I tvrďák si může na Korsice vylámat zuby... Hlavní postavou typické francouzské bláznivé komedie je pařížský soukromý detektiv Jack Palmer (Christian Clavier). Má o sobě velmi uspokojivé mínění a úkol, který dostane, totiž najít jakéhosi Ange Leoniho (Jean Reno) a doručit mu zprávu o dědictví, pokládá za čirou rutinu. Jenomže to ještě netuší, že Leoni žije na Korsice a jako správný Korsičan šéfuje hnutí za nezávislost, které si pohrává s teroristickými metodami. O tom, že přecenil své síly, se Palmer přesvědčí bezprostředně po příjezdu na ostrov. Korsika je totiž místo mimořádně specifické, kde, zdá se, platí úplně jiné zákony než všude jinde. Palmerova snaha najít „dědice“ se mění v sérii nehod, únosů, katastrof a komických střetů s policií i separatisty. Přestože ho tato mise málem připraví o zdravý rozum, Palmer nakonec Angeho najde, ale jen proto, aby pochopil, že věci nejsou tak, jak se jeví, nebo jak mu bylo vysvětleno. A co ta půvabná Angeho sestra? (Česká televize)

Lacike

Komedia v ktorej je humor zalozeny na neznasanlivosti Francuzov a Korzicanov. Cize z realii, ktore su pre ostatnych nepochopitelne, kedze sa väcsinou nejedna o nejake vseobecne narazky. Komediu o neznasanlivosti Bratislavcanov a Kosicanov by mimo Slovenska asi tiez nepobrali. Takze ani skvela ustredna dvojka to uz nedokaze zachranit, ale par vtipov, ktore ma neskutocne rozosmiali, sa tu najde, takze za jedno pozretie to stoji. Ustredna dvojka odvtedy natocila aj ovela horsie komedie. 5/10. ()

skarsely

Korzicky priprad som videla 1x pred par rokmi. Mila komedijka, hlavne pre milovnikov J. Rena+Claviera. Po zhliadnuti filmu som si slubila, ze sa raz na Korziku dostanem. Stalo sa. A potvrdzujem ... je to tam velmi podobne ako vo filme, sudrzny kraj. Film ukazuje krasnu korzicku pospolitost, vyjadrovanu castokrat liberalnymi piesnami, a dych/vyrazajucu prirodu. Pobavi vtipkami francuzskeho humoru, a uzasnym Renom... Len sa divim, ze tam nespomenuli Napoleona ... :) ()

Faidra

Dobře, dobře, já před namířenými hlavněmi kritiků uznávám, že to žádné umění nebylo. Ale zábava ano, a to zábava s výborně se doplňujícími Clavierem a Renem. A zábava odehrávající se na mém nejmilovanějším a nejsvéráznějším ostrově, kde je dobrým zvykem na tabulích s dvojjazyčnými nápisy (francouzskými a korsickými) ty francouzské zamáznout nebo radši rovnou prostřílet. Tolik k francouzsko-korsickým vztahům. ()

petaspur

Najít na Korsice pana Ange Leoniho nemůže být pro zkušeného soukromého detektiva Jacka Palmera nejmenší problém. Palmer je o tom zcela přesvědčen, ale realita svérázného ostrova ho zlehka zaskočila. Všichni se tam mezi sebou znají, mezi většinou z nich je nějaký příbuzenský vztah, nikdo nikomu cizímu nic neřekne a každý správný Korsičan je terorista bojující za svobodu ostrova. Palmerova suverenita se rychle bortí, úkol se najednou zdá být nesplnitelný a Ange Leoni si v poklidu dál šéfuje všem akcím, při nichž vede k trhavině zápalná šňůra spletená z dámských tampónů. ()

Rex Mundi

UPDATE: Po tom, čo bol Korzický prípad v októbrovú nedeľu 2012 v TV a pozrela som si ho znova (i keď nie od začiatku), povedala som si, že dostane 4*. Možno som mala vhodnejšiu náladu ako predtým, ale tentokrát som sa smiala na každej ironickej narážke aj na vtipoch. Buď dementniem alebo som pri prvom pozeraní bola zaujatá. V každom prípade, tento film obsahuje všetky tie milé francúzske ingrediencie, ktoré mám na ich komédiách rada. /// Starý komentár za 2* (z roku 2005): Chvíľu to vyzeralo, že to bude klasická bláznivá komédia zohranej dvojice Reno-Clavier. Ale naozaj nie dlho. Hneď ako pochopíte, že to bol len klamný prísľub a sen, pozvoľna sa film mení na chaotickú a kvázi akčnú humoresku. Tá prehnaná kopa vtipov na adresu francúzsko-korzickej rivality, či hlúposti teroristov vyznieva veľa krát naprázdno - práve preto, že je tých vtipov priveľa a tých svižných a neumelých málo. Bez dobrého scenára ani Reno a Clavier z potkana neuvaria kurací vývar... ()

• Snímek byl natočen na motivy příběhu "La Bande Dessiné" z komiksové série "Jack Palmer" René Pétillona z roku 2001. (Terva)
  • Natáčení probíhalo na Korsice ve Francii. (Terva)