Korejský snímek z roku 2004 Ahobsal insaeng nás přivádí do nejmenovaného městečka v Koreji, na místní základní školu. Zde v třetí třídě vládne tvrdá hierarchie a na jejím vrcholku stojí devítiletý kluk Baek Yeo-min, který je respektovanou autoritou. Zdánlivý klid ve třídě ale naruší příjezd nové žákyně Jang Woo-rim... (jorgus)

Elgin

Velmi silny pribeh deti a jejich kazdodenne starosti a slati na ceste k dospievaniu. My vsetci sme s tym presli a vacsina z nas si rada zaspomina na detstvo. Musim sa priznat, ze korejska produkcia nepatri medzi moje naj, ale tento pribeh bol naozaj velmi chitil za srdce. I ked by som vytkol ten falosny plac, cez to vsetko, ale tento film vo mne doslova vyryl brazdu, potesil a zaroven dojal - bez ziadnych dalsich zbytocnych slov pet hviezd. ()

jorgus

formalne nelze snimku nic vytknout, vse je dobre naladene..detsti hrdinove sympaticti, nekolik zajimavych vedlejsich dejovych linek, uveritelny zaver..ale pro me to vse bylo podane malo osvezujicim zpusobem..chvilkama je tento film jedna velka emocionalni jizda a za chvilku se divak pristihne ze sleduje hodinky..proto nakonec me vychazi prumer..a je to u toho snimku skoda:) ()

elea

Nádherný film plný upřímnosti, dětské atmosféry a bitek. Akorát buďme rádi, že tady učitelé nebijou děti :))) ()

JohnyTrava

No neviem, či nájdem tie správne slova, ale bolo to nádherné. Film o deťoch? Áno, ale v skutočnosti prekreslujúci svet dospelých detskou nevinnosťou. Dráma, zdalo by sa ale práve zasadenie do sveta detí tomu dáva odľahčený nádych kde sa skôr zasmejete než zvážniete. Film, čo každý z nás zažil a vlastné zažíva stále, len tá ľahkosť "mladosti" je pohltená svetom dospelosti. A pre ten je film aj určený so svojimi motívmi, pochod v daždi, kŕmenie králikov, ale aj sporenie peňazí.... Myslím, že zaslúžených 9,5, kedže niekedy to sililo trošku moc. ()

boombang

Kýč jak bič. Děti se chovají málem jak dospělí a deklamují u toho jako na divadle. Dospělí se zas většinou chovají divně a násilnicky. A téměř každý se v tomhle filmu rozbrečí, tudiž musí zákonitě brečet i divák. Jsem dost citlivý člověk, ale tahle vykalkulovaná hra na dětskou romanci, ač místy vypadá dost reálně, mne nedojala ani náhodou. Vysoká hodnocení ostatních uživatelů může omluvit jen to, že dosud neviděli moc korejských romantických filmů. V jejich rámci je tento film jasný podprůměr. ()

RigorMortis

Krásne úprimný film s hlbokými myšlienkami ("Veľký človek musí mať veľké srdce."), v ktorom sa zasa ukazuje majstrovstvo Kórejcov v práci s emóciami bez konskej dávky nasilu vnúteného sentimentu. Kórejská kinematografia mi prirástla k srdcu už pri Nae meori sogui jiugae (dodnes ďakujem človeku, ktorý mi ten film odporučil) a len tak ľahko sa z toho srdca nedostane :) ()

muti

miestami preberali 9 rocne deti na moj vkus prilis dospelacke temy a na druhej strane sa dievcata rozplakali pre malickost (podobne to vidi aj sniper18). niekde som tam citil hranost a kulisy... nastastie bol aspon hlavny hrdina rozumny a nerobil blbosti :p postava Jang Woo-rim bola skvela, z tej herecky bude o par rokov snad riadna hviezda. Vidiet ze to nie je jej prvy film. pacila sa mi scena s Dream/Bream :) ()