V jako Vendeta

• USA V for Vendetta (více)

Kdo je muž skrývající svou zjizvenou tvář pod maskou? Hrdina nebo šílenec? Osvoboditel nebo tyran? Kdo je V? A kdo se k němu přidá ve snaze zlikvidovat totalitní režim, který ovládl jeho národ? Od tvůrců Matrixu přichází V jako Vendeta, napínavá a nekompromisní vize budoucnosti podle komiksu Alana Moorea. Natalie Portman v roli Evey, obyčejné dívky, která musí rozhodnout, jestli se její hrdina nestal vetší hrozbou, než jsou ti, proti kterým vede válku. Hugo Weaving jako V – silný, charismatický bojovník za svobodu, hnaný touhou po pomstě na těch, kteří ho znetvořili. Stephen Rea v roli detektiva, který se zoufale pokouší V dopadnout dřív než rozpoutá revoluci. Sázky na vítěze rostou. Napětí stoupá a doutnák byl zapálen. Kterou ze stran zvolíte? Ve světě V neexistují střední cesty. (Magic Box)

lskala

Originálně pojatý snímek. Tvář Hugo Weavinga se na plátně neobjeví ani na chvilku, ale přesto z něj sálá velké a nepřehlédnutelné charizma. Tomu já říkám herectví! Natalie Portman v jedné ze svých povedenějších rolí! 65% - 3*** ()

Yeosol

Příjemná, zajímavá a hlavně netradiční komiksová změna, oproti třeba Spider-Man 1-2-3, Iron Man či Neuvěřitelný HULK. ()

widla

Dle mého dobře vykreslené drama o tom, jak se všechno může zvrhnout díky jednomu dobře mluvícímu Anglánovi... Je to až děsivé, jak může jeden maniak zmanipulovat celý národ... No ale díky V víme, že se vždycky najde někdo, kdo bude bojovat :-).. ()

mohamedsfinger

Nebylo to nějak akčně úchvatné, ale za myšlenku, hlas Huga Weavinga a Natálku, které to sluší i bez vlasů, si V zaslouží své čtyři. ()

B26354

Film není tak špatný, ale NENÍ adaptací komiksu V jako Vendeta. Přebírá jeho výstavbu, některé motivzy a symboliku (mnohé se z ní nicméně ztrácí, kupříkladu už jenom symbol V v kroužku je něčím mnohem míň). V zásadě je ploší, přitom ale aktuálnější (komiks není přímo neaktuální, jenom se nedotýká oněch ožehavých témat tak současným způsobem). Tento film je o USA a terorismu, a já nechápu, proč si tvůrci nemohli vymyslet vlastní postavy a svět a museli převzít Moorovu nejednoznačnou vizi fašistické Británie a osamoceného bojovníka Anarchie. ()

Maynard.

Politika společně s komixem? Ano! Naprosto jasnejch a silnejch 5*. Jakožto velký komixový fanda sem krapet neobjektivní, no ale tenhle kousek je naprostá špička mezi těmito filmy. Vůbec nevadí, že se za celou dobu objeví jenom pár fajtů. Ale když už se objeví, tak stojí za to! Hugo Weaving svým podmanivým a místy až uhrančivým hlasem vytváří společně s brilantní Natálkou, který to sekne i bez vlasů, obrovsky chytlavou dvojici, na kterou se dívá uplně samo. Vize budoucnosti, ať už katastrofické nebo ještě více katastrosfické sleduji vždy s velkým napětím. A musím přiznat, že vize Jamese McTeigue diktátorské Anglie, se mi tůze moc zamlouvá. Z "fúrera" jde velký strach, a je zajímavý, že se celou dobu objevuje pouze na obrazovce v obrazovce :o). Když ho na konci jeho dvorní zrůda mr.Creedy dovleče krapet "upravenýho", tak už tolik strachu nenahání. Lidi by se neměli bát své vlády, vláda by se měla bát jich! Ano, V jako Vendeta se povedl a já nemůžu a ani nechci dát nic jinýho než plnej počet čistých jako kříšťálově čistý kristal :o)) ()

Šakalík

Stylově nesmírně zajímavý snímek plný zkazek o totalitě a bezpráví na straně jedné a touze po svobodě a pomstě na straně druhé. Totalitní režim vrchního kancléře je zde vystavěn takovým tím „západním“ stylem (ze všeho nejvíc asi připomíná ten nacistický), takže je značně odlišný od toho „orwellovského“, tak jak jej známe třeba z filmu 1984. V tomto srovnání působí režim kancléře Sutlera poněkud unyle a bezzubě, pač kromě pár propagandistických žvástů a zastrašování vlastního obyvatelstva se na nic kloudného nezmůže. Á propos vrchní diktátor. Tuhle roli si střihl John Hurt, který si zahrál právě ve filmu 1984 a zde tedy vystupuje v podstatě v naprosto opačné roli. Jak vidno, dobrý herec dokáže zahrát oběť i tyrana. Ale zpět k filmu. Maskovaný mstitel a veřejný buřič V používá malebný knižní jazyk a jeho mluva plná vznešených kudrlinek a shakespearovských replik uchvátí nejen Natalii Portman, ale také nejednoho milovníka navýsost kulturního jazyka. Tento film v sobě nese spoustu silných morálních poselství a přestože může (především u západního diváka) vyvolat pocit obdivu k anarchii, jedná se o obsahově nesmírně cenný kus. ()

The Viper

To zase konečně dávali něco v TV, u čeho jsem prostě musel zústat. Natalie Portman žeru skoro v každým filmu a maskovaný mizera/hrdina, taky skvělý. Celkově na mě snímek působí tajemně a nevyzpytatelnou atmosférou. Klidně bych jsi to zopakoval na DVD._90% ()

Michelle75

Herci, prostředí , atmosféra to všechno má jen samé plusy a vzhledem k tomu, že se jedná o pro mě neoblíbené téma, tak musím říct, že jsem se upřímně bavila, navíc mě vůbec nerušila ta maska bez mimiky, stačilo poslouchat jen hlas a sledovat pohyby těla. ()

Babous

Drama popisující vzpouru jedince proti totalitě, jakési nové 1984. Dobré herecké výkony, dobře využitá klasická hudba, řemeslně dobře zpracováno, ale chybí tomu jakási jiskra. Komiks není ani lepší ani horší, je prostě jiný... Český dabing mimochodem zkazil největší překvapení celého filmu. ()

OughJay

Idea je hodná zamyšlení, maska se stala symbolem užívanym i v dnešní době hojný nespokojenosti lidu s jeho demokratickejma vládama a pořád vzbuzuje spousty emocí, ale provedení pokulhává... Úvod sice dal vzpomenout na román 1984 od George Orwella, kde všechny vidí Velký bratr, potom se ale atmosféra vytratí a dlouho tomu filmu nevěřim ani nos mezi očima, natož nějakou totalitní atmosféru. V porovnání s např. Equilibriem je na tom Vendeta hodně mizerně. Věci se hnou kupředu až když Natálka procitne, ale i potom je to strašně nemastný, neslaný... Naprosto klíčovou se tak pro tenhle film stala myšlenka boje jedince proti totalitě a poměrně hluboký filozofování. Jeho ostatní stránky, a mám na mysli hlavně režisérskou a vizuální, ale absolutně propadly. V jako Vendeta mi nicméně na 150% utkví v paměti na hodně moc dlouho... ()

klukluka

Scénář sester Wachovski Brothers výborný, režie za ním krapet pokulhávala. Měly si to holky natočit samy a nemělo by to (třeba) chybu. Takhle to na mě bylo moc patetické, strnulé, sterilní... Líbilo by se mi to syrovější. Ale popis zrodu tupého stáda výborný. Korán jako symbol svobody ducha pomíjím. ()

Circumscriptor

"The building is a symbol, as is the act of destroying it. Symbols are given power by people. Alone a symbol is meaningless, but with enough people, blowing up a building can change the world." Geniálny proanarchistický film v geniálnej réžií; jedna z najlepších komiksoviek na svete. ()

PALINO

Rodinka comicsových filmov sa nám týmto zaujímavým počinom rozrástla o ďalšieho člena, ktorý sa aj napriek svojim nepochybným kvalitám nezaradil v mojich očiach k absolútnej špičke žánru. Režisér James McTeigue ale odviedol slušnú prácu, vynikajúci príbeh sa mu podarilo obliecť do nápaditého a štýlového kabátu, čo je pri debutantovi príjemné konštatovanie. Ja osobne veľmi nepatrím k akciuchtivým divákom, ale v tomto prípade by som viac akcie určite privítal, lebo aj to málo, čo tu možno vidieť, stojí za to a napríklad taký nápad s odrážajúcimi sa siluetami dýk je vynikajúci a hlavne veľmi efektný. Scenár je ale napísaný skutočne dobre a tak nás V ako Vendeta dokáže pohltiť bez ohľadu na to, či na plátne vidíme akciu, výbuchy alebo kľudné scény. Určite na tom majú svoj podiel i výborní herci v hlavných i vedlajších úlohách. Natalie Portman hrá dobre ako obvykle a Hugo Weaving hrajúci celý čas v maske zase vytvoril vskutku nezabudnuteľnú postavu, vo svojej (myslím, že už kultovej) maske sa nestráca a nedovolí jej, aby ho pohltila. Celý film mi trošku pripomenul Wimmerov Equilibrium s Christianom Baleom v hlavnej úlohe, ktorý považujem za celkom vydarený film a V ako Vendeta je v porovnaní s ním ešte veľkolepejšia, prepracovanejšia i zábavnejšia. A povedané slovami školskej klasifikácie, McTeigueho film je naozaj V ako Veľmi dobrý. ()

uzzi

Od tohoto filmu jsem čekal hodně. Bohužel nenaplnil nic. Pokud jde o myšlenku její zaklad je dobrý, bohužel sdělení je dosti špatné. Akce je zde málo a nic co by stálo za zapamatování (žejo Matrix), hlavní postava mě nepříjde nijak super, co na tom že ji hraje Hugo "Smith" Weaving, pokud má na obličeji tu trapně vypadající masku a on jí má stále, moc toho nezahraje. Zůstavají jen gesta a skvělý hlas, to je také jediné, na co se z hlavní postavy dá koukat. Výsledkem je dost rozplizlý děj s občasnou zábavou a nulovým dopadem. ()

casioa....

tá tvár neni---to----čo som JA !!!! replika jak hovado......proste pravda!!!! a kto je vlastne "V"??????je---BoL ---BUDE -----MnoU...tebou....kýmkoľvek!!!!!! +++++a ako RENTON hovori:::: VIvA ´LA REVOLUCION!!!! ()

Zemřel legendární John Hurt z Vetřelce

06.09.2014

Wachowští, sci-fi, Natalie Portman

Wachowští, sci-fi, Natalie Portman

07.01.2012

Lákavá kombinace. Andy a Lana Wachowští nedávno ve spolupráci s Tomem Tykwerem dotočili adaptaci objemného, cenami ověnčeného románu Cloud Atlas, a nechtějí ztrácet čas. Jejich čerstvá novinka má… (více)