Klíče od pevnosti Boyard

(pořad)
  • Česko Pevnost Boyard (více)
Soutěžní / Dobrodružný / Komedie / Rodinný
Francie, 1990, 370x57-136 min

Scénář:

Claire Barré

Hudba:

Paul Koulak

Účinkují:

Olivier Minne (moderátor), Jean-Pierre Castaldi (moderátor), Sophie Davant (moderátor), Patrice Laffont (moderátor), Tomer Sisley, André Bouchet (více)

Tento pořad je soutěžní show, ve které spolu soupeří dva týmy v různých úkolech. Na splnění daného úkolu mají obyčejně časový limit a vítěz vyhraje právo vstoupit do tygří klece, aby získal peníze. (TV Spektrum)

J. K. Lister

Byl to jeden z prvních u nás asi nejsledovanějších pořadů o hrdinech, kteří museli najít určitý počet klíčů, aby dosáhli svého poklady. Za zmínku stojí bezvadný moderátor pořadu, který se mi zdál asi nejsympatičtější ze všech, než z pořadů, které v poslední domě vysílá stanice Prima Cool. ()

pegtr

Nejlepší soutěž v dějinách.Skvěle propracované úkoly,zábava,liliputáni,neuvěřitelná stavba,postavy a nezapomenutelný soundtrack dělá z této soutěže něco neuvěřitelně dobrého.Jasných 5 hvězd. ()

Naby

Na zahnani nudneho odpoledne dobry. Osobne bych si to ale radeji zkusil, nez na to koukal. Jinak povedena zabava 3*. ()

petrasek

Sledoval jsem tuto soutěž, když mi bylo asi 7 roků. Nicméně znělku si pamatuji dodnes. Naprosto nejlepší instrumentálka v dějinách kinematografie. Bohužel už si moc nevybavuji jak ta soutěž tehdy probíhala, každopádně ta novodobá verze s hrozným dabingem (proč tam ten dabing vůbec je?!) je celkem o ničem. ()

Mark1983

Kdysi jsem pár dílů viděl a nenudil jsem se u toho, ale časem se to prostě okouká a je jedno, jaký úspěch to při svém uvedení mělo. ()

Óčko

Tak toto je jedna z nejlepších soutěží, které se kdy v televizi vysílaly. I já jsem ji hltal díl po dílu. Fandil celému týmu, těšil se na získávání klíčů uprostřed milionu švábů, při přelézání točících se válců, zápasů v bahně. Ať žije Paklíč a doufám, že se to bude vysílat znovu!! Určitě bych nebyl sám, kdo by si je nenechal ujít. ()

Prezident5

Nejlepší soutěž mého dětství. Soutěžící nejdřív plnili různé úkoly a po splnění dostali klíč. A kdo disciplínu neudělal, byl zavřený do klece a později tým soutěžil o vyproštění svých kolegů. Až tým dostal 7 klíčů, šli na hledání indicií a dalších hesel, které jim pak pomohli při řešení hlavní tajenky. Až vypršel čas pro hledání indicií, šli na sestavení tajenky. Když uhodli tajenku, u nějaké klece se začaly sypat zlaté mince a během minuty nebo tak nějak měli soutěžíčí sebrat co nejvíc peněz. Přestože většina soutěží se po čase omrzí, tohle by mě bavilo dodnes. Možná i proto, že pravidelně obměňují soutěžní disciplíny. Nejvíc se mi líbily ženy zápasící v bahně. ()