Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Akční
  • Komedie
  • Drama
  • Horor
  • Animovaný

Recenze (1 323)

plakát

Godzilla Minus One (2023) 

Dobře. Technická stránka nadstandartní, na mimo hollywoodskou produkci. A má to i pár hodně fajn momentů. Ale pořád se jedná o asijský film, se všemi těmi totožnými ksichty, přestřelenými emocemi a nesmyslným chováním ústředních postav.

plakát

Karlos (2024) odpad!

Varování! Máte-li IQ vyšší jak průměrný primát, náplň vašich víkendů se nepohybuje v rozmezí od poměřování si míru napadenosti kutilem domácím svých dvacetiletých škodovek na vesnických "tuning/drift" gay srazících, po gangsta-rap večerní křepčení na nevkusnou, českou, moderní rádoby "hudbu", která jen dokládá úpadek naší hospodské kultury, pak věřte, že Karlos pro vás bude stejně iritující zážitek, jako sedět v busu za bandou výrostků a poslouchat jejich drsný ego-maniakální rozhovory, trapně prolnuté špatnou angličtinou o existenciálních tématech typu: "Anička nemá nejnovější i-phone = je chudá a bezcenná". Slibům, že se bude jednat o nestranný dokument mírně nadprůměrného zápasníka, který se stal vzorem české lůzy respektive sociální spodiny, nemohl věřit nikdo, kdo si v dnešní zvrácené době ještě udržel všech pět pohromadě. Bohužel výsledek je ještě daleko horší. Nejenom že v úvodu a následně ještě několikrát z Karlových úst zazní:" na to se mě neptej, to v tom nechci!", čímž padá i ta nejnepravděpodobnější možnost, že by se šlo tzv. "pod povrch", ale v podstatě se nejedná ani o dokument. Nepřekvapivě si Karlos po všech těch porážkách zaplatil sebe-motivační video, které ho bude i nadále udržovat v sebeklanu, že by o něho mohl stát i někdo jiný než Ondřej Novotný. PS: Když vidím, co si taková lidská zrůda může za krvavý peníze pořídit exotických zvířat, musím řict, že česká odnož ochránců zvířat funguje asi jako ochranka ústavních činitelů na Slovensku.

plakát

Nech svět světem (2023) 

Ona ta šikana studií, směrem k tvůrcům má něco do sebe. Když pak člověk vidí, jak se rádoby umělec za kamerou 150 minut ukájí v sice hezkejch, ale naprosto zbytečnejch, děj neposouvajících obrázcích, nějakou tu korigující varovnou pravici, by mu nad sebou fakt přál. Tohle je materiál reálně na 80 minut. Navíc chování postav úplně mimo realitu, nelogičností víc jak vysoký na zahradě a wtf milostný čtyřúhelník už opravdu jak z jiného filmu. Těšil jsem se, ale bylo to trápení.

plakát

ONEMANSHOW: The Movie (2023) 

Docela zajímavě poskládané střípky skutečných událostí, s tunou scénáristické fikce, z pera stále asi nejspolehlivějšího tuzemského pisálka, pana Kolečka. Bez všech těch nesympatií až nenávisti k celému projektu, se reálně musí přiznat že filmařsky to vůbec není špatný. Naštěstí ne vůbec díky Kamilovi. "Uff", skutečně z něho nový Sasha Baron Cohen nebude. Celé se to dokáže tvářit profi jen díky dvojici Fehu - Kolečko, kteří si plně zaslouží každej ten "špinavej" dolar, vytaženej z kapes tvrdě makajících rodičů, nemorálních, ingorantských fracků bez špetky vkusu ( Ani sám egomaniak Kamil, snad nevěří tomu, že by na tu frašku, přišel do kina i někdo se zdravým rozumem ).  SPOILER: Fakt si jako myslí, že u někoho vzbudí soucit nebo dokonce obdiv za to, že celá ta ve "filmu" zobrazená šaráda vznikla proto, že se snažil vykoupit fotky svojí nevěry, a tím zachránit vztah s nějakou jakoby osudovou modelkou 😅? Snad je holka vychovaná líp, jak většina jeho sledujících. Protože tohle tomu slizáčkovi odpustit, to by si slečna Andrea pana Kamila skutečně zasloužila! 😔

plakát

Na ostří nože (1997) 

Takhle se točí souboj s grizzlym (mrk, mrk Leo 😉).

plakát

Black Panther: Wakanda nechť žije (2022) 

Hodně aktuální téma ohledně mocenských bojů, spojenectví a toho, kdo a kdy je v právu. Konečně mám v marvelovce pocit, že to proč se bojuje a histerčí není jen malicherností skupinky egomaniaků. Zakomponování smrti hlavního představitele citlivé a decentní, až anti-marvelovské. Režie se stále snaží přicházet s něčím novým, a to až tak šikovně, že má člověk pocit, jako by ani nemohl napoprvé všechno pochytit  a ocenit (potenciál opakovaného shlédnutí). Co se týče postav, tak Wakanďané fungují spíš jako celek, než aby to nějak extra táhla Shuri. Ale dobrý. Každopádně Talocani a jejich svět za mě válcuje Cameronovi modráky na všech frontách. Jde z nich strach, obdiv i pochopení jejich odhodlání (ne jako pacifistický poserové v Avataru) + všechno zahalené do až pohádkového tajemna. Všechny ty podvodní aztéky, prohánějícíse na zádech velryb a kosatek má navíc pod palcem Namor. Asi ten největší "záporáckej" frajer od dob Lokiho. Od prvního představení, za dunivě znepokojivých tónů, přes mystický příběh své existence, až po anti-Putinovské řešení válečného napětí... tenhle hoch, ač pro své okřídlené kotníčky a zelené trenýrky mohl dopadnout hodně tvrdě, nakonec je to nejlepší na celé druhé Wakandě.

plakát

M3GAN (2022) 

M3gan se drží příliš zpátky. Ať už z jakéhokoli důvodu, je to ohromná škoda. Protože samotná panenka je ukrutně děsivá kurva. Z každého jejího odmítnutí povelu či strojově trhavého pohybu, skutečně běhá mráz po zádech. Druhý díl "R" a pořádně to rozjet. Lepší stroj na zabíjení tu nebyl od "i Will back!".

plakát

Americká nakládačka (2020) 

Úvod z fiktivních dob minulých správně střelenej, ba co víc, i vtipnej. Dalo by se ale říct, že pointou - pádem do láku od okurek, končí veškerá zábava. Přitom potenciál v podobě střetu 130 let starého žida s dnešní vega/homo/ublíženou kulturou by byl.

plakát

Okja (2017) 

Brát se to seriózně, pak nemám problém. Ale nesourodý mix korejské grotesky (otřesně nepasující hudební doprovod akčních scén) a převážný tón v závěru mi nedovolili si užit pořádně ani jedno 😏. Do toho snad prvně tragicky přehrávající Gyllenhaal (ne! Opravdu není jednoduchý trefit tu hranu pitvoření “ala Jack Sparow“).