Připoutejte se, prosím!

• USA Airplane! (více)

flanker.27

"Poletíme od severu, nízko aby nás nezachytily jejich radary, a budeme bombardovat skladiště. V 18 hodin. - A kdy se vrátíš? - To je přísně tajné." Podobný rozhovor (nezamýšlený parodicky) si pamatuju ze starého válečného filmu Mosty na Toko-Ri. V neděli jsem se docela s chutí opět usadil na palubu a připoutal se. ()

anderson

ČESKOSLOVENSKÁ KINOPREMIÉRA: ÚPF = VIII./ 1983 - réžia českého znenia (ÚPF Praha) = Marie Fronková --- Nielsena dabuje Eduard Cupák, Hayesa dabuje Pavel Trávníček - dabing ČST Praha zo začiatku 90 - tych rokov je tiež výborný (Nielsena dabuje Radoslav Brzobohatý) ale keďže existuje kinodabing, tak dôvod predabovania nechápem. (29.7.2009) ()

Ivoshek

Bláznivá komedie tria Z-A-Z z doby, kdy měli hodně dobrou formu. Film má dobře osahaná všechna ta klišé různých katastrofických filmů, takže se na palubě setkáte s nemocným děvčátkem, jeptiškou, teroristou (tím si nejsem 10ˇ0% jistej), hysterkou..... Podobně jako v bláznivé střele, i tady je spousta prvoplánových gagů, stejně jako hromada odkazů a sofistikovaných dvojsmyslů. Jasně, ne každý vtípek je ještě po skoro 30 letech od natočení třeskutě vtipný, ale sypou se v takové kadenci, že na jeden nepovedený připadají čtyři vynikající. ()

Bachy

Ačkoliv jsem si v prvních pěti minutách připadal poněkud přiblble a ačkoliv se mi zdá Naked Gun trošičku vypiplanější, bavil jsem se výborně. Většina záchvatů, které mě potkaly se zakládaly na gagu s autopilotem. Není to vtipné od začátku do konce, pár trapnějších momentů se najde, jenže pak zase přijde autopilot a je jasno. Líbilo a rád se podívám znovu. ()

TheEvilTwin

Musím říct, že po prvotní rozjezdové půlhodince jsem chtěl film vypnout, protože humoru zde bylo na parodii drasticky málo. S příchodem Leslie Nielsena na scénu (jeho úplně první role v parodii ever!) se ale situace otáčí a až do závěru jsem se dobře bavil - gagů bylo dostatek, slovní obraty byly solidní a některé záběry byly vyloženě top. Na to, že všichni Airplane! označují za kultovní klasiku všech parodií, jsem čekal možná trochu více a kvůli prozívané první půlhodince se trochu zdráhám dát tu třetí hvězdu, ale druhá část je fakt jak úplně jiný film a těžko uvěřit, že taková střela vznikla už téměř 50 let zpátky. Fajn zábava. ()

• Filmování trvalo 34 dní, většina pak proběhla v srpnu roku 1979. (SeanBean)
  • Majitelkou třesoucího se poprsí nad pudinkem je modelka a herečka Kitten Natividad. V pokračování má modré tričko s nápisem: "Major Majority". (Fenk)
  • Muzikálová herečka Ethel Merman, jež ztvárnila poručíka Hurwitze, zpívá úryvek z písně „Všechno porůstají růže“. (Trainspotter)

Bláznivá střela se vrátí

Bláznivá střela se vrátí