Reklama

Reklama

Beowulf: Král barbarů

  • Kanada Beowulf & Grendel (více)
Trailer

Obsahy(1)

Krvavý příběh o bitvě válečníka Beowulfa s obrem Grendelem. V této moderní verzi anglosaské epické báje vede norský hrdina Beowulf (Gerard Butler) svou družinu na pomoc starému příteli, dánskému králi Hrothgarovi (Stellan Skarsgaard), jehož království je pustošeno Grendelem (Ingvar Sigurdsson). Jakékoli Beowulfovi pokusy o bitvu jsou však mařeny jeho odmítnutím bojovat. Poté, co se hrdina setká s tajemnou čarodějkou Selmou (Sarah Polley), začíná chápat, že obrova zuřivost je jen odpovědí na bezpráví, kterého se vůči němu král dopustil. Beowulf, který jako voják není vůbec zvyklý váhat, už ale není přesvědčen, že by obr měl zemřít. Bouřlivý příběh o pomstě, loajalitě, soucitu a odpuštění. (oficiální text distributora)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (173)

klukluka 

všechny recenze uživatele

Iluze pátého století po Kristu dokonalá, snad i díky výskytu mystických bytostí, které se musely prohánět pláněmi, z nichž občas zmizel nějaký ten kus dobytka, nebo brázdit moře a brát lidem jeho plody, případně usilovat mořeplavcům o život. Lidé versus oni- trollové a ostatní podobná havěť- dva nesmiřitelné tábory. Pobral jsem všechna pro a proti a propadl kouzlu Gerarda Butlera model 2005 do té míry, že se musím ptát: 57 procent? Opravdu jste viděli stejný film jako já? ()

LordSnape 

všechny recenze uživatele

Severské mýty mají jeden zásadní problém. Už jen jejich děj a potažmo jejich vyprávění bývá velmi stručné. Tudíž dochází k tomu, že hlavní hrdina připluje z moře, chvíli se dohaduje, pak zabije nepřítele, znásilní pár žen druhé znepřátelené strany a zase odchází. To vše napsáno na dvou stranách. Takže je asi velmi těžké natáčet o tom film, který je natáhnut takto na hodinu a půl, přičemž hodinu se zde totálně nic neděje. V Beowulfovi herci navíc vypadají jako bezdomovci, opásají se debilními dialogy, trola Grendela hraje jen urostlý, bezduchý seveřan a bitva téměř žádná. Přírody si člověk také moc neužije, tak sakra na co se mám vlastně dívat? Nerad to říkám, ale digitální Beowulf od Zemeckise měl mnohem větší koule a spád... Prostě všechno! ()

Reklama

blackrain 

všechny recenze uživatele

Beowulf je legendární norský hrdina a válečník, který přijíždí na pomoc svému příteli, jehož království likviduje troll. Severské scenérie byly nádherné. Děj je hodně dynamický. Kostými a kulisy jsou věrohodné. Syrová atmosféra, která byla dobrá, ale chtěla by ještě trošku přidat na syrovosti a více zahustit. Pak by to bylo na pět hvězd. ()

N.Strauber 

všechny recenze uživatele

Byl jsem zvědavý, jak bylo toto historické téma zpracováno. Nakonec jsem ohodnotil slabšími 4*. Filmu nemám co vytknout, ale také nemůžu nic pochválit. Prostě to bylo udělané. Je to film, který člověk jednou vidí a vzápětí na něj zapomene a už ho víckrát vidět nemusí. A od Skarsgårda jsem čekal víc - resp. jsem čekal, že bude mít lepší roli. ()

Phobia 

všechny recenze uživatele

Jako Beowulf bojoval s Grendellem, tak jsem i já po celý film sváděla hrdinnou bitvu - mým protivníkem byl Morpheus, nelítostný bůh spánku. Beowulf zvítězil (ups, spoiler:-)), já musela vyhlásit spravedlivou remízu; nechrápala jsem konstantně a větší část příběhu jsem viděla. Film je dobře obsazený, prostředí vypadalo správně seversky, kostýmy a kulisy se docela povedly (masky mohly být lepší), nadsázka se zajímavě mísila s pochmurností, ale něco tomu prostě chybělo. Možná by stačilo nesledovat "Beowulfa" v hodinách, kdy (slovy poslance ČSSD Krátkého) pracují jen zloději a kurvy... a možná tohle zpracování legendy opravdu postrádalo šmrnc - přinejmenším na choreografii soubojů se určitě dalo zapracovat, Gerard mával mečem, jako když rekreační hráč badmintonu odhání mouchy. Někdy v budoucnu dám filmu druhou šanci, tentokrát vynáším ortel 65%. ()

Galerie (23)

Zajímavosti (5)

  • Přestože se příběh odehrává na území dnešního Dánska, většina natáčení probíhala na Islandu. (Ajka1)
  • Film je volně inspirován anglo-saskou epickou básní o Beowulfovi. (Ajka1)
  • Filmový štáb se po celou dobu natáčení potýkal s velkými finančními problémy a nepřízní severského počasí. O všech strastech tohoto projektu nakonec vznikl dokument s názvem Hněv bohů (2006), který posbíral na filmových festivalech hned několik ocenění. (Ajka1)

Reklama

Reklama