Robert Langdon je expert na náboženskou symboliku. Během autogramiády své knihy v Paříži je policií požádán o spolupráci při vyšetřování vraždy hlavního správce Louvru, Jacquese Sauniera, se kterým se měl toho dne setkat. Saunier, kterého střelil albín Silas, totiž před smrtí popsal své tělo i podlahu kolem sebe podivnými symboly. Robert se je snaží kapitánu Fachovi vyložit, objeví se tu však policejní kryptoložka Sophie Neveu, která Roberta tajně varuje, že ho Fache hodlá zatknout za vraždu. Pomůže mu uprchnout a společně s ním se pustí po stopách Saunierových šifer. Vyjde najevo, že zavražděný muž byl dědečkem Sophie a podle všeho patřil k tajné organizaci Převorství sionské, která po tisíce let ukrývá a chrání tajemství svatého grálu. Mezitím Silas, který na pokyn biskupa Aringarosy a vlivné církevní organizace Opus Dei také pátrá po grálu, zjistí, že ho Saunier oklamal a svedl na falešnou stopu. Robert a Sophie uniknou kapitánu Fachemu, posedlému jejich zatčením, a podaří se jim získat da Vinciho šifrovací přístroj kryptex, ukrývající údajně tajemství grálu. Spojí se s britským historikem a milionářem Teabingem, se kterým pokračují do Londýna, kde je čeká nejedno nebezpečí, ale také šokující pravda o tajemství grálu. (TV Nova)

Indigitor

Takovýhle druh filmu rozhodně nenadchne každého. Já mám takovéhle "konspirační" filmy moc rád a proto dávám za čtyři a odpouštím i nějaké ty přešlapy. ()

miki68cz

Film se mi líbil asi proto, že jsem nečetl knihu, kterou všichni vychvalují (teda až na Kleoptaru :-) Miluji atmosféru okolo tajemných spolků a církví. Skvělý Hanks a skvélá slečna Tautou. Nádherná hudba. ()

Peter-1307

Kniha versus film. Presvedčivo v tomto prípade vyhrala kniha a to zásluhou poctivo deštruktívnej práce pána Howarda. Okrem režiséra film má ešte jeden omyl a to Audrey Tautou. Celý film vlastne je jedno klišé a jednotvárnosť. ()

Pitryx

Zajímavé snad jen některými historickými teoriemi jednotlivých protagonistů. Jinak strašně pomalé, děj statický a stále dokola se opakující scény /nález verše, další hledání/. Už jsem se u filmu začal nudit, tudíž mi asi něco uniklo. Stupidní konec nezavdává příčinu k lepšímu hodnocení. Za hudbu /která jediná ve snímku stála za to/ se mi dávat hvězdu nechce. Nechápu, proč se kolem filmu nadělalo tolik řečí. ()

Havala

Musím říct že knihu jsem nečetl, film mě ale celkem oslovil, a potěšil, četl jsem Holy Blood, Holy Grail, takže s tím jsem si to trochu dával dohromady, celkem dobře odsípající děj, rozhodně alespoň na 3 hvězdy. ()

Tuniak DF

Úlohou knihy bolo osloviť čo najviac ľudí, čo najviac poštvať cirkev, čo najviac šokovať. To sa jej aj podarilo. Filmu nie. Až príliš kopíruje knihu, z čoho vzniká guláš scénok idúcich strašne rýchlo a rozkúskovaných na tenké plátky. Tom Hanks sa mi do hlavnej role moc nehodil, ale to môžeme opomenúť... Čo ma však mrzí, je Audrey Tautou, ktorá tu slúži len ako postavička kladúca otázky, aby divákovi niekto mohol objasniť tie a tie veci (tím pádom na vzedalného človeka vyzerá ako totálna krava). Film je až moc povrchný, strašne rýchly. Až tak, že pri pozeraní mám pocit, že v tom momente ešte len dotáčajú na rýchlo scény a hneď mi ich posielajú. Veľké plus za skvelého Paula Bettanyho, ktorý ma jediný vo filme presvedčil. ()

amyth

Já jsem se hrozně nudil - věřím spíše na vílu Zubničku, elfy a Predátora než na Boha a jeho syna Ježíše (protože jejich existence je pořád ještě mnohem pravděpodobnější a také mnohem smysluplnější), takže mi bylo upřímně jedno co se na plátně děje a postavy a děj mě vůbec neoslovily. Hodnocení je tedy spíše za technické zpracování a za herce + za naprosto fantastickou hudbu Hanse Zimmera (opět) ()

Brka odpad!

Keby som v kine nesedela uprestred radu a keby som za to nezaplatila, tak by som odišla už asi po pol hodine. Nuda od začiatku do konca. ()

AlexUnited

Pre mnohých asi sklamanie, pre mňa však rozhodne nie. Film sa poctivo drží knižnej predlohy (možno práve toto mnohých sklamalo), nepostrehol som žiadny nudný moment, má rýchle tempo, s týmto hereckým obsadením to nemohlo dopadnúť zle, problém je že mnohí mali asi prehnané očakávania. Tom Hanks - na prvý pohľad možno trošku netradičná rola preňho, ale inak veľmi veľmi sympatický výkon. Posledná scéna filmu so skladbou Chevaliers de Sangreal od Hansa Zimmera - to bolo niečo kolosálne, nádherné, akoby z iného sveta. ()

BMJackal

Upřímně řečeno jsem na film nahlížel se skepticismem už při úvodních titulcích. Knižní předlohu jsem měl přečtenou dvakrát a nade vše ji miloval. Nejednalo se až o takovou katastrofu, jaká hrozila, ale stejně jsem nemohl překousnout vynechání určitých pasáží a hlavně sníženou koncentraci na motivy postav. Robert Langdon mi v podání Toma Hankse až tolik žíly nerval, jen mi přišel až příliš nedokreslený, ale to bude možná způsobeno čtením dalších knížek od Dana Browna. Tak či tak, vizuální zážitek to byl pěkný (a tím myslím zejména do té doby poměrně neznámou Audrey Tautou). ()

Mercilonka

Celý děj v podstatě akce, ale nudná a suchá. V hodně výrazech jsem se ztrácela a upřímně nevím ani o co šlo tomu blonďatému klukovi, co si ubližoval. Zkrátka a dobře jsem film ani moc nepochopila a nepobrala (a to jsem ho viděla čtyřikrát), takže asi tak dobrý nebyl. Třetí hvězda je za závěrečný Louvre, kdy Hanks poklekne. Z téhle scény mi běží mráz po zádech, jen si na ni vzpomenu. ()

Eruzione

Mnoho lidí se mi svěřilo, že tento film nepochopili. Četl jsem knihu (která je výborná) a z ní jsem všechno pochopil velmi dobře, takže proto jsem velmi snadno pochopil i film. Dana Browna mám rád, píše velmi zajímavé thrillery plné napětí a změn. Určitě to není "odpočinkový" film, je potřeba být neustále ve střehu a na konci pak budete ohromeni. Jinak doprovodná hudba velmi dobře zvolena. ()

MaxForValue

Film ako taký je dosť zlý (predlohu som nečítal). no myšlienka, ktorú sa snaží navodiť je však prinajmenšom zaujímavá. Ono každý, kto videl Pozemšťana či Posledné pokušenie Krista tak vie, že všetko toto je možné, presnejšie, že tých neznámych miest v dejinách je veľmi veľa. Škoda tej celkovej plochosti, film sa dal určite postaviť určite lepšie, aby aj Hanks (Langdon) či Tautou tam nevyzerali ako nejakí náhradníci z lavičky. ()

Barghest

Paul Bettany má na víc, než mrhat svým talentem na uchcané a z prstu vycucané konspirační teorie, v nichž i Tom Hanks působí jako špatně ohoblovaná fošna s třískou v zadku. ()

Horxus

Bettany, Hanks, McKellen a šťourání se ve skandální historii se spoustou krásných záběrů noční Paříže a úžasnou hudbou. Snad jediný film u kterého jsem ty tři hodiny vydržela napjatě sedět bez jediného mrknutí. Perfektní zfilmování fantastické knihy. 100%. ()

Katka232

Na to, že tento film Vatikán zavrhl? Jak se říká: Na každém šprochu, pravdy trochu... :-D Já mám tento film ráda. I když tam jsou nějaké nesrovnalosti, ale je to kouzelné a člověk se u filmu nenudi. ()

Olafsson

Knihu jsem nečetl.. Pro mě jako milovníka historie, náboženství a mystérií to byla fajn podívaná a různé odkazy na historické události a postavy mně přiměly dohedávat si během fimu informace na internetu (nikájský koncil, označení Marie Magdaeny za prostitutku papežem Řehořem I. roku 591...) v druhé půce filmu to zadrhávalo a Audrey Tatou se nejen kvůli svému legračnímu přízvuku na roli moc nehodila... Celkově ale dobrý dojem a motivace trochu se ponořit do studia historie křesťanství... ()

Na mladého Hana Sola dohlédne Ron Howard

Na mladého Hana Sola dohlédne Ron Howard

22.06.2017

Koho čeká Inferno s Langdonem?

Koho čeká Inferno s Langdonem?

19.02.2015

Toma Hankse čeká Inferno