Tato čtyřdílná minisérie je adaptací stejnojmenného románu od Elizabeth Gaskell. Do průmyslového města Milton na severu Anglie přijíždí z pořád ještě starosvětského jihu se svými rodiči Margaret Haleová (Daniela Denby-Ashe), která zde poznává úplně jiný, moderní způsob života. Najde si přátele mezi dělníky a setkává se také s charismatickým továrníkem Johnem Thorntonem (Richard Armitage), ke kterému cítí nejprve silnou antipatii pro jeho někdy až hrubé chování k jeho zaměstnancům, ale později poznává, že nic není jen černé a bílé... Film se zabývá také spory mezi majiteli továren a jejich zaměstnanci, stávkou a vznikem prvních odborů. Po uvedení série v Británii bylo BBC, které sérii vysílalo, nuceno zrušit diskuzní stránky k tomuto seriálu, protože byly zahlceny nadšenými ohlasy žen, které okouzlil představitel hlavní role. (maku1304)

Katsiki

Tak zaprvé, je dost těžké někoho známého přesvědčit, aby shlédl sérii pod tímto názvem. Tato BBC série je lepší než Pýcha a předsudek..tedy pro mě určitě. Nejedná se jen o to, že ten ji má rád a ta ho nechce. Řeší se tu závažnější dilemata než jsou vdavky a prve je potřeba pro lásku něco uvnitř sebe změnit....Vřele doporučuju..taky jsem se k tomuto dílu dostala až po Cranfordu, ale stojí na prvním místě v žebříčku romantických BBC serií....a poslední scéna na nádraží....nemám slov. Vřele doporučuji! ()

Cyly84

Plánovala som dať 4 hviezdičky, no posledný diel to pokazil. A hlavne tá natvrdlosť Margaret mi prišla niekedy neznesiteľná. Za čo dávam ale veľké plus je hlavná mužská postava a nádherná hudba. ()

lesotho

Produkce BBC opět nezklamala. Vynikající minisérie, skvělí herci, výborná výprava, pěkná hudba. Jak už bylo napsáno, trošku podobné Pýše a předsudku od Austenové. Daniela mi taky občas připadala, že je někdy na míle daleko. Ale o to víc to dohnal Richard, jak ten byl báječný. Ten jeho přísný a zarputilý výraz a na druhé straně jeho měkký milý usměv. ()

Revelate_17

Hodně záleží na tom, v jakém rozpoložení a denním či nočním čase budete tenhle seriál sledovat - a mně se všemi těmito atributy trefil přesně do doby, kdy jsem něco takového asi potřebovala vidět a uvěřit - z toho důvodu dávám 5*. Ač na tyhle romantické věci nejsem úplně stavěná, North & South je skvělý (Britové tyhle věci umí točit; jinak schválně používám originální název, protože "Láska v bílém pekle" ho spíše dehonestuje) a ty čtyři hodiny co zabere, vám utečou jako nic. Seriál dobře vykresluje tehdejší atmosféru v Anglii a srovnává starosvětský a spíše zaostalejší jih a moderně smýšlející sever - i s jeho temnějšími stránkami. To vše doprovází neskutečně podmanivá hudba - třikrát hurá jejímu tvůrci.//// Jen možná škoda toho konce - byl až moc předvídatelný - mohli to ještě trochu zkomplikovat ;-) //// A herci? Richard Armitage prostě umí. Umí hrát, umí zaujmout, je jistý a jeho charisma z něj doslova stříká na všechny strany. Věřím, že po téhle sérii se našlo gigantické procento žen, které by chtěly mít doma takového svého Johna Thorntona :) ()

angelle

Táto mini séria sa mi páčila každým dielom viac a viac. A výber hercov bol vážne podarený, chémia medzi hlavnými hercami bola čarovná. ()

Maju20

Tuto minisérii jsem objevila až nyní úplně náhodně a musela jsem si ji pustit hned dvakrát v jednom měsíci. Jelikož mám ráda Pýchu a Předsudek, tak toto zpracování a příběh se mi velice líbilo! Hlavní představitel byl však více charismatičtější a zarputilejší než pan Darcy. Titulní píseň nádherná. A za to 4*! ()

m62

Nebolo to zlé, ale celkový dojem u mňa kazila tá rozprávková línia o tom, ako sa na koniec vytvoril harmonický vzťah ušľachtilého kapitalistu a uvedomelých proletárov. ()