Reklama

Reklama

Malá Velká Británie

(seriál)
  • Velká Británie Little Britain
Velká Británie, (2003–2006), 10 h 38 min (Minutáž: 25–30 min)

Hudba:

David Arnold

Hrají:

Matt Lucas, David Walliams, Paul Putner, Anthony Head, Joann Condon, Ruth Jones, Imelda Staunton, Rob Brydon, Geraldine James, Sally Hawkins, Indira Varma (více)
(další profese)

Série(4) / Epizody(23)

Obsahy(1)

Ptáte se, jací jsou dnešní Britové? Co dělají? A proč? Tak to si nemůžete nechat ujít britský komediální seriál Malá Velká Británie. Původně to byla rozhlasová show, která se na BBC Radio 4 vysílala v roce 2001. Dva roky nato ji autorská a moderátorská dvojice Matt Lucas a David Walliams proměnili v neméně úspěšný osmidílný televizní seriál, po němž následovaly dvě další řady po šesti epizodách. Při surrealistickém putování po britských ostrovech budeme svědky rozličných situací, které jsou Britům důvěrně známé, a seznámíme se s celou řadou kuriózních postav a postaviček. Patří k nim kupříkladu Daffyd, jediný gay ve velšské vsi, teenager Jason, vášnivě zamilovaný do nejlepší přítelkyně své babičky, či transvestita Emily, toužící dělat samé „ženské věci“. Díky Lucasovi a Walliamsovi a jejich břitkému pohledu na výstřednosti moderního světa tento komediální seriál funguje na diváky naprosto dokonale. (HBO Europe)

(více)

Recenze (328)

popkec 

všechny recenze uživatele

Málá Velká Británie má jeden obrovský problém. 30% seriáu zabírají bezkonkurenční scénky plné humoru (i toho britského, jelikož se o klasický britský obvykle nejedná), 30% scének postrádá pořádný vtip a zbylých 40% jsou obvykle trapné nebo nechutné skeče (nejlíp jejich kombinace). Dva hlavní herci jsou výborní, občas jsou vážně k nepoznání a hrají skvěle, škoda že seriál prostě tahají dolů ty nechutnosti jak vystřižený z Disaster movie. Alternativa: Comedy Inc., Hale and Pace ()

C0r0ner 

všechny recenze uživatele

Sračka to tedy byla podle očekávání strašná, ale zároveň tak vtipná, že jsem prostě chtěl vždy vidět další díl. Lucas s Williamsem zvolili naprosto jedinečný styl, který ale dotáhli na takovou úroveň profesionality, že ani nekonečné variování toho samého mě neomrzelo. Na Brity bych je netipl, ale prdel to byla pořádná. 80% ()

Reklama

BoredSeal 

všechny recenze uživatele

Jistě, lidem se tenhle seriál líbí díky hardcore humoru, který zase jednou pobořil tehdejší tabu a většina fórů je tabu i dneska. Už jen sám fakt, že tolik populární gay scénky jsou defakto meta-humor, musí pro inteligentní lidi pozvednout úroveň pobavení (autoři si skrz ně dělají legraci z klišé, pomluv a předsudků, které o čtyřprocentní menšině většina heterosexuální populace bere jako naprosto vážné informace). V první sérii mi připadala zhruba polovina scének otravná, ale od druhé série vyváženost stoupla. Speciální hvězdičku dávám za výborný český dabing, to je zase jednou nářez. Petr Rychlý je prostě génius. ()

SallyZen 

všechny recenze uživatele

Když jsem to viděl poprvé, tak jsem nemohl uvěřit vlastním očím. Je to taková hovadina, že to nemá obdoby. Jenže ono je to tím vlastně vtipné. Humor je úplně jednoduchý a dvojice Lucas - Walliams je nepřekonatelná. Oni jsou nejlepší seriálová dvojice. Ještě toho tolik nemám nakoukáno, tak snad to doženu. 100%(Loui a Andy --> nejlepší scénky) ()

Djkoma 

všechny recenze uživatele

Malá Velká Británie se dvojici Lucas-Walliams rozhodně povedla. Je to zábavné, chvílemi správně drsné, ale občas bohužel i příliš mimo mísu (návrat několika vzpomínek na Scary Movie, které bych raději zapomněl...). Přesto seriál má rozhodně své kouzlo, neuvěřitelnou škálu vtípků, které se občas až nepřiměřeně opakují a ztrácí na smyslu, ale jindy právě naopak ("podle computeru ne":)). Určitě to není humor pro každého a lidé nebudou brečet smíchy nonstop, ale rozhodně to zkuste. Já ovšem raději americký spin-off... ()

Galerie (29)

Zajímavosti (12)

  • Režisér pilotního dílu Graham Linehan se v seriálu objeví ve scéně s premiérem jako reportér Whizzer and Chips. (HellFire)
  • Ve scéně, kdy jsou Judy a Magie v Římě, řekne jim hotelový poslíček „buona sera“, v překladu „dobrý večer“. To ale nedává smysl, jelikož je den. Správně byl měl muž říct „buon giorno“ nebo „buon pomeriggio“. (Matej.Mirejo)

Reklama

Reklama