Reklama

Reklama

Plačící pěst

(festivalový název)
  • Jižní Korea Jumeogi unda (více)
všechny plakáty
Trailer

Obsahy(1)

Boxerský snímek korejské provenience ctí pravidla žánru a doplňuje je moderní vyprávěcí formou. Po poněkud hektickém začátku paralelně sleduje osudy dvou protagonistů. Čtyřicátník Gang Tae-shik byl medailista na Asijských hrách v roce 1990 a po krachu rodinného života si vydělává na ulici: za peníze do sebe nechává bušit frustrované lidi. Mladík Yu Sang-hwan je vcelku zdatný a bezohledný gangster. Ocitá se ve vězení, kde začne více méně z donucení boxovat. Oba muži míří rychle ke dnu a východisko z tíživé situace nacházejí právě v boxu a v blížícím se amatérském šampionátu? Poměrně drsný snímek s řadou rvaček a bitek, s dlouhými sekvencemi tréninku i ringových zápasů doplňuje melodramatická linie: oba tak rozdílní borci se upínají na rodinu. Tae-shik na synka, Sang-hwan na těžce nemocnou babičku. V roli mladšího hrdiny se objevuje režisérův bratr Ryoo Seung-bum. (MFF Karlovy Vary) (oficiální text distributora)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (31)

Kmotr 

všechny recenze uživatele

Nejde o zas tak moderní vyprávěcí formu, která by v první řadě zaujala, ale o filmařské řemeslo, jenž ve filmu hraje prim. Není tak decentní, že by v poklidu plynulo s příběhem, naopak, strhává na sebe pozornost brutálně neokázalou kamerou a neokoukaným střihem. Divák, který miluje zajímavý vizuál, si konečně může pochrochtat blahem a být podstěn, že filmový tvůrci točí snímky pro náročné publikum, které potřebuje o něco víc, než jen dobrý příběh. Korejský film je velkou výzvou, ve které není poražený. Ve které hráč i divák pouze získávají. ()

Jhershaw 

všechny recenze uživatele

Na Crying Fist jsem se těšil hodně, asi především kvůli Choi Min-shikovi (samozřejmě je opět úžasný). Prvních pár minut jsem viděl ještě doma na PC několikrát a byl jsem nadšen. Bohužel, film cca po 40 minutách ztrácí tempo (nebo alespoň já bych celou vězeňskou část docela prostříhal), občas nabídne skvělý moment (především s Tae-shikem), ale na intenzitě začně nabírat až poslední půl hodiny, která smeřuje k nevyhnutelnému zápasu, IMHO velmi silnému vrcholu filmu. Jak box vůbec nemusím a i ty nejuznávanější boxerské filmy mě tolik nebraly, Crying Fist se mi líbila více, asi proto, že o box jde až v druhé, třetí řadě a upřednostěny jsou postavy a jejich psychologie, i pro které není box to hlavní. Ovšem zde je závěrečný souboj lahůdka, protože každé kolo je točeno jiným způsobem, velmi příjemné. ___ Číselné hodnocení se v průběhu filmu měnilo od 100 % pro začátek, přes 80 % za střední část a konečně k závěrečným 100 %, tedy průměr za 90 %. ()

Reklama

Tsunami_X 

všechny recenze uživatele

Nikterak světoborně vygradovaný a stejně podaný příběh o dvojici boxerů, toužících získat divácké sympatie a vlastní uvědomění prostřednictvím zaběhaných dějových schématů a netradičně pomocí dvou paralelně vyprávěných linií. Outsideři, jež musí najit sami sebe, tradiční rodinné hodnoty a sport je pro ně prostředek vykoupení, tu už několikrát byli. Stejně jako klasická témata filmů, jejichž hybným motorem je budování fyzické stránky člověka. Sebetrýznění jako očista, nutnost ztráty všeho blízkého k objevení sama sebe atd. Vynikající úrovní oplývají samotné zápasy zúčastněných, které působí naprosto autenticky. Naproti tomu je kamera v mnoha jiných scénách zbytečně neposedná a na sebe upozorňující, což nabourává jinak precizní technickou stránku, která si s hraje barevnými filtry, světlem a podobnými záležitostmi. Závěrečná snaha autorů o nutnosti přerozdělování diváckých sympatií bohužel vychází naprosto vniveč, stejně jako drtivá většina vězeňských pasáží, kterým by slušelo silné prostřihání a zkrácení. Agresivitu a hloubku Zuřícího býka tu nenajdete ani náhodou, snímek o chudém italském chlapci s geniálně jednoduchou dějovou linií o americkém snu by se na korejské poměry našroubovat snad dal, ale nebylo by to zapotřebí a tak celá tahle podívaná nejvíce připomíná (zejména svou formální stránkou) promrhaný potenciál Aliho, který se stal labutí písní Michaela Manna. ()

gogo76 

všechny recenze uživatele

"Nepodceňuj ho kvôli jeho veku..." Boxerský film v kórejskom podaní. Máme tu dva príbehy, ktoré spočiatku nemajú okrem boxu spoločné nič. Obidva dostávajú striedavo približne rovnaký priestor a záleží iba na sympatiách ku tomu ktorému predstaviteľovi. Myslím, že u viacerých to bude ten starší boxer. "Zoznamka" trvá akosi dlho a aj po hodine my nebolo úplne jasné ako slávny boxer spadol na dno. Boxerský duel v závere je motiváciou pre obidvoch boxerov a aj sympatie sú šikovne rozdelené. Za mladým boxerom prichádza jeho chorá babka a brat, za druhým - starším zase jeho žena sktorou je tesne pred rozvodom a malý syn. V tej chvíli divák vôbec netuší kto vyhrá... Vo finále vidíme podstatne uveriteľnejší box než sme zvyknutí vídať v boxerských filmoch. Žiadne spomalené zábery, žiadna vypľúvaná krv do hľadiska a boxeri vedia čo znamená slovo kryť sa. Spomalené je iba celé záverečné kolo, ktoré je skôr umeleckým vyvrcholením s originálnym hudobným doprovodom. Dôjde aj na kórejské slzy ale sú v norme. Celkovo veľmi dobrý kórejský počin, ktorému by som vytkol jedine nedostatočne rozobratú minulosť obidvoch boxerov. Na záver trailer. 80%. ()

kitano 

všechny recenze uživatele

Muz v strednych rokoch na pokraji rozvodu, mladik nevaziaci si rodinu smerujuci z ulice rovno za mreze.....co noveho nam vlastne prinasa tento film? To nieje vsak spravna otazka. Otazka znie : Ako korejci z tak doslova otrepanych prvkov dokazu vykuzlit tak putavy a silny pribeh? Tazko odpovedat. Mozno to netreba riesit a staci si ten film pozriet. Ludia moji, take K.O som dostal naposledy pri pozerani Brotherhood of war, a to uz je co povedat. (10/10) ()

Galerie (14)

Reklama

Reklama