Ztraceni

Dobrodružný / Drama / Fantasy / Mysteriózní / Sci-Fi / Thriller
USA, (2004–2010), 88 h 30 min (Minutáž: 40–105 min)

Matthew Fox, Evangeline Lilly, Josh Holloway, Jorge Garcia, Terry O'Quinn, Naveen Andrews, Yunjin Kim, Daniel Dae Kim, Michael Emerson, Dominic Monaghan (více)

Stroskotanci, ktorí prežili haváriu lietadla na mysterióznom ostrove uprostred oceánu tisíce míľ od civilizácie, nemajú nádej na záchranu - sú stratení! Stratili sa aj vo vlastných životoch, pretože mučivé tajomstvá, ktoré si priniesli ukryté hlboko v duši, už nemôžu vyhnať a desivé skutky napraviť. Zomreli a musia začať odznova. Nové extrémne dobrodružstvá z nich prekvapivo vyplavujú tie najlepšie aj najhoršie vlastnosti, úžasnú vnútornú silu či netušené schopnosti. Ale ak všetko na svete má svoj zmysel a nič sa neodohrá bez príčiny, prečo to všetko musia prežiť? Je všetko naozaj také, ako sa zdá? Záhadný ostrov začína vydávať svoje tajomstvá... Sledujte najlepší americký dramatický seriál roka 2005, ocenený prestížnou soškou Zlatý glóbus a troma cenami Emmy!
Štyridsaťosem stroskotancov, ktorí prežili pád lietadla, ostalo uväznených na mysterióznom ostrove kdesi uprostred oceánu, tisíce míľ od civilizácie. Pomoc neprichádza, pretože šesť hodín pred haváriou lietadlo stratilo spojenie, neplánovane zmenilo kurz a letelo tisíce míľ neznámou trasou. Ak ich niekto skutočne hľadá, potom zbytočné pátra v celkom iných končinách našej planéty. Prvé, čo doktor Jack Sheridan (MATTHEW FOX) po prebudení pocítil, bola pálčivá bolesť. Potom si všimne páliace slnko, bambusový les, dym a najmä všadeprítomný krik a plač ranených. Spoločne s vedomím prichádza aj hrôzostrašné pochopenie situácie lietadlo, ktorým cestoval, pravdepodobne havarovalo. Lekársky inštinkt mu napovedá, že ľudia potrebujú jeho pomoc. Stroskotanci prehľadávajú miesto núdzového pristátia a zistia, že sú na ostrove, kde prevláda neprístupný terén. Ani počasie tu nie je najprívetivejšie. Nepriestupnou džungľou sa navyše preháňajú tajomné tvory, ktoré nepatria k žiadnemu živočíšnemu druhu, ktorý by kedy niektorý z nich poznal. Najväčším problémom je však rôznorodosť samých stroskotancov, ktorých rozdeľuje takmer všetko, čo si dokáže človek predstaviť viera, politické zmýšľanie, rebríčky hodnôt i morálka. Nebyť veliteľských schopností a charizmy Jacka a Kate Austinovej (EVANGELINE LILLYOVÁ) mala by nehomogénna skupina len malú šancu na prežitie. Ak chcú zmätení a zranení ľudia prežiť, musia sa naučiť spolupracovať a konať ako kolektív. Je jedno, kým sme boli a čo sme predtým robili. teraz sme všetci zomreli a musíme začať znova. Nájdite spôsob, ako prispieť, pretože nikto sám neuspeje. A ak spolu nemôžeme žiť, zomrieme sami. Ostrov je zahalený nepreniknuteľnou hmlou tajomstiev a mnohé záhady a hlboko skryté mystériá z minulosti si stroskotanci nesú aj sami v sebe. Na takom mieste nie je prežitie žiadnou samozrejmosťou. Stroskotanci sa pokúšajú nájsť čokoľvek, čo by im pomohlo prežiť. Niektorí podliehajú panike, iní sa modlia za svoju spásu. Niektorí v sebe naopak nachádzajú silu a schopnosti, o ktorých predtým ani netušili. Pri prehľadávaní trosiek lietadla objavia rádiovú vysielačku a nádej na skorú záchranu vleje všetkým stroskotancom novú krv do žíl. Tajomný ostrov však zároveň vydáva ďalšiu zo svojich záhad počas pátrania narazia na kovové putá, zbraň a predovšetkým zviera, ktoré by nemalo v tunajšej tropickej klíme prežiť ani deň...
Najsledovanejší dramatický seriál americkej stanice ABC v roku 2005, ktorý už dve sezóny fascinuje divákov na celok svete, okrem množstva iných ocenení získal v roku 2005 aj Emmy Awards v šiestich kategóriách (z 12 nominácií) ako najlepší dramatický seriál, réžia, kasting, hudba, kamera a vizuálne efekty. 16. januára 2006, na odovzdávaní prestížnych cien Zlatý glóbus (63. Annual Golden Globes) v Los Angeles, seriál LOST zvíťazil v kategórii Najlepší dramatický televízny seriál roka 2005 (a porazil pritom ostané nominované seriály CommanderIn-Chief, Grey´s Anatomy, Prison Break a Rome). Druhú sériu seriálu LOST nominovali ešte v dvoch ďalších kategóriách za najlepší herecký výkon vo vedľajšej úlohe (Naveen Andrews) a najlepší herecký výkon v dramatickom televíznom seriáli (Matthew Fox). Dramatický seriál Nezvestní nakrúcali pre televíznu spoločnosť ABC od marca 2004 a prvý diel videli americkí diváci v októbri toho istého roka. Netrvalo dlho, a práva na vysielanie si zakúpilo viacero televízií na celom svete. V Spojených štátoch zožal seriál veľký úspech, vďaka 18,7 miliónom divákov sa stal najsledovanejším dramatickým počinom stanice ABC od roku 1985, hovorí Tom Davidson, riaditeľ distribučnej spoločnosti AXN pre strednú Európu. Sme presvedčení, že divákov priam priklincuje do kresiel. Jedným z tvorcov seriálu a producentom je J. J. Abrams (za réžiu prvých dvoch epizód dostal Emmy Awards za réžiu), ktorý je známy aj vďaka seriálu Alias či scenármi k mnohým filmom. Jeho zásluhou je seriál plný dramatických zvratov a napätia, nazerá hlboko do ľudského vnútra, kde sa ukrývajú aj tie najhoršie tajomstvá. Seriál nakrúcali na Havaji. Dvojhodinová pilotná snímka stála približne 10 miliónov dolárov, a je tak jedným z najdrahších televíznych projektov v histórii. Iba doprava kusa havarovaného lietadla stála vyše 250-tisíc dolárov. Na scenároch sa podieľalo niekoľko autorov, ktorá nikdy vopred nevedeli, do čoho idú. Počas tvorby museli uplatniť znalosti z mnohých vedeckých odborov, napríklad zo sociológie, ktorá mi pomáhala vytvoriť interakciu medzi jednotlivými postavami. Keď sa začalo nakrúcanie, väčšina z tvorcov scenára si ešte stále nebola istá, ako bude dej a osudy stroskotancov pokračovať. Dôkazom je napríklad postava doktora Jacka Shepharda (MATTHEW FOX) pôvodne mal zomrieť hneď v druhej epizóde, ale tvorcom sa ho uľútostilo, a razom sa tak z neho stala jedna z najvýraznejších postáv seriálu. Veľa pozoruhodností sa udialo aj počas kastingu. Ako príklad poslúži kórejská herečka Yunjin Kimová, ktorá mala hrať pôvodne Kate. Rola však už bola obsadená, ale autori nechceli o Yunjin prísť, a tak jej napísali úlohu šitú priamo na telo. Každá epizóda sa sústreďuje na dôležité detaily života a minulosti jednej z postáv. Až vo chvíli, keď sa jednotlivé čriepky poskladajú, môže divák pochopiť, prečo jednotliví hrdinovia konajú a správajú sa, ako to vidí pred sebou na obrazovke.
Postavy
Štyridsaťosem stroskotancov, ktorí prežili pád lietadla, je uväznených na opustenom, v oceáne stratenom ostrove. Ak chcú prežiť, musia sa naučiť spolupracovať a konať ako kolektív. Taký je začiatok nového seriálu Nezvestní, ktorí fascinuje milióny divákov na celom svete. Netreba sa čudovať, veď príbehy o stroskotancoch, ktorí riadením osudu stroskotali a zostali uväznení na opustených ostrovoch uprostred oceánu, fascinujú človeka už oddávna. Samozrejme, v dnešnej dobe satelitov, keď je možné zistiť, ako je niekto oblečený na inom kontinente, a keď stačí dotknúť sa niekoľkých tlačidiel na telefónu a dovoláte sa na druhý koniec sveta, sa zdá niečo také priam nemysliteľné. Novodobým stroskotancom predsa stačí nájsť si len úkryt a počkať tam na najmodernejšie vybavených záchranárov, ktorí im o niekoľko hodín poskytnú všetku potrebnú lekársku starostlivosť, stravu a sprostredkujú aj kontakt s vydeseným príbuzenstvom. Nie vždy však všetko beží podľa zabehnutých pravidiel a schém. Postavy seriálu sa o tom veľmi rýchlo presvedčia. Nielenže je ostrov, na ktorom uviazli, zahalený nepreniknuteľnou hmlou tajomstiev, ale mnohé záhady a hlboko skryté mystériá z minulosti si nesú stroskotanci aj sami v sebe. Na takom mieste nie je prežitie žiadnou samozrejmosťou. Najväčším problémom je však ich rôznorodosť. Stroskotancov rozdeľuje takmer všetko, čo si dokáže človek predstaviť viera, politické zmýšľanie, rebríčky hodnôt aj morálka. Nebyť veliteľských schopností a charizmy lekára Jacka Sheridana (MATTHEW FOX) a Kate Austinovej (EVANGELINE LILLYOVÁ), mala by nehomogénna skupina len malú šancu na prežitie. Stroskotanci sa pokúšajú v troskách lietadla nájsť čokoľvek, čo by im pomohlo prežiť. Niektorí podliehajú panike, iní sa modlia za svoju spásu. Niektorí v sebe naopak nachádzajú schopnosti a silu, o ktorých predtým ani netušili. Prvá séria seriálu zachytáva štyridsať dní v živote stroskotancov. Istá podobnosť s biblickým motívom nie je vôbec náhodná. Napríklad Kate Austinová (EVANGELINE LILLYOVÁ) sa nikdy predtým nestretla s nejakými zdravotníckymi kurzami, teraz obväzuje a zašíva rany ako skúsená sestra s mnohoročnou praxou. Svojím nezameniteľným zmyslom pre humor a optimizmom všetkým dodáva odvahu srdnatý Hugo Hurley Reyes (JORGE GARCIA). Charlie Pace (DOMINIC MONAGHAN) je pohasínajúca rocková hviezda s mnohými tajomstvami z minulosti i prítomnosti. Sayid Jarrah (NAVEEN ANDREWS) zase musí bojovať so zažitými rasovými predsudkami, ktoré si priniesol z rodného Stredozápadu. Tŕňom v oku je mu predovšetkým kórejský pár Sun a Jin Kwonovci (YUNJIN KIMOVÁ, DANIEL DAE KIM), ktorých od ostatných cestujúcich delí nielen bariéra kultúrna, ale aj jazyková. James Sawyer Ford (JOSH HOLLOWAY) medzi ostatných tiež príliš nezapadá, môže za to najmä jeho ustavičné fabulovanie a preháňanie. Michaela Dawsona (Harold Perrineau) čaká na ostrove zoznamovanie sa so svojím deväťročným nevlastným synom Waltom Lloydom (MALCOLM DAVID KELLEY), ktorého dostal do opatery, pretože mu chvíľu pred cestou zomrela matka, Michaelova exmanželka. Záhadnou postavou je John Locke (TERRY O´QUINN), tajuplný muž, ktorý je s ostrovom zviazaný akýmsi osudovým putom. Nechýba ani egocentrická Shannon Ruthefordová (MAGGIE GRACEOVÁ), ktorá je schopná robiť si pedikúru aj vo chvíli, keď okolo nej zomierajú ľudia, a jej hádavý a hašterivý brat Boone Carlyle (IAN SOMERHALDER). Pozoruhodnou postavou je aj mladučká Claire Littletonová (EMILIE DE RAVINOVÁ), ktorá je v deviatom mesiaci tehotenstva a pripravuje sa na nastávajúcu úlohu matky... (oficiální text distributora)

Tirkus

První, druhá a možná i třetí série mě opravdu bavily, poté se ovšem seriál začne až moc natahovat, ohýbat, překrucovat a nakonec z toho je taková nereálná fantasy kravinka... ()

Nix

Tak jsem si dal tenhle maraton znovu a musím konstatovat, že jsem byl překvapen, ale i celkem zmaten, ostatně se mne asi taky dotkl ten název při sledování. Je to taková směsice všeho, každopádně do 4.té série je tempo skvělé a atmosféra ještě lepší, jenže poslední dvě série už to trochu přehání a člověk musí i dávat opravdu pozor, aby mu něco neuniklo, hrozí totiž nepochopení a ztracení se. Každopádně chápu velkou oblíbenost, postavy jsou skvělé a člověk si je hned oblíbí, i ty, které nemají zrovna přátelskou povahu. ()

Demonic189

Podobný prípad prepadu do totalnych sračiek ako Prison Break. Prve 3 serie su totiž pre mna masterpiece a jednoznačne 10/10. To tajomno, emocie, ale hlavne POSTAVY, kde ma každa jedna baví a je svojim spôsobom zaujimava, nik vam v podstate nelezie na nervy, ba naopak dostávame v 3.serii jednu z tých najlepšich - Mr.Eko! Čo sa však deje od série č.4 je však ťažke sklamanie a presun do priemernych vôd, kde sa dej viac a viac komplikuje a hlavne dostavame ďalší milion hercov a presuny medzi minulosťou/budúcnosťou, čo sa este viac zamotáva v sériach 5 a 6. Najmä tá posledna sa už doslova nedá ani vydržať a jej sledovanie bolo pre mňa hotovým utrpením s nálepkou "odpad". Dávam síce 4*, ale s veľkym prižmúrením oboch očí... ()

hrumsrt

Mysteriózní jízda, na jejíž návykovost by měla být protilátka. Stejně jako v případě Útěku z vězení i tady si vzpomínám, když to běželo na Nově. Jenže okolo Ztracených šlo ještě o něco daleko více. Poprvé jakoby ten seriál masově opouštěl prostředí televize a spíše šlo o tu diskusi mimo, kdy jste s přáteli přemýšleli, o co že šlo v poslední epizodě. Tehdy to ještě nešlo tak lehce najít na nějaké streamovací platformě nebo stáhnout, seriály se kupovaly na DVD jako všechno ostatní anebo jste holt jako většina musela čekat až to někdo té Nově přeloží. Já to tehdy nesledoval přece jen spíše jsem se staral, abych se naučil psát nebo abych trefil z družiny domů.. Ale mého staršího bráchu to v jisté době docela pohltilo a bylo období kdy na všech kazetách byli nahrání jen Ztraceni, takže úplně pozitivní první dojem nepřišel... Po letech přišel útlum a já už jen občas slyšel nějaké šustnutí o tom, jak že se finále nepodařilo. Ovšem o tom všem jsem se rozhodl přesvědčit až loni, tedy rovných 18 let od premiéry první série jsem se k tomu dostal i já... Ztraceni jsou seriál, který neuvěřitelně těží z toho, že vás přikove k televizi a nutí vás díky všelijakým záhadám a cliffhangerům pouštět si další a další díly.. A navždy už neodmyslitelný popularizátor flashbacků. /1. série/ - Nevěděl jsem nic o tom jak se to bude vyprávět a už jsem si moc nepamatoval, kdo tam hraje. Do povědomí se mi dostal jen Lock, jehož netradiční jméno a výrazná tvář se mi navždy spojila s touhle seriálovou značkou. Co budu povídat očekávání byla obrovská... Názory jako "První série je to nejlepší, co jsem v seriálové tvorbě viděl", těch byl plný internet.. Byl jsem si jistý, že přehání, ale něco na tom bude. A co z obyčejného survivoru je mystery pouť.. Jak dění na ostrově drží diváka v pozoru a nutí ho si pouštět další a další epizody, tak spíše skládání minulostních mozaiek všech postav pomocí flashbacků je to, co mě asi baví přeci jen více.. Po první sérii je nejoblíbenější postavou Lock (spíš za flashbacky) a Sawyer (spíš za chování na ostrově)... /2. série/ - Více postav, více flashbacků a rozvětvující se příběhové linky. Dění na ostrově je daleko poutavější, to natolik, že překoná i kouzlo flashbacků. Mystery příběh ohledně nového bunkru nebo odkrývající se jiná skupinka to vše dodává seriálu další linky, a přesto se nezapomíná na ty, které nám již byly představeny. Ve své závěrečné třetině mi to přišlo vynikající a když se do toho všeho vrátil Michael a vůdčí postavy museli spolupracovat, tak jsem si to vychutnával. /3. série/ - Docela ústup, který bohužel spíše než nové postavy podkopávají ty staré,  u niž zjišťujeme, jak moc propojení byli i před ostrovem. Na ostrově je vlastně celou dobu jiná civilizace.. Opět návrat k kvalitativně silnějším flashbackům, oproti táhlejšímu dění na ostrově. Přidává se nová postavička Desmond, jenž je výborná. Tvůrci se odhodlali zkusit pár fantasy prvků a ono to sedí.. /4. série/ - Záchrana je blízko. Všechno je tak jednoduché, kdyby každý ale nemyslel na sebe nebo neměl další skryté úmysly. Vedle flashbacků se přidávají i flashforwardy, jenž ukazují důsledky některých činů a vyvolávají řadu dalších otázek. Překvapivě dohodnout podmínky odchodu může být složitější než se zdá, obzvlášť když ve svých postojích nejsou jednotní jak zachránci, tak ani ostrované. Desmond je pořád děsně cool.. /5. série/ - Odvážná série, která prosazuje jiné postavy než tomu bylo doposud. Šílená podívaná, kde dobrovolně musí všichni zopakovat svůj nejstrašnější životní zážitek, aby nastolili rovnováhu. A ať to máme kompletní, tak rovnou žijeme spolu s Dharmskou iniciativou. Oproti zbytku se zdržujeme především v "přítomnosti". Opět ústup a asi i série, po které bych spíš nesáhl, ale pokaždé tvůrci věděli, kdy přidat, i proto je pořád na co koukat. /6. série/ - Ostrov se bude bránit! Důstojná finální série, která ve správný čas přepne do grandiózního rozlučkového finálního módu. Zkouška, kam je divák s přeživšími postavami ochoten zajít. A já už dlouho vím, že kamkoli! Otázky, které se nám od prvních epizod vkrádají na mysl jsou zodpovězeny. A že se mi odpovědi třeba někdy nelíbí? Bylo by moc snadné, kdyby všechno bylo podle představ. Tvůrci již po několikáté ve správný čas po(d)souvají ty "správné linky". A samotné finále je ve hodně velkém stylu. // Ztraceni jsou typ seriálu, se kterým jsem se musel sžít. První setkání mě nečinila nenasytným, ale postupně se mi to dostalo pod kůži, že jsem se musel ohlídnout, co jsem spáchal.. Když vám někdo bude říkat, jak jsou Ztraceni jeho nejoblíbenější seriál, jak změnili všechno, nebuďte jako já, že jde o klišé. Prozřete a dejte tomu šanci.. Na tom nejprostším principu vám tvůrci servírují zážitek, na který nejen nezapomenete, ale pro svoji unikátnost vás nutí vracet se. Velká část tohoto projektu není na obrazovce, ale právě mimo ní.. Jsem člověk, který nemá rád záhady, musím je vyřešit, čehož tenhle projekt dokola a dokola využívá.. Bylo tak nádherné se téměř stát jedním z pasažérů letu Oceanic 815, že bych hned sedl na letadlo znovu a modlil se ať s touhle partou zase spadnu. // Nejoblíbenější postavy - Desmond Hume (Henry Ian Cusick), James "Sawyer" Ford (Josh Holloway) a John Locke (Terry O'Quinn) --- 1. série - 100%. 2. série - 95%. 3. série - 85%. 4. série - 90%. 5. série - 85%. 6. série - 85%. () (méně) (více)

hiczech

Nejsem z těch, co tráví dlouhé hodiny sledováním bezduchých seriálů, které jsou o ničem. Když se na nějaký ten seriál přece jen podívám, tak už to musí stát za to. Tomuto projektu se to stoprocentně podařilo. Přiznám se, že mne první dva díly zaujaly tak napůl, avšak po shlédnutí dalších kousků se pro mne tento seriálový skvost stal téměř drogou... a tak čekám vždy s velkým napětím co nového další díl přinese. Zatím jsem nebyl nikdy zklamán. Je skvělé, že děj je absolutně nepředvídatelný avšak spousta detailů, událostí a narážek pak postupně zapadá do sebe a člověk je nucen chtě nechtě o tomto seriálu přemýšlet, kombinovat fakta atd. Prostě divák je vtažen do tohoto díla bez možnosti úniku :-). Kdo má rád napětí a tajemno tak ten jistě ocení i slušné propracování ústředních postav. Nikdy nehodnotím celé dílo dokud neuvidím jeho větší část. Nebylo by to fair, neboť děj se může podstatně změnit po několika epizodách (jak bývá téměř pravidlem u dobrých projektů) a pak bych byl neobjektivním. Vřele doporučuji. ()

Daktari

Z kocoviny jaká mi zůstala po závěrěčném dílu 2 série se nutně potřebuji dostat, nejlépe pokračováním :-). ()

vojtik

Jack Shephard, John Locke, James Sawyer Ford, Kate Austen, Hugo Hurley Reyes, Charlie Pace, Jin-Soo Kwon, Sun Kwon, Sayid Jarrah, Shannon Rutherford, Boone Carlyle, Michael Dawson, Desmond David Hume, Benjamin Linus, Richard Alpert, Danielle Rousseau, Jacob, Monstrum, a tak dále... Mohl bych tady napsat desítky jmen, ale pro ukázku postačí. A cože to chci ukázat? Každý seriál má oproti filmům výhodu v tom, že může představit a dát prostor daleko více postavám a toto dílo je výborná ukázka jak toho dosáhnout. Ztraceni nejsou o záhadách, fantaziích nebo obligátní záchraně světa. Média a fanoušci ze všech stran chrlili a dodnes chrlí další a další teorie, skryté odkazy, metafory a podobné šílenosti. Ale vůbec si neuvědomují, že třeba za deset let, když si budou vzpomínat o čem ten seriál byl - nevzpomenou si o čem to bylo a jak to skončilo. První věc co si vybaví budou již na začátku vzpomínané postavy. Každý z nás co to alespoň trochu sledoval si oblíbil určité postavy. A na tyhle postavy a jejich příběhy se bude vzpomínat jako dnes lidé vzpomínají na první Kirky, Han Soly, Esmeraldy, Džeáry, Muldery a Scullyové... Protože tento seriál a obecně všechny seriály byly, jsou a vždy budou o postavách. Zasazení, námět a děj slouží pouze jako rekvizity, které jako samotní Ztraceni (a další jimi předcházející a následující) ukázali se časem okoukají. ()

D.awi.d

Tak je na čase kapku upravit komentář,protože už jsem dospěl do třetí série.První série je naprosto úchvatná a dokonalá (o čemž svědčí to,že prostě nešlo čekat tejden na další díl v televizi a musel jsem si jí sehnat a celou zkoukat),druhá série pokračuje v tom co bylo započato a přináší víc tajemna a temnoty a třetí série je bohužel uplně jiná a taková divná.Tajemno je fuč,John Locke už neni 100% cool loveckej typ,Kate je blbější a blbější,Ti Druzí už nejsou co bejvali,některé sympatické postavy nejsou vůbec(to byste rádi věděli,kdo umře,co ?)... nebo aspoň ze začátku je tomu tak,díly 11 a 12 to zase posouvaj tam, kde by to mělo bejt.Nechceme akční nudu,chceme pokračování toho seriálu,kde everything happens for a reason! ;) ()

fojtas

chtel jsem s hodnocenim pockat, nezz trosku zabrednu do lost...a uz snad muzu - je to vyborna prace...vse do cebe zacina zapadat a zivot se zacina vyvijet cim dal vice bizarnejsim zpusobem, vyborne zpracovani, skvela kamera a vymluvne herecke vykony to vsechno je L O S T ()

mirak2

Na už kultovom Loste sa mi najviac páčila paródia od MadTV, ktorú môžete nájsť na youtube. V jej predlohe som dostal dávku stupídneho deja roztiahnutého ako žuvačka, hromadu nudných flashbackov a hŕstku „tajomných“ postáv. Vážne nerozumiem, čo na tomto všetci vidia (okrem Evangeline Lilly).. ()

Threepwood

První série si určitě zaslouží plné hodnocení,druhá serie je už ve své druhé polovině trochu slabší a začátek třetí si u mě zase vylepšil skóre.Jde vidět,že seriál ješte nemá stanovený počet dílů a tak semtam nějaké díly jsou zbytečnější a nudnější než jiné a jde vidět,že seriál není tak geniálně promyšlený jak se tvářil na začátku.Ale i přes všechny výhrady jsem si Ztracené zamiloval,nedám na ně dopustit a těším se na další díly jako malé děcko.Je to jako droga!!! ()

vaeg

Nejoblíbenější postava: Juliet Burke (Elizabeth Mitchell) ... S1: První část úvodní série čerpá z pouhého faktu, že skupina různorodých lidí ztroskotá na tropickém ostrově a doufají, že odsud co nejrychleji vypadnou... Postupem času se však z flashbacků dozvídáme, že tady možná vůbec nejsou náhodou, že jejich minulost je propletena možná víc, než si jsou ochotni připustit a že ostrov vůbec není obyčejným tropickým ostrovem... Každý z hlavních hrdinů je jiný, každý má své temné i světlé stránky a téměř všichni něco tají... Někteří dokonce ani nejsou těmi, za které se vydávají... Série se po pomalejším úvodu postupně rozjede a nabere vyšší obrátky... John s Boonem naleznou uprostřed džungle betonový poklop, Sayid objeví tajemné vysílání a následně Francouzsku Russeou, Claire je unesena "Druhými" a charaktery postav se s přibývajícím časem a faktem, že se z ostrova jen tak nedostanou, mění... Přidejme k tomu neustálé spekulace o víře, osudu a předurčenostech a vzniká závislost, které se prostě nejde zbavit... (8/10) S2: Druhá série seriál prudce mění. Poklop je otevřen, objevují se nové postavy a hrdinové jsou postaveni před nové výzvy a hrozby. Najednou tu máme nové konflikty, spoustu nastolených otázek (ale i některé zodpovězené) a vědomí, že ostrov skrývá něco víc než jen tajemství mechanických zvuků a inteligentního černého dýmu. A tak kromě honiček v džungli (ano, druhá série je výrazně akčnější) poodhalujeme také minulost ostrova, spjatou především s činností záhadné organizace Dharma. O náboženskou a jinak duchovní polemiku ale také nepřijdeme (díky bohu za Eka a Locka). Střety hlavních hrdinů jsou zásadnější, děj graduje a atmosféra houstne. O minulosti jednotlivých postav se dozvídáme víc, o jejich propletení jakbysmet. Děj se stává komplexnějším a ucelenějším především díky síle hlavního vedení, které se na ostrově utvořilo, rozluštit záhadu ohledně počítače v poklopu, touze Michaela zachránit svého syna a odhodlání všech zjistit, co jsou vlastně zač ti „Druzí“. Prostě se už někam směřuje a v každém díle jsme rozluštění záhad blíž. Alespoň to tak vypadá. Závěrečný díl Live Together, Die Alone je pak dokonalým vrcholem druhé série, který sice nic nevyřeší, ale věřte mi, že to co vněm uvidíte, budete rozdýchávat pěkně dlouhou dobu... (9/10) S3: Kdo trvrdí, že seriál s přibývajícími epizodami upadá, neustále se vyplňuje vatou a uměle natahuje, nemá pravdu. Tvůrci jistě na všechny otázky odpovědi znají a v ten správný čas nám je odhalí. Ve třetí sérii ale toho odhalování moc nebude. Seriál opět prudce mění svou podobu, to když se dostáváme do centra „Druhých“, kde jsou drženi Kate, Jack a Sawyer. Na chvilku se odstoupí od typického nadpřirozeného nádechu, ale to jen do chvíle, kdy Locke najde na Ekově holi nápis „Lift Up Your Eyes And Look North“. Seriál přitvrzuje. Zajatci utečou, Juliet se začíná „Druhým“ vymykat z rukou a vrací se Desmond s jeho novou schopností vidět budoucnost. Pronikáme do minulosti „Druhých“ i organizace Dharma a sledujeme finální boj o záchranu a útěk z ostrova, který přeživší stále ještě chtějí realizovat. Od poloviny třetí série se děj nezastaví a bere dech. Dochází k několika konfrontacím mezi „Druhými“ a přeživšími a osudy příslušníků obou skupin se promíchávají. Závěrečné epizody, kdy sledujeme osud Charlieho, který je Desmondem předurčen zemřít, aby zachránil milovanou Claire i ostatní, je pak srdcervoucím vrcholem třetí řady, stejně jako zjištění, že v posledním díle jsme nesledovali Jackův pohled do minulosti, nýbrž do budoucnosti. Tvůrci mají nápadů na rozdávání, jen tak dál! (10/10) S4: Několik úvodních epizod jsem si říkal, že je to tady a seriál čeká pád. Pak ale přišel díl dílů, tedy "The Constant" a už to bylo zase jako za starých časů. Tahle epizoda byla nejen předčasným vrcholem čtvrté řady, ale dost možná nejlepší epizodou dosavadních Lost. A aby toho nebylo málo, vyjasnila se v ní jedna ze zásadních otázek týkajících se Desmonda a jeho cestování v čase. Novotou čtvrté série bylo střídání pohledů do minulosti a do budoucnosti. Flashbacky se týkali především novějších postav, protože minulost našich starých známých nám byla odhalena již dostatečně. Spoustu zásadního jsme ale viděli i v budoucnosti, především pak to, že z ostrova se podařilo dostat šesti lidem, ale ve finále jim to přineslo jen a jen smůlu a tak není divu, že fenomenálně zahraný Jack Shepard propadl chlastu a zajímá ho jedině návrat na ostrov :) Ano, Matthew Fox v roli Jacka válí a vypadá to, že jeho herectví zraje jako víno. Poslední třetina čtvrté řady patří jen a pouze akci. A to pořádné. Konfrontace lidí z lodi s trosečníky i zbytkem "Druhých", zoufalá snaha Jacka splnit, co slíbil a dostat všechny z ostrova nebo třeba Johnova neuvadající snaha odhalit tajemství ostrova, což se mu ve finále podaří. A že je opravdu na co se dívat. Lost změnili svou tvář, poněkud zrychlili tempo (dáno stávkou scénáristů), ale paradoxně jim to možná spíše prospělo. Každopádně zbývají poslední dvě sezony a spousta nezodpovězených otázek, takže i dál je na co se těšit! (9/10) () (méně) (více)

KdG

Nedokoukal jsme to sice ještě do konce ale už teď jsem trochu naštvanej. To co mě bavilo na prvních dílech se vytratilo. (strašidelná atmosféra, záhady, zabydlování ostrova) a místo toho tam furt řešej minulost těch trosečníků. Začíná to být nuda. Jediný proč se na to koukám je ta zvědavost jak to celé autoři vysvětlí. (jestli to vůbec vysvětlí a jestli to vůbec dotočej) ()

Alojs

Byl to dobrý nápad. Roztrhnout za letu plně obsazené letadlo, „vysadit“ na pevninu několik přeživších protikladů a rozehrát podivuhodné divadlo. Vypadalo to jako klišé, jako zapomenutý splávek na hladině. Ale ejhle – maníci z televize si dali chytře dohromady, čím by mohli u současné divácké komunity zabodovat. J. J. Abrams přihodil první poleno, rozvibroval stůl zaťatou pěstí a pročesal ticho slovy: „Věřte mi, na tohle se lidi nalepí.“ A měl pravdu. Téma trosečníků putuvalo médii již odpradávna, bylo vždy lákavé a takřka neokoukatelné – nyní postačilo oprášit staré vzorečky, přizpůsobit se vytuněné generaci, přisypat „trochu“ toho nevysvětlitelného tajemna a zpřístupnit hledí několik hezkých hereckých tváří (viz obsazení Kate, Sawyera a Jacka). Nutno dodat, tvůrcům vyšlo snad vše, na co sáhli. Od castingu až po samotnou koncepci jednotlivých dílů, které jsme se navzdory užívání jednoho a téhož vzorce nepřejedli. A to ani v průběhu třetí série. Ztraceni zarazili kolík vysoko, ale pozor - určitě ne hluboko. ***** Buďme střízliví. Prozíravě. Abychom si později nezpřelámali nosní přepážku. ***** Je vcelku fajn, že nám na ostrově kdosi bubákuje, že se jím prohání divný kouř, že tam řve cosi „sakra velkého“, že jej obývají „Ti druzí“ a že se v každé epizodě vyrojí XXX otazníků – nelze však donekonečna odrážet obavy, zdalipak se vůbec dočkáme adekvátní odpovědi na to vše, co se dělo, děje a bude dít (údajně nás čekají další tři série). Ano, hezky se na to kouká. Bezpochyby. Obálka je konzumní, lokality nádherné a riziko závislosti velmi pravděpodobné. Byť se seriál usídlil na vcelku provařené parcele, úspěch si vydobyl pomyslnou vytrvalostí a líbivou transformací zúčastněných povah. Hrdinové se přizpůsobují životu na ostrově, vzájemně spolupracují, a i když by se „za vodou“ pravděpodobně nesnesli, tady musí. Minulost, oscilující častokrát za hranou zákona, sehrává druhořadou roli. Netřeba vytáčet 911-ku. Ztraceni to mají vymakané. Co epizoda, to určitý konflikt, ošatka flashbacků spjatá s postavou, která v daném úseku kormidluje, náznak rozhřešení a náhlý konec v tom nejlepším, během něhož vyklíčí nejedna podstatná otázka. Každý týden usedáme k televizi a sledujeme „to samé“. Ale jak dlouho, Same? Jak dlouho to ještě vydržíme? **** Zatím se nenudím, hype ruluje a nadějně vzhlížím k bezprostředním dílům. Nicméně – a teď vážně – ty další série mě vcelku straší. Když zohledním trasu, kterou „ztraceni“ urazili od velkého třesku v pilotním díle, říkám si, že nás čekají ještě hóóódně zamotané rošády. Inu, skepse stranou. Počkejme si a uvidíme. ()

LakiyL

Podľa môjho názoru najlepší seriál súčasnosti. Obsah opisovať nebudem, pretože to nie je ani možné :D. Skvelo vypracované charaktery postáv, ich výborne poprepletané osudy, zaujímavé záhady a samozrejme ,,The Island". každá séria sa ako celok zaoberá niečim iným a postupne sa flashbacky zmenia na flashforwardy a dokonca flash-sideways :D ...a práve táto zložitosť robí LOST naj seriálom. ()

Tauk

Seriály jsou v této době fenoménem. A tenhle to jen potvrzuje. Podle mě jeden z nejlepších seriálů, co kdy byl natočen. Každý si díky mnoho postavám najde svého oblíbence a najde si i toho, koho zrovna moc nemusí. Každá postava je něčím vyjímečná a se skvělým prostředím, kde se seriál odehrává, dává dohromady skvělou podívanou. Tajuplný ostrov, flashbacky, rozpory a vztahy mezi postavymi jsou zárukou opravdu skvělého seriálu. Zasloužených 5 hvězdiček. ()

playboy_05

LOST byl pro mě celé roky víc než jen seriál...ale tím závěrem prostě pohřbili vše, co jsem měl rád a čemu jsem věřil...celou dobu nás pánové Lindelof a Cuse nechávali věřit tomu, že to mají celé promyšlené do detailu a my sme se těšili na epický a důstojný závěr tohoto neobyčejného seriálu...oni s námi ale prachsprostě vyjebali...poslední série a vůbec to zakončení je to zrada a plivanec do tváře všem fanoušků, kteří LOST sledovali po celých těch dlouhých 6 let. První dvě sezóny jsou s čistým svědomím za 100%, pak už to jen a jen upadá ()

Lance Reddick zemřel ve věku 60 let

Lance Reddick zemřel ve věku 60 let

17.03.2023

Tvůrce Watchmenů údajně chystá Star Wars

Tvůrce Watchmenů údajně chystá Star Wars

17.03.2022

Dočkáme se rebootu Ztracených?

Dočkáme se rebootu Ztracených?

07.02.2019

Stanice ABC v posledních letech holduje rebootům svých starých hitů, a má dobrý důvod. Z oživené Roseanne se stal v zámoří obří hit a seriál dosahuje vysokých ratingů i po vyhození hlavní herečky a… (více)

Hollywood touží po Abramsovi

Hollywood touží po Abramsovi

04.11.2018

Podle čerstvých zpráv se několik velkých studií v těchto dnech uchází o režiséra a producenta J.J. Abramse (Star Trek, Star Wars: Síla se probouzí). Ten by tak podle všeho měl v nejbližší době… (více)