Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Raketa na Měsíc (1958) měla svoji premiéru necelý rok před tím, než na přirozeném satelitu naší planety přistála první lidská sonda, a necelých jedenáct roků před prvním krokem lidské nohy na jeho povrchu. Snímek vypráví o nechtěné výpravě na Měsíc, jejíž protagonisté se tam setkávají v podzemním království se spoustou spoře oděných mladých žen v botách s vysokými podpatky (dle titulků byla mezi jejich představitelkami řada tehdejších královen krásy), vedených slepou Lido (hraje ji K. T. Stevensová, dcera známého hollywoodského režiséra Sama Wooda). Vesmírní cestovatelé (vědec, jeho přítelkyně a dva uprchlí trestanci!!) tu narazí na zvláštní kamenné bytosti (skalníky), hrozivého obrovského pavouka, ale většinu času se potýkají se záludnostmi lunárních krasavic. Film, jehož rozpočet 65 000 dolarů nebyl ani v 50. letech příliš štědrou sumou, se natáčel ve známé westernové lokaci, Státním parku Red Rock Canyon v Kalifornii (asi 150 km severovýchodně od L.A.), a je remakem plastického (3-D) filmu Cat-Women of the Moon (1953). (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (75)

Oktavianus 

všechny recenze uživatele

Extrémně naivní a svým způsobem velmi hloupé béčko, přestože je to patrně nejlepší film svérázného Havajana Richarda E. Cunhy. Zmínky o Edu Woodovi však nejsou na místě, viděli-li jste nějaký skutečně špatný film, proti tomu je Missile to the Moon snímek, který drží pohromadě, WTF momenty nejsou tak křiklavé a je tu vidět snaha být za každou cenu originální (což je vůbec leitmotiv celého Cunhova díla). Samozřejmě v porovnání do té doby existujících filmů o letech na Měsíc je to propadák a postup zpět ne o jeden, ale o dva kroky, masky měsíčních příšer (jak ten pavouk, tak především legrační oživlé kusy skal) jsou hrubě mimo a o pitomostech v příběhu, fyzikálních zákonech a podobně ani nemluvím. Svou dobu možná předbíhá režisérova krutost k některým postavám, v té době nebylo ještě obvyklé, aby takhle umíraly i kladné postavy; ovšem tuto invenci vzápětí přebije scenáristický nedostatek v totálním nezájmu ostatních hrdinů o osud právě zemřelých. Posádka, a tedy hlavní hrdinové, jsou bohužel bez výjimky nesympatičtí, prim hraje jeden ze dvou "uprchlých trestanců" (ačkoli vypadají spíš tak, jako kdyby utekli z polepšovny než z basy) Gary, co byl na ránu kladivem do obličeje od první scény. Ostatní na tom nejsou o moc lépe (a navíc se chovají jako idioti), a tak zaplaťpánbůh za partu missek v rolích Měsíčňanek v upnutých oblečcích, ()

hans500 

všechny recenze uživatele

Vlastně typické béčkové sci-fi z 50. let, jedno z mnoha. Jsou pravda i horší, ale přesto je Raketa na měsíc slabý podprůměr. Navíc postrádá jakékoliv polehčující okolnosti které dělají například z filmů Edwarda D. Wooda Jr, tak kultovní filmy jaké jsou (Raketa na měsíc není ani zábavní, ani není natočená s oním úžasným entuziasmem, bohužel ne každý béčkař je Ed Wood.) Od Richarda E. Cungy je přecijen lepší "Frankenstainova dcera" a ani ta není alespoň průměrným filmem. ()

Reklama

Lindiště 

všechny recenze uživatele

Takovéto filmy hodnotím občas velmi vysoko, díky zábavnosti, kterou poskytují. Zde jsem očekávala něco podobného, zvlášť když se na scéně objevily molitanové "skalní" přízraky, jejichž nebezpečnost spočívala předpokládám v zběsilé rychlosti, kterou dokázaly vyvinout, že před nimi nebylo možné utéct, jinak si to nevysvětluji. Bohužel to bylo to téměř jediné, u čeho jsem se dokázala jakýmkoliv způsobem pobavit, jinak to byla nekonečná nuda, ani ti pavouci to nezachránili, a že Ed Wood točil nejhorší filmy všech dob? Ani náhodou! Takže bod za skalníky a temníky a těším se až si 4.2.2010 ve 22:00 na ČT2 spravím chuť. ()

pakobylka odpad!

všechny recenze uživatele

Nejde o nedokonalé triky, se kterými se nikdo moc nepáral a jejichž úroveň odpovídá spíš třicátým než padesátým létům minulého století - nabízí se srovnání třeba s tvorbou Karla Zemana, který svůj "Vynález zkázy" natočil shodou okolností taky v roce 1958 a jehož "Cesta do pravěku" vznikla dokonce už v roce 1955. Ale to není nejdůležitější, to se dá omluvit - kromě jiného záleží i na množství finančních prostředků, které jsou zrovna k dispozici. Nejde ani tak o značně naivní a hloupý scénář - od začátku je zřejmé, že se nebude jednat o nějaké převratné veledílo, ale o čistě oddychovou záležitost. Jenomže režie je naprosto katastrofální - a tím pádem je všechno v háji zeleném ... popřípadě někde úplně jinde. ()

zelvopyr 

všechny recenze uživatele

Ochotnictví na hranici bolesti :-( Ze zhruba 120 scifi béček z padesátých let, co jsem viděl, v pořadí někde dost za stovkou :,( S původními cat-women se vůbec nedá srovnat. I když, nebýt strašného Tommyho Cooka, byla by to prostě jen destilovaná bezbarvá nicota. Věrohodnost nebo vědeckost vůbec nehodnotím, to není z našeho vesmíru. || "-- I think... " "-- Don't think, baby, just be beautiful." ()

Galerie (25)

Reklama

Reklama