Připoutejte se, prosím!

• USA Airplane! (více)

MrCreosote

Spolu s druhými Žhavými výstřely nejlepší parodie, kterou jsem viděl. Herci s kamennými tvářemi pronáší neskutečně vtipné věty a nejlepší na tom je, že vlastně kopírují dialogy z parodovaných filmů, jenom ke konci pozmění pointu a tím všemu nasadí pekelně zábavnou korunu. Natočte to tím správným ,,špinavým" stylem 70. let, obsaďte Lloyda Bridgese a Leslieho Nielsona, a o smích máte na hodinu a půl postaráno. ()

Radyo

Tohle byla moje první crazy-komedie, kterou jsem viděl v kině ještě jako dítě.. Málem jsem už tehdy puknul smíchy a to jsem ještě některé vtipy ani nechápal. Dodnes jedna z nejlepších úleťáren tohoto žánru. Klasické scénky s pasažéry, unuděnými k smrti, nafukovacím autopilotem, nebo taneček s nožem v zádech - a to je jen zlomek z celého filmu. ()

IQ Tiqe

V době svého vzinku to mohla být v kině slušná sranda, ale v dnešní době je už většina hlášek stará nebo překonaná a většina narážek se týká "známých" osobností, které dneska nikdo nezná. Než se objevil Leslie Nielsen, byla to celkem trapárna, pak řekněme koukatelné, ale ideálně asi v češtině a se skupinou kámošů, jinak to nemá smysl. # [viděno: TV, sluchátka] # příběh 4 | hudba 7 | humor 3 | akce 3 | napětí 1 | pustil bych si znovu 4 ()

Djkoma

Jedna z nejlepších parodií, která dříve měla určitě hodně diváků, ale dnes již působí dost použitě a staře. Vytvořit nesmrtelnou komedii se tak Zuckerům a Abrahamsovi nepodařilo, ale sám Jim to pak zvládl ve Žhavých výstřelech a David Zucker zase se svou Bláznivou střelou. Tahle trojice přesto patří k elitě kvalitních parodií, které mají humor a z jejich filmů je cítit hrdost. Tohle byl první krok, k lepším zítřkům plných humoru a bezchybnosti. Robert Hays, Leslie Nielsen i další však i zde překvapili výjimečně trefnými a vybroušenými scénkami a vtipem, který bych v letadlo moc zažít nechtěl. Silné 4*, na rozdíl od následujícího dílu. ()

H34D

Hodně ulítlá komedie s naprosto šíleným humorem, který se dá přirovnat snad jen k Bláznivé střele, anebo blíže ke Žhavým výstřelům. Paradoxně obří nadsázka stačí omrzet dříve než za pouhých 88 minut a tak film postupně přestává překvapovat. Možná je to jeho stářím, ale dnes už to rozhodně není taková pecka... 6/10 ()

• Jediné aerolinky, které zakoupily práva k promítání tohoto filmu pasažérům během letu, byly Aeromexico. (Morien)
  • Film Zero Hour! sice patřil Paramountu, ale i tak museli tvůrci platit za nové ztvárnění látky. (Trainspotter)
  • Robert Stack původně hrál svoji roli jinak, než režiséři představovali. Pro inspiraci mu tak byla přehrána páska s impresionátorem Johnem Bynerem, který ztvárnil Roberta Stacka po svém. Podle producentů tak Stack "předváděl Johna Bynera dělajícího předvádění Stacka". (SeanBean)

Bláznivá střela se vrátí

Bláznivá střela se vrátí