PlysovyMacko

Da sa natocit nenudny film o nudeni sa? Jake sa nudil a ja tiez s nim. Ku koncu sa zacalo nieco diat, ale dojem to uz nezachranilo. Pekny zaber na horiace ropne polia s konom. ()

Frix

Jedno z mych nejvetsich zivotnich filmovych zklamani. Absolutne duta nuda s nulovou vypovedni hodnotou, ktera je ke vsemu spatne obsazena a spatne zahrana. Ze jsem Jarhead nepochopil? Je to klidne mozne, jenze tohle neni Barton Fink, ktery ma v sobe miliardu vysvetleni a kazdy si muze vybrat jako tresnicku ze stromu prave to svoje. Jarhead je duta a prazdna nadoba, do niz kyzene cukrovinky nikdo vlozit nestihl nebo nechtel. Pokud nejake najdete, jsou jen imaginarni a za par vterin se rozplynou. Snad se napriste Sam Mendes, jeden z mych nejoblibenejsich reziseru, opet vzchopi. ()

DAF1

Pokus o novodobou Četu či Olověnou vestu vyšel tak z poloviny. Ani k Černému jestřábovi se to moc nepřibližovalo. Málo akce, kterou bych zde čekal. I Saddám se tam mohl objevit. ()

Bumerang

Mariňák mě docela zklamal. Jake Gyllenhall je perfektní, ale z celého filmu jsem měl pocit, že Mendes navlékl vietnamské atributy na válku v Kuvajtu. Citace (ač přímé, či nepřímé) z Kubricka, Coppoly, Stona a jejich vietnamských filmů jsou více než zřejmé. A Mendes někdy opravdu sklouzává jen k trapnému napodobování. Z celého filmu, jakkoliv má silné momenty, jsem tak měl pocit, že tohle všechno jsem už někde viděl, akorát kolem byla džungle a ne písek. ()

Biggles

Co rict, snad jen, ze kazda valka je jina a zaroven jsou vsechny stejne. ;o)) K uplne dokonalosti ale tomuhle filmu prece jen neco chybi, ikdyz pohled na valku v Kuvajtu je docela zajimavy. ()

Yin

Autentičností jeden z mála filmů, který dokáže předvést smyslnost moderní války. Bez patosu, vlastenecké omáčky, nějakých vyšších cílů - tvrdě, opravdu maximálně reálně a navíc s lehkou satirou. Některé psychopatologické stavy "vojáků v poli", se oproti běžné realitě stále ještě snaží držet při zemi. Mendes opět nezklamal. ()

Chladek

Dokonalý film, který dokazuje, že válečné filmy nejsou jenom o brutálním stříkáním krve. Naprosto skvělý Jake Gyllenhaal mě tak nadchnul, že jsem si začal shánět všechny jeho filmy. Film má skvělou hudbu v pozadí a nezaostává ani v efektech a výpravě. Co jen mi vrtá hlavou, že se nemůžu zbavit jisté podobnosti s Olověnou vestou. Ne tak v ději, ale v provedení. ()

Peters18

Nevim proc ale malem jsem u toho usnul.Po Road to perdition je to pro me velky zklamani, ale presto je to za 3*, ikdyz ani nevim proc ()

Weirdman

Mariňák má švih, nadhľad, spád a predsa nie je len bezduchým videoklipom s peknými obrázkami. Práveže sa zarezáva veľmi hlboko. Možno až príliš... (●) ()

Gryphon

K tomuto filmu som sa dostal len náhodou. Pomáhal som kamarátovi zo správou DVD a neskôr z dlhej chvíľe som si vybral jeden film a vložil ho do dvd prehrávača. Ani neviem čo som od toho očakávaj "Jarhead"? čo to vlastne je. Tak som sledoval film a môžem povedať že každou minútou ma dej pripútával k obrazovke bližšie a bližšie. Po dvoch hodinách keď som zbadal záverečné titulky už som vedel že tento film navždy ostane v mojej misli. ()

Vica

Sam Mendes sa tento raz presunul do púšte a ako tak pozerám, nebol to vôbec krok zlým smerom. S využitím irónie nám tu ukazuje život človeka, ktorý je vo vojne na púšti. No skôr ako má možnosť dostať sa do skutočného boja o život, dostáva sa do boja so samým sebou. V tomto filme rozhodne stojí za zmienenie kamera, ktorá nikdy nepresahuje výšku očí a chce nám povedať, že tí chlapci si tam uvedomujú do akého pekla to vošli, všetci sú si rovní, všetci chcú prežiť a uniknúť. A aj unikajú, no len vo svojej hlave, potom vyjdu z ich malého sveta, ktorý sa končí za tenkou látkou stanu a vedia, že tým spomienkam a prežitým udalostiam nikdy neújdu, ani keď sa vrátia domov. ()

Klemi

Hodně zajímavé nahlédnutí do války v zálivu. Trocha akce, kterou jsem od filmu čekal, se nekonala, což mělo být vlastně jedno ze sdělení, které nám film chce předat. Ocenil jsem civilní výkon Jake Gyllehaala a oceňuji i Sama Mendese, že pro tuto roli zvolil neokoukanou tvář. Pro občasnou nudu během filmu jsem byl na rozpacích jaké hodnocení zvolit, ale vždyť i ta nebetyčná nuda je něco co se snaží film předat. ()

ShadyCZE

Tady není mnoho co dodávat... Jake Gyllenhaal je mocný herec, tuhle roli si evidentně vychutnával.85% Mohu jen doporučit. ()

chrustie

Pro mě celkem nic neříkající.. Ze začátku se to rozjelo jako parádní příběh snipera, ale sklouzlo to v prostoduchý výpravný film. V žánru vojenských filmů je tenhle někde v šedi průměru. Pro mě zklamání. ()

Pajela

Nemám ráda válečné filmy. Přiznávám, na tento jsem se podívala jen kvůli Jakeovi. A hopla! On to nebyl klasický Vojín Ryan. Bylo to lehce sarkastické, vtipné... Ani moc toho americkýho vlastenectví tam nebylo (což je jen ku prospěchu). Někdo tu píše, že mu přijde k ničemu koukat na to, jak amíčtí vojáci nic nedělaj a nudí se. Že je to prý jasná věc. A já říkám: No a co? Právě to, že nám tu nudu pan Mendes tak hezky podal, na filmu obdivuju a proto se mi tak moc líbil. ()

Jungler

Jako ten film asi špatnej neni. S největší pravděpodobností je v něm život mariňáka zpracovanej velmi věrně a kvalitně. To ovšem nic nemění na tom, že to je prostě nuda. Veliké koncentrované nic. ()

Goodmen

Mendes natočil hlavně psychologický film o válce plné výborných herců, kde se mi byl hodně sympatický Jake Gyllenhaal, což je u mě výjimečné. V první půlce to hraje spíše na komediální stránku, ve druhé části začíná postupné poznamenávání války na jejích aktérech. Musím přiznat, že na začátku se mi vybavil film Full Metal Jacket - nejdřív výcvik a až pak válka. Škoda, že Mendes nebyl trochu více ostřejší, ale rozhodně mě nezklamal. 80% ()

Co se ví o 24. bondovce?

Co se ví o 24. bondovce?