Klíče od pevnosti Boyard

(pořad)
  • Česko Pevnost Boyard (více)
Soutěžní / Dobrodružný / Komedie / Rodinný
Francie, 1990, 370x57-136 min

Scénář:

Claire Barré

Hudba:

Paul Koulak

Účinkují:

Olivier Minne (moderátor), Jean-Pierre Castaldi (moderátor), Sophie Davant (moderátor), Patrice Laffont (moderátor), Tomer Sisley, André Bouchet (více)

Tento pořad je soutěžní show, ve které spolu soupeří dva týmy v různých úkolech. Na splnění daného úkolu mají obyčejně časový limit a vítěz vyhraje právo vstoupit do tygří klece, aby získal peníze. (TV Spektrum)

FireTight

Klasika všech klasik, soutěž mého (a určitě nejenom mého) dětství. S radostí v srdci vzpomínám, jak jsem si všechny díly natáčel na VHS a dělal si svojí malou Pevnost Boyard u nás doma... Škoda, že už se nevysílá! ()

haWranka

Na tohle vždycky vzpomínám s nostalgickým úsměvem. U pevnosti Boyard se pravidelně scházela celá naše rodina a já, coby dítě, jsem byla vždycky úplně vynervovaná (v dobrém smyslu slova). Nedávno jsem si pustila úvodní znělku a běhal mi mráz po zádech. Škoda, že místo těch blbin, co televize teď vysílají, radši nezařadí reprízu tohohle. ()

Armin82

Asi nejlepší a nejslavnější televizní soutěž všech dob,kterou zná snad každý. Jedinou konkurencí byly snad jen Hry bez Hranic,ale i tak je pro mě top, právě tato legenda! Minimálně kvůli té atmosféře určitě. Těžké úkoly,někdy nechutné a někdy opravdu pro velké odvážlivce, to jest Pevnost Boyard. Vysílali to v dobách mého dospívání a já si pamatuju,že to byla jedna z mála věcí,co mě tenkrát vytáhla od kopání do balonu :) 100% ()

Zombiepod

Bez debaty ide o najlepší súťažný program v histórií televízneho vysielania, a som rád, že práve z francúzskej produkcie. Zábavné, reálne, občas mierne nechutné, a napínavé až nad hranicu možností - a to sa jedná len o TV program, ktorý je starší ako ja a som rád, že som ho kedysi mohol zhliadnuť v celej sérii. Zábava pre celú rodinu, a pred účastníkmi klobúk dole, ja by som sa teda na také niečo nedal. ()

Masety

Vždy byla tato soutěž nabitá množstvím nejrůznějších, zapeklitých, ale hlavně efektních úkolů. Navíc tomu hudba, vzezření pevnosti a i spousta různých originálních "detailů", dělaly skvělou atmosféru, což vás rozhodně nemohlo nechat v klidu. Jak v mém dětství, tak jistě i teď, mě pevnost Boyard velmi bavila. Na závěrečný, a zároveň můj nejoblíbenější úkol se sbíráním mincí, jen tak nezapomenu. ()

Jandro

Niet divu, že táto súťaž beží už viac ako 20 sezón. Hoci niektoré disciplíny sa opakovali kedysi príliš často, vždy to malo svoje napätie a humor. Je super, že v každom roku dokážu vymyslieť stále niečo nové a pritom nenarušiť pôvodný koncept. Výnimkou bol azda len rok 2010, keď proti sebe súperili dva tímy o postup do ďalšieho kola. Páčili sa mi aj posledné zmeny, keď Fourasa dali viac do popredia a keď pridali aj interaktívnu miestnosť. Podstatné je, že tam ponechali aj klasické miestnosti ako napr. Excalibur. Škoda, že túto súťaž už dlhšie nevysielala žiadna slovenská televízia. ()

DadysGirl

Ta původní francouzká verze byla geniální... Otec Fura, Paklíč a všichni ostatní byli originál... Napínavá, dobrodružná soutěž, která mne a mé přátele bavila, když nám bylo náct... :) Ze sentimentu občas kouknu na tu novější verzi, ale to už není ono... ()

xenopus

Jeden z nejlepších adventure soutěžních seriálů. Dodnes si pamatuju znělku, dodnes si pamatuju skrčky Paklíče a Pačese i moudrost otce Fura (v originále psáno Fouras). Jo a taky ty tygry a soutěžící rozkládající koule po dlažbě s písmeny. Ve své době výborná soutěž, na kterou jsem se z rodiny netěšil jen já, snad jen Hry bez hranic byly u nás svého času populárnější. ()

papadoce

Táto súťaž nestratila na svojom napätí ani po takom dlhom čase. Strčila by do kapsy nejeden dobrodružný film. Možno jedna z najlepších súťaží ever. ()

dobbin

Naprosto fascinující záležitost, která má všechno - pevnost, klíče, liliputány, tygry, starého mudrce, hlavolamy a hlavně atmosféru, a to neopakovatelnou... ()