Bratranci Bo a Luke Dukeovi jsou tak trochu postrachem města a celého okrsku Hazzard. Žijí rozmařilým způsobem života, ve kterém si nic neodpírají a velmi často se pohybují na hraně zákona. Místní šerif by je rád viděl ve vězení, a tak se zdejším vlivným bossem Davisem nastrčí do stodoly jejich rodinné farmy kotel na pálení kořalky a ta je jim zabavena. Nejsou však jediní, i jiným byly farmy konfiskovány a nikdo nezná pravý důvod. Poslední dobou mají bratranci velkou smůlu, jejich miláček - auťák Dodge Charger - byl jako vůz užívaný pro nelegální prodej alkoholu také zabaven. Tím pádem by se Bo a Luke nemohli zúčastnit blížícího se, pro město velice prestižního, závodu. Auto je zaparkováno v dílně jejich kamaráda, který nechá bratrance, aby ho v noci tajně odvezl. Mezitím se vloupají do kanceláří Davise a ukradnou velký trezor. V něm však nejsou peníze, ale pouze nějaké vzorky půdy... (TV Nova)

lakikaki

Kapitola prvá: Predloha vs. Remake Nie žeby som bol nejakým hardcore fanúšikom seriálovej predlohy, ale videl som celkom dosť epizód a bola to solídna 70's zábava so štýlovými hrdinami, ešte štýlovejším autom, rozkošne nemotornými zloduchmi a scenármi písanými zakaždým podľa rovnakej šablóny. To ale nebráni tomu, aby si divák seriál užil aj dnes. Z predlohy si film prevzal iba názvy postáv a vzťahy medzi nimi, ich charaktery však od základov prekopal. Nevravím, že je zlé prispôsobiť hrdinov novej dobe, ale hrubý jazyk a prekročenie hranice medzi chytro zvodnou a hlúpo ľahkou Daisy mi fakt vadili a pripadali mi trochu ako urážka pôvodného dosť fajn seriálu. Kapitola druhá: Laická analýza I. Nemôžem ale povedať, že by boli zremakovaní Dukes of Hazzard nudní alebo nezaujímaví, zabaviť sa na nich celkom dá - vo filme sa vždy niečo deje, Seann William Scott a Johnny Knoxville sú sympaťáci, Jessica Simpson je odporne prvoplánová, ale pozerá sa na ňu fakt dobre (áno, podľahol som lacným trikom) a General Lee charizmou prekonáva aj istý hovoriaci čierny Pontiac i transformujúci sa tirák z garáže Michaela Baya. Intermezzo: Burt Reynolds Veľké výhrady mám však k postave Bossa Hogga, ktorú sa viac zničiť snáď ani nedalo, tvorcovia do nej totiž obsadili Burta Reynoldsa (čím sa sami nafúkane pochvália v kvázi štýlovom predstavení jeho postavy), ktorý má zrejme problém uvedomiť si, že známe meno neznamená talent alebo charizmu a snaží sa hrať veľkého šéfa, darí sa mu ale jedine pôsobiť rozpačito až trápne. Kapitola tretia: Laická analýza II. Scenár filmu je dosť o ničom, navyše sa v ňom nájde ešte aj niekoľko nevtipných hlášok a situácií, ktoré však vtipné byť mali, ale k réžii mierne tiahnúcej do béčkových vôd sa to vlastne hodí tak akurát. Čo ale na filme veľmi oceňujem je fajnový rockový soundtrack, ktorý už aj tak parádne natočené automobilové naháňačky a preteky povyšuje na kráľovskú zábavu. Hrubý jazyk mi na filme síce prekážal, to ešte stále platí, ale musím uznať, že český dabing má fakt koule a vyhýbať sa mu rozhodne nie je potrebné. Kapitola štvrtá: Starsky & Hutch - nedosiahnuteľný ideál? Nedá mi ešte nespomenúť paralelu s remakom seriálu Starsky & Hutch. Oba filmy sú remakmi seriálov z prelomu sedemdesiatych a osemdesiatych rokov, v ktorých išlo v podstate o to, že dvaja chlapíci jazdili v parádnych autách. Filmový Starsky & Hutch ostal zasadený v sedemdesiatych rokoch (dobrý krok), svojej predlohe vzdal hold minimálne v podobe zábavných cameo roličiek bývalých hercov hlavných rolí (dobrý krok), nezameral sa na súčasné teenagerské publikum prahnúce po akcii, štýlových a hláškujúcich, i keď neuveriteľných hrdinoch a čo najviac obnažených čo najlepšie vyzerajúcich herečkách či hercoch; ale vybral si cestu sympatickej polo-akčnej komédie určenej pre všetkých (ďalší dobrý krok) s hercami, ktorí boli v podstate stávkou na istotu - Frat Pack zaručuje aj v tom najhoršom prípade aspoň priemerný úspech (opäť raz dobrý krok). A keď film nakoniec uspel finančne i u kritiky, pomazané hlavy v štúdiu prišli s nápadom oživiť ďalší starý (a nie nepodobný) seriál, akurát sa tentokrát vykašľali na detaily, ktoré v konečnom dôsledku môžu mať veľký vplyv (a nakoniec aj mali) na úspech či neúspech snímku a spoľahli sa na to, že o záujem divákov sa postará už len samotný názov filmu/seriálu a nič iné nie je nijak zvlášť podstatné. Epilóg Dukes of Hazzard mi nedali okrem jednorazovej ničím výnimočnej zábavy nič, ale podarilo sa im ubrať mi cca hodinu a pol života, ktorú som strávil písaním tohto nečakane dlhého komentára k filmu, ktorý si takúto časovú investíciu ničím nevyslúžil. Hodnotenie vidím na rozhraní dvoch a troch hviezdičiek, prikloním sa ale k dvom, béčkových momentov tu bolo na nie-tak-úplne-béčkový film predsa len priveľa. Poďakovanie Ďakujem filmu aspoň za to, že mi pripomenul môj takmer zabudnutý, ale teraz znovu aktuálny sen: Starsky Torino v jednej garáži a General Lee v druhej. () (méně) (více)

Superpero

Megahustá komedie. Fakt jsem se často gebil a skvěle se povedlo vystihnout tu buranskou atmosféru. Furt hrálo country a prostě to bylo fakt hyper. Herci jsou přesní a nejvíc mě pobavila středoškolská policie, jak to byli hrozný agenti a jezdili v golfovym vozítku. Dvojka Sean William Scott a Johnny Knoxville funguje skvěle, ale nejlepší je stejně Jessica Simpson, protože takovou kundu svět neviděl. Je to fakt megamrdna. Burt Reynolds je taky hyper. Skvělá komedie ale do 5* jí přece jen něco chybí, takovej Starsky & Hutch byli o něco lepší. ()

necisty

Bláznivá komedie, u které se nedočkáte žádného převratného děje, dokonce čtu v komentářích, že je to pouze remake staršího díla. Přesto film dokáže maximálně pobavit, prostřednictvím parádních hlášek, jak od brášinů Duků tak i od strejdy Duka. S. W. Scotta miluji. Dále pravdu drsný až přehnaný záporák. Přijde mi, že kdyby si hlavní představitelé sedli na židle před ten ‘bourák‘ spustili ty své hlášky, občas se jim tam prošla nádherná Jessica Simpson v plavkách a občas skočil do řeči B. Reynolds, tak by to vyšlo nastejno:) Ale i tak se automobilové honičky podobaly těm z Cobry 11 a scéna z hospůdky a na high school je fakt super. Tohle vše mě přesvědčilo o tom, že se jedná rozhodně o nadprůměrnou komedii, já se bavil! ()

Falko

Tento film davali pocas jazdy autobusom, takze na sprijemnenie cesty celkom usiel, ale aj tak som mal inu predstavu o filme na to, ako zabral na mna trailer na tento film, ktory som videl o par tyzdnov skor, pretoze sialene autonahanacky zboznujem. O tom by mohol Michael Bay vypravat :-) Skor to bolo take sklamanie, lebo normalne pred takymi 15 rokmi by som si takyto film skor vychutnaval, ale dnes uz to nie je ono. Bud je to tym starnutim, mozno bol na vine blby scenar alebo je to film natoceny iba pre teenagerov. Ale tie 3 hviezdicky mu teda dam. ________ Johnny Knoxville - (Luke Duke) +++ Seann William Scott - (Bo Duke) +++ Alice Greczyn - (Laurie Pullman) +++ Steve Lemme - (Jimmy) +++ Jessica Simpson - (Daisy Duke) +++ James Roday - (Billy Prickett) +++ Burt Reynolds - (Jefferson Davis Hogg) +++ M. C. Gainey - (Šerif Rosco Coltrane) +++ ()

Torision

Absolutní bomba.U tohohle filmu jsem se bavil jako nikdy! Tenhle film, kterej mi mj. připomíná hodně Starskyho & Hutche, nemá přliš složitou zápletku, ale uvidíme v něm spoustu automobilovejch honiček, využívání dost nenápadnejch zbraní jako házení zapálený léhve s Whiskey a taky krásných slečen (mno, přinejmenším Jessica je velice pěkná paní). Herecké obsazení nemělo chybu, Sean W. Scott a Johnny Knoxville si svoje role coby bratranci dosyta užívali. Dukes of Hazzard rulez! ()

• Danny McBride si chcel zahrať rolu šerifa Rosca, avšak po prečítaní scenára zmenil názor. Nepáčilo sa mu, ako sa postava zmenila. (Real Tom Hardy)
  • Když bratři Dukeovi ukradnou trezor a během jízdy se jim zasekne za sloupem, tak se ho Luke (Johnny Knoxville) snaží uvolnit a přitom se řetěz, kterým je sejf vlečen za autem, objevuje střídavě na levé a na pravé straně sloupu, za kterým je trezor zahaknutý. (MrAldridge)