Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Žít naplno, jenom tady a teď. Filmové zpracování slavného muzikálu ověnčeného Pulitzerovou cenou... Muzikál Rent měl premiéru v roce 1996 na Broadwayi a zaznamenal fenomenální divácký úspěch. Jedná se o netradiční rockový muzikál Jonathana Larsona, který volně vypráví příběh klasické Pucciniho opery Bohéma. Na broadwayských jevištích vydržel dlouhých dvanáct let a jako jeden z prvních představil na scéně homosexuální a bisexuální postavy. Mírně upravený děj představil v roce 2005 stejnojmenný film v režii Chrise Columbuse. Ten zachycuje život skupiny mladých kontroverzních umělců během jednoho roku v bohémské newyorské čtvrti East Village. Mladí vyděděnci se snaží přežívat ve zrádném světě peněz, drog a AIDS. V hlavních rolích se představila většina členů původního broadwayského obsazení, výjimku představují pouze Rosario Dawsonová a Tracie Thomsová. (Česká televize)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (83)

Vědma 

všechny recenze uživatele

Dávám plné hodnocení, protože jsem byla natolik nadšená přenosem tohoto muzikálu, nebo spíš opery, z Broadwaye a natolik ve mě ještě rezonuje, že mě nadchlo i toto zfilmování. Snad mi tady chyběly potlesky po jednotlivých písních, které vyjadřovaly moje pocity. Někteří herci se mi líbili lépe v divadelní verzi, třeba Mimi tam byla více andělsky hříšná než Rosario Dawson a taky pěvecké výkony naživo měly větší sílu. Jinak si ale myslím, že se toto zpracování povedlo. Divadelnost je tady přiznaná a exteriérů moc není. Ale třeba čísla v metru nebo v kostele jsou zrežírované dobře. A Roger na skále v západu slunce mi silně připoměl Johna Bon Joviho. ()

castor 

všechny recenze uživatele

Five-hundred-twenty-five... Kontroverzní muzikál, překvapivě řízený ze stoličky sentimentálně komediálního specialisty Chrise „Harry Potter je Sám doma“ Columbuse, si i přes svoji melodickou jednoduchost získá široké pole nekomerčních diváků, protože právě tady absolutně schází hýřivé exhibice kostýmní stylovosti á la Moulin Rouge a celé to vypadá jako 30 let stará nahrávka ze zaprášeného pultu. Kdekdo z hrdinů z nižších vrstev tu má AIDS (skvělá scéna umírajících v kruhu), nemá na nájem, je homosexuál nebo si pravidelně píchá, především jde ale o lásku a prachobyčejné mezilidské vztahy. Jsme totiž v New Yorku, nikdo z nich nemá peníze a každý to řeší po svém (v tomhle kontextu potěší ohnivá davová scéna z úvodu nebo sexy taneční vystoupení Rosario Dawson – prakticky jediná známá tvář z hereckého ansámblu). Není tu ani ryze hlavní postava, všichni se vzájemně doplňují a proplétají. A i když jsou jejich osudy příběhově prosté, mají co říct. Nemůžu si ale pomoct, že si toho ambiciózní Columbus vzal na svá bedra příliš a viditelně mu to mnohdy dře jako zrezivělý řetěz a emocionálně nezasahuje vždycky tak, jak by si zřejmě přál. Bohémy jsem rád ochutnal, ale příště si dám zase něco jiného!! Budu tentokrát přísnější, takže ***. ()

Reklama

Falko 

všechny recenze uživatele

Moj oblubeny reziser rodinnych filmov Chris Columbus (SAM DOMA 1,2, MRS. DOUBTFIRE - OTEC V SUKNI alebo prve dve casti HARRYHO POTTERA) si odskocil na uplne iny zaner a to na narocny muzikal. Ja osobne obdivujem choreografiu pri muzikaloch, ako vsetky tance spolu so spevom musia do poslednej sekundy zapasovat spolu s hudbou. Pri muzikali ROCKY HORROR PICTURE SHOW som si oblubil alebo vytipoval jednu pesnicku a aj v tomto muzikali sa mi pacili asi tak dve. Tie ostatne boli na mna az prilis rockove, alebo sa mi jednoducho nepacili. Ale na druhej strane mal celkom pekny pribeh o mladych ludoch, ich problemoch s platenim najmu alebo s laskami, pricom sa film odohraval v priebehu jedneho roka od 24.12.1989. Pacil sa mi napr. tanec a spev na stole v restauracii, kde na moje prekvapenie si spomenuli i na Vaclava Havla. Rosario Dawson si zahrala aj vo filmoch KIDS, MUZI V CIERNOM 2, 25 HODINA, VITAJTE V DZUNGLI alebo v SIN CITY a Taye Diggs napriklad vo filmoch GO, DOM NA HAUNTED HILL, EQUILIBRIUM alebo CHICAGO... 10.07.2008 ________ Anthony Rapp - (Mark Cohen) +++ Adam Pascal - (Roger Davis) +++ Rosario Dawson - (Mimi Marquez) +++ Jesse L. Martin - (Tom Collins) +++ Wilson Jermaine Heredia - (Angel Dumott Schunard) +++ Idina Menzel - (Maureen Johnson) +++ Tracie Thoms - (Joanne Jefferson) +++ Taye Diggs - (Benjamin Coffin III) +++ Hudba: Rob Cavallo, Doug McKean, Jamie Muhoberac, Tim Pierce +++ Produkcia: Robert De Niro +++ ()

Doudis19 

všechny recenze uživatele

Hodně netradiční, v dobrém slova smyslu muzikál, z prostředí New Yorské lůzy. Netradiční zejména z důvodu postav. Kde jinde by jste mohli najít lesbičky, gaye, trancky nebo H.I.V. feťáky v hlavních rolích!? Krásný je především kontrast stylu hudby s tragickými osudy hrdinů. Songy zní tak optimisticky a jsou překypující energií navzdory tomu, že o lásce právě zpívá H.I.V. pozitivní pár. V oblasti muzikálů, jeden z nejvýraznějších zážitků. ()

mat.ilda odpad!

všechny recenze uživatele

Nemělo se to jmenovat spíš Špinavci, Socky, případně Nuly? Když zapomenu, že místo obdivu k zneuznaným umělcům jsem pod tlakem štítivého odstupu, který nastoupil hned po úvodní, a jediné zajímavé, písni (jsem tak úzkoprsá, že od muzikálu obvykle očekávám tak dvě, tři špičkové skladby) měla nutkání jít si umýt ruce antibakteriálním mýdlem a očistit kliky, nemohu pominout obsazení, ve kterém jsem ani za svitu baterky nenašla jedinou sympatickou postavu, nemluvě o vyčpělém pseudouměleckém koktejlu, namíchaném ze sociální kritiky a lásky všeho druhu... No a za tu šílenou bučící performanci bych Maureen nechala chcípnout hlady, prosím... ()

Galerie (46)

Zajímavosti (20)

  • Původcem pouličních scén natáčených 16-ti milimetrovou kamerou je blízký přítel Jonathana Larsona, dokumentarista Edward Rosenstein, který byl také inspirací pro postavu Marka. (Matty)
  • Taye Diggs (Benny), Wilson Jermaine Heredia (Angel), Jesse L. Martin (Collins), Idina Menzel (Maureen), Adam Pascal (Roger) a Anthony Rapp (Mark) – ti všichni hráli i v původním broadwayském muzikálu, který měl premiéru v roce 1996. Ve filmu mají stejné role. (Matty)
  • Když spolu hovoří Mark a Roger krátce po zavolání Markových rodičů, v pozadí můžete vidět plakát ke Kurosawově filmu Ran (1985). Kurosawa je rovněž zmíněn v textu písně „La Vie Boheme“. (Matty)

Související novinky

Další biografie na obzoru

Další biografie na obzoru

13.08.2008

Amerika posledních pár měsíců žije volbami a tím, že je tu dost reálná možnost, že se prezidentem momentálně asi nejmocnějšího státu na světě stane Afroameričan. Politika zkrátka hýbe celým USA a… (více)

Reklama

Reklama

Časové pásmo bylo změněno