Nic na světě není pouze černobílé. Až na jedno místo - americké městečko zázraků Pleasantville. V Pleasantville nikdy neprší, nikdy se zde neobjevuje nenávist, agrese a nebo slzy. Ale také zde nikdy nikdo nespatřil vášnivý polibek nebo rudou růži. Až do doby, kdy se tu objevili sourozenci David a Jeniffer Wagnerovi... (Warner Home Video CZ)

xEvilDeadx

Film, který nemá chybu (doslova) a ničím mě neštve a neotravuje, citove nevidírá, nejsou v něm dojáčky a jeho hlavní hrdinové jsou sympatičtí a děj není nezajímvý - to je dnes rarita! ()

Zofan

Hezké na pohled. Zábavné. Odkaz na dění v tehdejší době. K zamyšlení. Přesto nějak jen na jedno shlédnutí. 70% ()

Bublushka

Nádherný dokonalý film plný poučení. Když jsem se na něj dívala poprvé, vůbec jsem nečekala o čem bude a brala jsem to spíše jako další jednoduchý film, který mi jen zpříjemní jeden večer. Ale pak se rozsvítila první barva a z filmu se náhle stalo něco zajímavého. Od té chvíle jsem film hltala očima a v duchu se radovala nad skvělou a originální zápletkou a zpracováním. Černobílý obraz, který se rozzařuje, když lidé dělají co chtějí mi učaroval. Vše v městečku Pleasantville působí roztomile a malebně a tak dokonalo to poukazuje na dnešní náš svět. Na problematiku konzumu a těžkosti prosadit sám sebe. To co film podává a předkládá nejde od začátku čekat, ale stojí to za to. I přes rozporuplný konec, kdy se objevuje spousta otázek (třeba co bude se sestrou hrdiny, když je tam a on zpět, jak tam teď ubíhá čas a jak se vrátí) a trochu nepovedená závěrečná scéna s matkou, kterou, ale hrdina trochu zachraňuje, film stojí za to. Film je skvělý, originální a plný poučení. A já si ráda znovu a znovu užiju to skvělé pučení barev... ()

HJ-FILIP

Film s příjemnou hudbou, která nepostrádá hlubší myšlenku. Místy jsou v něm chyby a druhá půlka už nemá takovou šťávu, jak to obvykle bývá, ale přesto koukatelné. ()

Jan.Hulek

Krásná ukázka zkombinování černobílé a barevné,v decentním a nápaditém příběhu,odehrávající se takřka v seriálu pochodujících robotů,kterým se dá ale vdechnout barva a život.Za mě plný počet bodů,Tobey Maguire jako vždy skvělý a snímek decentní a příjermný s dobrým a originálním nápadem. ()

Jarsey

Vynikající, originální a na svou dobu technicky dokonalý snímek! Jen ten Tobey Maguire je trochu moc přechytralý, ale co se divit, když zná seriál nazpaměť! Nebudeme se zabývat detaily a fakty, co by se vlastně stal ose seriálem, když se tam vše změní, jestli je někdo ze spolužáků v té televizi neuvidí... Sice se nějaký rejpal najít může, ale proč si kazit příjemný snímek takovými analýzami? Pro mě je to film, který mohu vidět nejednou a i když na mě žádná z postav neudělala onen WOW efekt, stejně stojí za hezky strávený večer! ()

VelkejViktor

První polovina filmu je famózní, přesun do černobílého světa a jeho poznávání se mi strašně líbilo. Postupné vybarvování a změna stereotypního života obyvatel Pleasantville je taktéž super a k tomu skvěle zapadající komediální situace. Tobey Maguire svou roli vůbec nezahrál špatně, ale na Jeffa Danielse jako majitele soda shopu nikdo nemá. K dokonalosti však chybí lépe zvládnutá druhá část snímku a jeho závěr, který se od užívání vizuálních efektů a komediálních situací více přiblížil k dramatu a k vzájemné "nelásce", která je bohužel v běžném životě na denním pořádku. To však nemění mé hodnocení, i když těch 5 hvězd je trošku ušmudlaných :). ()

Trucker

Námět zajímavý, technické zpracování originální, ale ta hysterická ufňukaná kravka v hlavní roli byla pro mě natolik nesnesitelná, že jsem to nedokázal dokoukat. ()