Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Mladý Danny se kvůli výtržnictví dostane do vězení, kde ale nakonec stráví mnohem déle, než všichni čekali.

Hlavní role v tomto televizním snímku ztvárnili skutečný otec se synem, Martin Sheen a Emilio Estevez. Dělník Frank Caldwell (Martin Sheen) a jeho manželka Sandy (Jane Alexander) se snaží svým třem dospívajícím dětem vštípit disciplínu, jejich šestnáctiletý syn Danny (Emilio Estevez) ovšem jejich autoritativní výchovu ignoruje a dostává se do vážných problémů se zákonem. Kvůli řízení pod vlivem alkoholu je zatčen a jeho otec ho nechá přes noc „v chládku“ a doufá, že to snad syna poučí. Danny se však ve vězení snaží ubránit sexuálním návrhům spoluvězně, za což je obviněn z napadení a ublížení na zdraví. Kvůli soudní byrokracii se jeho propuštění neustále protahuje a Danny ze situace, v níž se ocitl, obviňuje své rodiče, kteří ovšem stojí před nekompromisním zákonem a nemohou mu v zásadě nijak pomoci. Skutečným viníkem zde ale není žádná osoba, nýbrž instituce, konkrétně právní systém zabývající se kriminalitou mladistvých, který je zahlcen množstvím případů, má nedostatek zaměstnanců a všude v něm bují byrokracie (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (5)

Juto 

všechny recenze uživatele

V tomto filme Martin Sheen a Emilio Estevez hrajú otca a syna vo vzťahu plného zadržiavaného hnevu. Keď raz v noci zatknú syna Dannyho za to, že šoféroval opitý a jazdil na policajnom aute, jeho otec bez práce sa rozhodne, že mu dá lekciu, a rozhodne sa, že ho nechá stráviť noc vo väzení. Jedna vec vedie k druhej a Danny čoskoro trávi deň čo deň za mrežami, pretože sa zamotal do systému. 6/10 ()

Martin741 

všechny recenze uživatele

Film, v ktorom nevyrazny Mlady Emilio Estevez si musi ist odsediet do basy vytrznictva a neplechu. Vztah s otcom sa rozobera, paradox nejde len o filmovy vztah ale aj o realny - stary pan Sheen je skutocne jeho otec  : 62 % ()

plechulka 

všechny recenze uživatele

Otec chtěl dát "nezdárnému synkovi" za vyučenou a nechat ho na jednu noc "za katrem" - jenže, když mu ho "systém" po mnoha dnech vrací, rozhodně to je někdo úplně jiný a úplně jinak poučený, než si tatínek představoval.... Velmi uvěřitelná záležitost o tom, jak se těžko vymotat ze soukolí "systému" i v našich podmínkách (mimochodem podobně to chodilo za komunismu i v psychiatrických léčebnách - můj spolužák s velmi podobnou rodinou a pro pár dní záškoláctví strávil v Bohnicích dost šílený půlrok...). Emilio Estevez mi většinou připadá velmi nevýrazný, ale tady to neplatí - zvlášť ve scénách se svým skutečným otcem. ()

Galerie (5)

Reklama

Reklama