrdiny bojíte a to odůvodněně). Opět jeden z japonských seriálů, který se po půlce příběhu rozhodl jít jinou cestou, než původní manga. Na druhou stranu konec i tak nechává pootevřená vrátka pro pohodlné navázání další sérií (jeslti někdy bude). Musím konstatovat, že anime vzhledem k pokračujícímu komixu teď zpětně vypadá jen jako taková malá předehra + je škoda, že se do seriálu nedostaly kousky informací o původu démonů, Claymore a vůbec daném světě, které vysvětlují některé slepá místa. Jo a Theresa je boží. ()

Magnomous

Ako tu uz bolo spomenute, Claymore je anime v ktorom je vela vybornych scen v kombinacii s vela scen pri ktorych som si len hovoril - ne, toto tam nedali, NEEE.... Kazdopadne doporucujem pozriet, lebo kvoli tym vybornym scenam sa to oplati. Hlavne pri konci ked Clair bojuje a stale ziskava vacsiu a vacsiu silu co ju vlastne zabija... Do toho ked si v hlave prehrajem zaciatok openingu - epicky zazitok :-). ()